Волинь - сторінка 5

На волинській міжнародній трасі дерево заблокувало рух авто (ВІДЕО)

  • 2022-02-19 19:18:28
  • перегляди: 0

На міжнародній трасі біля Доманово посеред дороги впало дерево.Про це інформують у спільноті volynblog."Доманове, (Смольне) вітер звалив дерево прямо перед машиною. Ніхто не постраждав", - йдеться у дописі.На відео видно, як величезне дерево впало посеред дороги та перекрило рух.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У волинському місті через падіння дерева населення залишилося без води Переглянути цей допис в Instagram Допис, поширений Волинь моя,краса моя (@volynblog)

Півторарічна дитина, яку покинула мати, зараз під наглядом лікарів у Володимирі

  • 2022-02-19 18:49:06
  • перегляди: 0

Півторарічна дитина, яку матір покинула у приймальному відділенні Волинської обласної інфекційної лікарні, нині перебуває під наглядом медиків у дитячій лікарні Володимира. Необхідну інформацію як органу, який опікується такими дітьми, було передано Службі у справах дітей.Про це Інформаційному агентству Волинські Новини розповіла керівниця сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП у Волинській області Інна Остапович.«Оскільки мама зранку зверталася у Службу у справах дітей, щоб виготовити документи, то працівники служби знають маму. Було знайдено і бабусю… Дитина нині перебуває в лікарні сама, за повідомленням Служби у справах дітей», – сказала Інна Остапович.Дитина поступила з температурою 37,3 градуса і нині потребує медичного догляду.Відомо, що матір дитини – жінка 1984 року народження – розповіла медикам, що не має коштів на утримання дитини. Малеча навіть не була зареєстрована.Автор: Ольга ШЕРШЕНЬЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Четверо загиблих: повідомили, де найбільше волинян потерпають від ковіду

У дворах луцьких будинків водії самовільно займають місця для паркування. Фото

  • 2022-02-19 18:30:20
  • перегляди: 0

Самовільне встановлення паркувальних бар’єрів (юніпаркерів) на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків – заборонено.

Про це інформує Департамент Муніципальної Варти Луцької міської ради.

Нещодавно виникла конфліктна ситуація, після того, як окремі мешканці будинку на проспекті Соборності 13-а встановили у своєму дворі на території загального користування юніпаркери для паркування власних автомобілів. Це призвело до масових скарг, в тому числі від мешканців цього ж будинку, оскільки таке «покращення» вирішило проблеми з паркування для 12 автолюбителів, натомість створило проблеми для всіх інших.

Голова ОСББ на проспекті Соборності, 13-а відмовився добровільно виконувати припис інспектора департаменту муніципальної варти на демонтаж конструкцій, вважаючи, що територія загального користування (земельна ділянка перебуває у комунальній власності) має служити не для всіх мешканців будинку, а лише для окремих.

16.02.2022 виконавчим комітетом Луцької міської ради прийнято рішення про демонтаж паркувальних бар’єрів (юніпаркерів) на проспекті Соборності 13-а.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині виявили незаконну рубку лісу (ФОТО)

Рівень небезпеки - помаранчевий: у кінці доби на Волині очікують негоду

  • 2022-02-19 18:21:33
  • перегляди: 0

До кінця доби 19 лютого по області та Луцьку очікується сильний вітер південно-західного напрямку 25-30 м/с. (Рівень небезпечності – ІІ, помаранчевий ).Про це повідомляє Волинський обласний центр з гідрометеорології.Волинян просять бути обережними. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинський обласний центр з гідрометеорології

В центрі волинського міста відкрили пункт екстреної меддопомоги (Відео)

  • 2022-02-19 18:12:26
  • перегляди: 0

На вулиці Степана Бандери, 9 - тепер відремонтоване і затишне приміщення в 60 м² для тих лікарів, фельдшерів, водіїв «швидкої», хто щодня рятує життя. Про це повідомив мер Ковельської громади Ігор Чайка.

На ремонт виділено 530 тисяч гривень з міського бюджету.

На ремонт виділено 530 тисяч гривень з міського бюджету.

- Так, в нас були інші плани на це приміщення. Але люди - це головне: і ті, хто рятують, і ті, кого рятують. Дякую всім за співпрацю, всьому депутатському корпусу - за злагоджену роботу в цьому питанні, - повідомив Чайка.

Читайте також: Відомо про самопочуття двох дітей, які напередодні провалилися під кригу на Ковельщині

На Волині пологовим не платять зарплати. Відео

  • 2022-02-19 18:06:51
  • перегляди: 0

Не менш ніж 20 тисяч – лікарям, 13,5 тисячі – медперсоналу. Такі зарплати за січень мали отримати медики. І хоч Кабмін суми погодив, утім, грошей на виплати в держбюджеті не заклали.

Чи всі волинські медики отримали вищі зарплати чи довелось звільнити тих, кому грошей не вистачило, – інформує 12 канал.

«Абсолютно ніхто не запитав у громад, у медичних установ, спроможні чи не спроможні вони виплачувати такі заробітні плати», – каже заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк.

Та спроможними виявилися не всі. Як мінімум семи медзакладам області забракло грошей на виплати нових зарплат. Такою інформацією поділився очільник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух. У списку боржників – медзаклади Горохова, Володимира, Локачів, Торчина, Старовижівщини.

«Є підприємства, які мають проблеми з виплатою заробітної плати, тобто коштів НСЗУ їм не хватає», – каже головний медик області.

Цікаво, що у переліку також Луцький клінічний пологовий будинок. Як стало відомо згодом, працівники цього медзакладу не те що підвищених зарплат не бачили, вони вже півтора місяця працюють без будь-яких грошей.

«З нами договір НСЗУ заключила тільки 12.02.2022 року. Ви чуєте цифру? 12.02. Не першого місяця, а другого. Тобто ми перший місяць працювали що? Безплатно. Нам ніхто не оплатив наші послуги за перший місяць», – розповів директор КП «Луцький клінічний пологовий будинок» Сергій Сябрук.

Частину заробленого пологовим НСЗУ виплатила лише 17 лютого. Однак цих коштів, каже Сергій Сябрук, вистачило лише на аванс за минулий місяць. Решта ж грошей – за основні медпослуги, які надає пологовий, надійдуть від НСЗУ ще пізніше, себто в останніх числах лютого.

Директор пологового каже: він би зміг вчасно виплатити зарплати, якби мав залишкові гроші, себто зекономлені на пацієнтах. За його словами, безліч волинських медзакладів, які працюють з НСЗУ, змушують пацієнтів платити за операції та ліки, які мали б надаватися безплатно. Так, за його словами, лікарні економлять гроші. Деякі навіть кладуть їх на депозит.

«Добросовісність визначає що що? Що ми тільки надаємо якісно оперуємо, якісно проводимо роди, але все має бути безоплатно. Я не ризикну кудись відправити пацієнта, щоб була якась подвійна бухгалтерія,

щоб пацієнт щось докупив», – стверджує очільник пологового.

Медзаклади ж, які зекономили якісь гроші на пацієнтах, впевнений Сергій Сябрук, змогли виплатити нові зарплати медикам у січні. У Волинській обласній інфекційній лікарні 20 та 13,5 тисячі отримали усі без винятку працівники.

«Ми виплатили коштами тими, які були в нас по залишку з минулого року», – повідомила очільниця обласної інфекційної лікарні Галина Морочковська. Утім, на носі, каже вона, – зарплата за лютий. Де брати гроші цього місяця – невідомо. Бо залишкових вже немає. До того ж, зауважує директорка, раніше деякі лікарі отримували надбавки і премії.

«Не ясно, як надбавки давати, звідки давати», – додає Галина Морочковська.

В обласному управлінні охорони здоров’я роз’яснюють: медзаклади, яким критично не вистачає грошей на зарплати лікарям та медперсоналу, можуть отримати так звані кризові пакети.

«НСЗУ разом Міністерством охорони здоров’я буде аналізувати фінансово-економічну діяльність даного підприємства і, провівши аудит і вивчивши те, що там є проблеми з дофінансуванням даного підприємства, воно зможе підписати додатковий кризовий пакет з НСЗУ», – каже Юрій Легкодух.

Кризові пакети, пояснюють у МОЗ, запровадили задля того, аби через брак грошей на нові зарплати в закладах охорони здоров’я не звільняли і не переводили на пів ставки медиків.

Утім у Луцькраді запевняють: усе інакше.

«Коли ми спілкувалися з НСЗУ, на питання, яким чином забезпечити заробітні плати, перша відповідь, яка була ними озвучена: проводити оптимізацію, проводити скорочення», – повідомила заступниця луцького мера Ірина Чебелюк.

За словами Юрія Легкодуха, в області є декілька закладів, які через неможливість виплатити нові зарплати медикам таки звільнили декількох зі штату.

Зруйнувало дах: на Волині вітер зламав величезне дерево (ФОТО)

  • 2022-02-19 18:00:41
  • перегляди: 0

У селі Залісся, що на Волині, через сильний вітер величезне дерево впало на хату.Про це інформують у спільноті volynblog."У с.Залісся Камінь-Каширського р-н через сильний вітер дерево впало на будинок", - йдеться у дописі.На фото видно, як стовбув дерева просто зламал навпіл та впало на дах будинку.Про постраждалих наразі невідомо.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У волинському місті через падіння дерева населення залишилося без води Переглянути цей допис в Instagram Допис, поширений Волинь моя,краса моя (@volynblog)

У волинському місті через падіння дерева населення залишилося без води

  • 2022-02-19 16:51:17
  • перегляди: 0

Сьогодні, 19 лютого, через сильні пориви вітру сталася аварія на одній із свердловин управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал», що неподалік міста.Про це інформує «Гаряча лінія» Ковельського міського голови, - повідомляє Ковель media.Велике дерево впало на лінію електромереж, яка подавала напругу до свердловини, і її пошкодило, що призвело до зупинки роботи обладнання водоканалу.В одну мить без води опинилася більша частина Ковеля, куди надходила вода з даної свердловини. Однак, працівники комунального підприємства швидко відреагували на аварійну ситуацію і увімкнули резервний насос, який дозволив відновити водопостачання.«Ковельводоканал» повідомляє, що, поки триває робота з ліквідації аварії, у споживачів можуть виникати тимчасові перебої з тиском подачі води.Адміністрація управління вибачається перед мешканцями за тимчасові незручності.З приводу аварійної ситуації депутат Ковельської міської ради, підприємець Микола Печенюк на сторінці «Гарячої лінії» міського голови запропонував:Провести подачу електроенергії під землею по кабелю.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зниклого військового з Волині знайшли у Львові

У Луцьку біля РАЦСу - знищені сходи

  • 2022-02-19 16:30:22
  • перегляди: 0

У Луцьку, на проспекті Соборності - знищені сходи. Про це написала Інна Каченюк у спільноті "Наш Луцьк".Маємо таку "красу" на просп. Соборності, 14(біля самого РАГСу) 🙀Ihor Polishchuk, зверніть увагу, будь ласка.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині з пожежі врятували хвору жінку

У Волинській області сформовані 5 батальйонів територіальної оборони

  • 2022-02-19 16:30:20
  • перегляди: 0

Про це стало відомо під час ефіру новин телеканалу «UA: Волинь» 17 лютого 2022 року. Про хід формування батальйонів територіальної оборони розповіли перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко, заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт та командир батальйону тероборони Луцького району Сергій Осадчук.
«Наразі у Волинській області сформовані 5 батальйонів територіальної оборони. Їх укомплектування ведеться згідно графіку. Зокрема до кінця лютого 2022 року передбачено, що особовим складом батальйони будуть забезпечені на 90%», – зазначив Сергій Осадчук.

Окрім військовослужбовців і цивільного персоналу для формування частин тероборони необхідно:

– обладнати кімнати для зберігання зброї згідно усіх вимог;

– обладнати кімнати режимно-секретного органу, де будуть зберігатися документи з обмеженим доступом;

– запустити діловодство батальйону.

Слід зазначити, що для підрозділів тероборони області уже виділені приміщення, які не потребують капітальних ремонтів.

Як розповів Сергій Осадчук, забезпечення військових частин матеріальною базою потребує значного фінансування.

«Можна сказати, що формування територіальної оборони проводиться, фактично, з нуля, тому необхідні для цього значні кошти», – сказав командир батальйону тероборони Луцького району.

Варто нагадати, що 16 лютого 2022 року відбулася позачергова сесія обласної ради, де депутати прийняли рішення виділити кошти із вільних залишків обласного бюджету на першочергові потреби формувань тероборони.

«В області розроблена програма на 2021-2025 роки для територіальної оборони. В рамках програми на її потреби заплановано 7 мільйонів 750 тисяч гривень. Відповідно, на 2022 рік була закладена сума у розмірі 2 мільйони 660 тисяч гривень. За ініціативи голови ОДА Юрія Погуляйка була проведена сесія облради, де прийнято рішення виділити повну суму коштів, що запланована на цей рік», – зазначив Сергій Мовенко.

Григорій Пустовіт своєю чергою запевнив, що у разі виникнення додаткової потреби у фінансуванні територіальної оборони Волині депутати обласної ради знову зберуться, аби допомогти та підтримати батальйони захисту краю.

Насамкінець Сергій Осадчук розповів, що для того, аби вступити до територіальної оборони,

потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки — колишні військові комісаріати — пройти співбесіду та військову лікарську комісію. Оскільки без лікарського висновку контракт підписати неможливо.

Довідково:

Територіальна оборона – це система загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період із завданнями: охорони та захисту державного кордону; забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил); охорони та оборони важливих об'єктів та комунікацій; боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями; підтриманням правового режиму воєнного стану.

За матеріалами програми «Сьогодні. Головне» за 17 лютого 2022 року на телеканалі «UA: Волинь» https://www.youtube.com/watch?v=uxB3TZReTjc

Чоловік розшукав на Волині рідну матір, яка залишила його в пологовому 46 років тому

  • 2022-02-19 16:15:35
  • перегляди: 0

Пів року тому у нашу редакцію звернувся Віктор Редька з Криму і пояснив, що хоче розшукати маму, яка залишила його у пологовому 46 років тому. Чесно кажучи, надії на щасливе завершення історії було мало. Чоловік мав хороших люблячих прийомних батьків, проте вони не залишили жодного документа, який міг би пролити світло на таємницю його народження. Тож матеріал про Віктора вийшов у жовтні минулого року з доволі куценькими даними. Неймовірно, але завдяки цій публікації чоловік таки знайшов маму! Отакий от неймовірний подарунок стався напередодні його дня народження, який він святкує 18 лютого.

Поховав прийомних батьків і почав пошуки рідних

Про те, що він всиновлений, Віктор випадково дізнався на четвертому десятку життя. Коли перебирав документи, звернув увагу на своє свідоцтво про народження. Там були розбіжності з датами. Народився він у лютому 1975-го, а документ виписаний у 1977 році. Ще нічого не підозрюючи, запитав про це у батьків, але по тому, як вони запанікували, став здогадуватися про всиновлення. Новина його вразила, але більше ні про що не допитувався – бачив,

як важко реагували на його запитання батьки. Віктор доглянув до смерті маму, через дев’ять років поховав і тата. Мав надію дізнатися про свої корені у батьківських документах. Однак і там його чекало розчарування.

– Їх можна зрозуміти, – каже Віктор. – Вони старанно берегли таємницю усиновлення, не хотіли зайвих проблем. Любили мене, я виріс у ласці і добрі. Заради того навіть переїхали з Волині у Крим, бо до семи років ми мешкали у селі Жашковичі Іваничівського району. Але вони усе життя тужили за Батьківщиною і раз у рік навіду­валися у гості до своїх колишніх сусідів, з якими товаришували. Я лише нещодавно дізнався, яких вони конспірацій дотримувалися! Виявляється, листи батьки на Волинь писали без зворотної адреси і у сусіднє село, щоб ніхто не знав їхньої кримської прописки! І у гості приїздили зненацька, без попередження. Мене теж брали, аж поки я не виріс. Бо далі одружився, треба було ставити на ноги трьох дітей – вже не їздив.

Віктор зізнається, почати пошуки біологічної мами його підштовхнула теперішня дружина Альбіна. Підказала, що йому треба реєструватися у волинські групи і там давати оголошення.

А ще – обов’язково знайти сусідів батьків з Жашковичів. Так зв’язався з Ганною Лемешко і по крупинках став дізнаватися про свої корені. Що всиновили його у два роки з будинку маляти у Луцьку. А народився він у Володимирі-Волинському. Мама була молоденька, 18-річна. Та й начебто відмову від дитини написала не вона, а її батько.

Відгукнулася на публікацію через три місяці

Матеріал про кримчанина ми розмістили на сторінках газети «Вісника+К» ще у жовтні. Там був вказаний номер Ганни Лемешко з Жашковичів, з якою тримає тісний контакт Віктор. Але того самого заповітного дзвінка їм довелося чекати понад три місяці.

Чесно кажучи, ми у своїх редакційних пошуках ще раніше наблизилися майже впритул. Зі мною зв’язалися люди, які у ті часи працювали у Володимир-Волинському пологовому і пам’ятають той випадок! Пригадали навіть назву села, з якого начебто була дівчина. Я телефонувала туди, однак староста запевнив, що у них такі не живуть. Воно і не дивно, подумалося мені, жінка могла виїхати, вийти заміж, змінити прізвище… Так в принципі і виявилося.

Віктор РЕДЬКА з дружиною Альбіною

Аж тут у січні – дзвінок. На вказаний у газеті номер Ганни Лемешко.

– А можна… Віктора почути? – тремтів голос у незнайомки.

І по тому, як напружено і насторожено вона реагувала, можна було здогадатися – дзвонить… мама.

– Значить, він таки жив у Жашковичах, – заридала вона наприкінці розмови. – А ми приїжджали туди, шукали – але нам ніхто нічого не сказав.

Кожного року в лютому мама хворіла

Хоч знайдена мама і передавала «Віснику+К» подяку, але спілкуватися та називатися вона не готова. Можливо, потім, як відійде від шоку. Перші дні жінка сиділа на таблетках і думала, що не переживе цього потрясіння. Віктор – це ж її єдиний син! І вона уже змирилася, що він назавжди втрачений. Тільки щороку у лютому жінка починала хворіти, організм відмовляв, і життя їй ставало немиле – 46 років тому цього місяця вона зробила чи не найбільшу помилку у своєму житті. Послухалася суворого батька, злякалася і покинула єдину дитину. А більше їй Бог не дав...

Про свій гріх вона колись зізналася лише хресній, а потім першому чоловікові. Він зрозумів її, підтримав, і вони взялися шукати дитя.

Правдами і неправдами їм таки вдалося дізнатися, що усиновителі з Жашковичів. Тож приїхали у село, пішли на пошту, у сільраду. Стали розпитувати. І хоч люди знали цю історію, проте ніхто не проговорився. Натомість розказали Редькам, що їх шукають. І ті поспішно виїхали в Крим. Подалі, аби їхнього сина не знайшли. Звідси і конспірація у листах з відсутністю зворотної адреси і знищенням документів. Бо страшно навіть уявити, яка б розігралася трагедія, якби біологічна мама таки зустрілася з прийомними батьками!

Нещодавно ми знову поспілкувалися з Віктором. Він і сам досі не може оговтатися. Але з мамою спілкується щодня по Скайпу. Для цього навіть купив їй і передав через знайомих волонтерів смартфон. Бо її кнопковий Інтернету не мав.

– Мама не хотіла брати, плакала, що не заслужила ніяких подарунків, – розказує Віктор. – У неї важка доля. Перший чоловік загинув в автокатастрофі через чотири роки після одруження. Зараз у неї є другий чоловік, але він дуже хворий. Поки що спілкуємося з мамою через Інтернет, а так би хотілося зустрітися! Але нині це неможливо. Вона постійно мене розпитує про життя і плаче, плаче. І у той же час розумію – часто це сльози щастя. Спілкується і з моєю дружиною Альбіною, випитує, який я, які маю звички, що люблю, а що ні. Цікавиться внуками. Так і каже: «Мої внуки». Дочка із сином уже дорослі, є ще підліток – йому 15. Якось мені зізналася, що про статтю у «Віснику+К» їй розповіла хресна уже давно. Просто духу не вистачало подзвонити.

– Чи вловлюєте схожість між вами? – допитуюся.

– Я її копія. Ми дуже схожі. Просто дивовижно…

Мирослава КОСЬМІНА

ПЕРЕДРУК ЗАБОРОНЕНО

Через сильний вітер на Волині оголосили "помаранчевий" рівень небезпеки

  • 2022-02-19 15:42:38
  • перегляди: 0

До кінця доби 19 лютого на Волині прогнозують сильні пориви вітру, через що в області оголосили штормове попередження, яке відповідає "" рівню небезпеки. Про це інформує обласний гідрометеоцентр.

За даними синоптиків наразі в області дме вітер північно-західного напрямку, який подекуди сягає 25-30 метрів за секунду.

Попри пориви вітру в області зберігається хмарна з проясненнями погода. Температура у більшості районів вдень – 4-9°C тепла.

Що відомо 17 листопада на Волині синоптики теж оголосили штормове попередження. В області очікували пориви вітру до 20 метрів на секунду. Того ж дня біля ліцею № 37 в селі Одеради Луцького району сильний вітер зламав і завалив металевий димар котельні.

Негода вирує: на Волині через сильний вітер впало дерево на житловий будинок

  • 2022-02-19 15:27:22
  • перегляди: 0

Як стало відомо, напередодні, через сильний вітер у селі Залісся Камінь – Каширського району, що на Волині дерево впало на житловий будинок, інформують очевидці у соцмережі Instagram.

Відтак, через слабке коріння і пориви вітру, дерево впало впало на дах будинку.

Про потерпілих наразі не повідомляють.

Деталі – згодом.