COVID-19

Туреччина почала вакцинувати громадян старше 35 років

 • 2021-06-17 04:42:05
 • перегляди: 0

Про це повідомляє власкор Укрінформу.

«Ми відкриваємо запис на щеплення для всіх громадян старше 35 років», - повідомив міністр охорони здоров’я Туреччини Фахреттін Коджа.

Він закликав громадян вакцинуватися та запевнив, що нинішнє літо - останнє, коли доводиться носити маски.

Вакцинація в Туреччині почалася у січні 2021 року. Першими було вакциновано всіх медичних працівників. Станом на початок доби 17 червня в Туреччині зроблено 37,2 млн щеплень, 14 млн людей отримали по два щеплення.

За минулу добу в Туреччині було виявлено 6221 нових випадків інфікування коронавірусом. 71 людина померла, понад 4,6 тисячі одужали. 881 пацієнт перебуває у критичному стані. За весь час пандемії було зроблено 57,7 млн тестів та виявлено понад 5,3 млн випадків інфікування. Загалом померло майже 49 тисяч людей, одужали 5,2 млн.

США додатково закупить 200 млн доз вакцини Moderna

 • 2021-06-17 04:30:04
 • перегляди: 0

Уряд США додатково закупить 200 млн доз вакцини компанії Moderna. Про це йдеться у пресрелізі компанії, пише УНН.

Деталі

110 мільйонів доз надійде до США в четвертому кварталі 2021 року і 90 мільйонів - у першому кварталі 2022-го. Загальна сума вакцин, яку купить США становить 500 мільйонів доз.

У компанії кажуть, що додаткові дози вакицни бути використані для первинної вакцинації, у тому числі дітей, або, можливо, для ревакцинації, якщо це буде необхідно для продовження боротьби з пандемією.

Додатково

Американська компанія Moderna заявила про те, що її вакцина від коронавірусу безпечна і ефективна для підлітків США відправлять 25 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 по всьому світу.

Рецидив коронавируса: ученые рассказали, кто может переболеть COVID-19 повторно

 • 2021-06-17 04:30:04
 • перегляди: 0

Американские ученые, проанализировав базу данных медицинских карточек коронавирусных пациентов, ответили на вопрос, кто может заболеть COVID-19 повторно.

Об этом говорится в статье медицинского портала medRxiv.org.

Эксперты говорят, что даже при отрицательном  ПЦР-тесте нет гарантии того, что человек полностью вылечился от ковида. Дескать, симптомов уже нет, однако вирус все равно остается в крови.

Таким образом, продолжают американские специалисты, коронавирус может рецидивировать даже у того человека, который якобы выздоровел. И в группе риска могут быть мужчины с лишним весом старше 64 лет, курильщики, люди с иммунными нарушениями, а также гипертоники и диабетики.

Напомним, украинские журналисты нашли странности в  свидетельстве о вакцинации от коронавируса, которое вызвало немало вопросов.

В Україні спрощено виплату компенсацій медикам через COVID-19: закон вступив у силу

 • 2021-06-17 04:18:09
 • перегляди: 0

В Україні вступив в дію закон про спрощення виплати компенсації для медиків, які отримали інвалідність внаслідок COVID-19

Текст закону 15 червня був опублікований у виданні “Голос України”.

Документ спрощує отримання страхових виплат медикам, які отримали інвалідність внаслідок коронавірусної хвороби.

До ухвалення закону страхові виплати надавалися медикам у випадку встановлення інвалідності впродовж одного календарного року з 1 січня по 31 грудня. Однак таке обмеження не дозволяло надати виплати медику, який захворів у минулому календарному році, а отримав групу інвалідності у 2021 році.

Відтак, закон скасовує прив’язку до календарного року і надає можливість отримати страхові виплати тим медикам, які через цю технічну неточність не мали права на допомогу від держави.

espreso.tv

Байден висловив сумніви, що Китай хоче з'ясувати походження COVID-19

 • 2021-06-17 03:27:07
 • перегляди: 0

Президент США Джо Байден не впевнений, що Китай дійсно хоче з'ясувати походження COVID-19. Його цитує Reuters, пише УНН.

Деталі

За словами Байдена, Китай намагається представити себе відповідальною країною щодо пандемії COVID-19, але залишається неясним, чи дійсно Пекін намагається з’ясувати походження коронавірусу.

Байден чітко дав зрозуміти, що залишається скептичним щодо співпраці Китаю зі слідством ВООЗ.

“Китай дуже намагається спроектувати себе як відповідальну і дуже майбутню країну, і вони дуже намагаються говорити про те, як вони допомагають світові щодо COVID-19 та вакцин”, — сказав Байден.

Нагадаємо

Президент США Джо Байден доручив американським спецслужбам з’ясувати причини виникнення пандемії коронавірусу. Оперативники британської розвідки вважають що пандемія коронавірусу “можливо почалася” з витоку вірусу з дослідницької лабораторії в Ухані. Помпео заявив про докази лабораторного походження коронавірусу. Глава ВООЗ оцінив гіпотезу про витік коронавірусу з лабораторії.

У звіті про походження COVID-19 національної лабораторії уряду США зроблено висновок, що гіпотеза про витік вірусу з китайської лабораторії в Ухані є правдоподібною і заслуговує на подальше розслідування.

Немецкая вакцина CureVac провалилась на промежуточной стадии испытаний

 • 2021-06-17 03:24:06
 • перегляди: 0

В компании CureVac объяснили относительно низкую эффективность вакцины на стадии промежуточных испытаний наличием беспрецедентного количества вариантов вируса.Вакцина-кандидат CVnCoV немецкого производителя CureVac по результатам второй фазы промежуточных испытаний не достигла ожидаемых результатов эффективности. Об этом биофармацевтическая компания со штаб-квартирой в университетском городе Тюбингене сообщила в среду, 17 июня. "В беспрецедентных до сегодняшнего дня условиях, связанных с наличием как минимум 13 вариантов вируса, в группе участников испытаний по результатам промежуточного анализа была выявлена предварительная эффективность в 47 процентов по отношению к заболеванию COVID-19 всех уровней тяжести. Таким образом, статистически вакцина-кандидат не выполнила критериев для признания испытаний успешными", - говорится в документе. По данным CureVac, первые промежуточные анализы показали, что эффективность вакцины зависит от возраста участников испытаний и штаммов вируса. "В связи с наличием большого числа вариантов вируса очень важно вести разработку вакцин второго поколения,

поскольку новые варианты возникают снова и снова", - подчеркнул в этой связи глава CureVac Франц-Вернер Хас (Franz-Werner Haas). Вторая фаза промежуточных испытаний вакцины-кандидата от CureVac проходила в нескольких странах, в ней участвовали 40 тысяч добровольцев. ВОЗ рекомендует использовать вакцины с эффективностью выше 50%, причем показатели многих из уже одобренных организацией препаратов сильно превышают эту отметку. Обвал акций CureVac в США Летом 2020 года размещение предприятием CureVac своих акций на американской бирже Nasdaq вызвало эйфорию у инвесторов, однако после обнародования 16 июня сообщения о провале испытаний на промежуточной стадии их цена упала на 52 процента. Между тем Независимый комитет по мониторингу данных и безопасности субъектов исследования (DSMB) в США подтвердил высокий уровень безопасности вакцины-кандидата CVnCoV. Ожидается, что окончательные данные о действенности препарата будут получены в течение ближайших недель. Исследование эффективности вакцины-кандидата будет продолжено до получения окончательных результатов, указывается в сообщении производителя.

Надежды на успех вакцины CureVac В Германии и всем Евросоюзе с вакциной от CureVac связывали большие надежды. В ноябре 2020 года ЕС предварительно заказал у этой компании 405 млн доз - больше, чем у любого другого производителя. К тому же Брюссель еще весной 2020 года предоставил CureVac кредит в 80 млн евро, а правительство ФРГ приобрело акции компании на 300 млн евро. Все это произошло после появления слухов о том, что экс-президент США Дональд Трамп якобы пытался за крупную сумму заранее заручиться эксклюзивными правами на использование этой вакцины в Соединенных Штатах. Препарат CVnCoV от CureVac должен стать третьей вакциной от коронавируса, в основе которой лежит технология мРНК, считающаяся новым словом в фармацевтике, однако никогда прежде широко не применявшаяся. По этой же технологии созданы вакцины BioNTech/Pfizer и Moderna, уже зарегистрированные для применения в ЕС. Эта новость также на сайте Deutsche Welle.

У Франції скоротили інтервал між дозами для вакцин Pfizer і Moderna

 • 2021-06-17 03:21:05
 • перегляди: 0

У Франції скоротили інтервал між дозами для вакцин Pfizer і Moderna. Про це повідомляє УНН з посиланням на Le Figaro.

Деталі

Міністерство охорони здоров'я оголосило у Франції, що інтервал між двома дозами вакцин з матричної РНК-Pfizer або Moderna - буде збільшено від 21 дня до 49 днів. Зараз другу дозу однієї з цих вакцин можна отримати через 35-49 днів після першої вакцини.

Таке рішення прийняли для того, аби якнайшвидше вакцинувати всіх французів від коронавірусу. Також це дозволить людям не відкладати вакцинацію в період відпусток. Скорочення інтервалу між першою і другою дозою вакцини дозволять отримати обидві дози перед відпусткою.

Нагадаємо

Франція пришвидшила на 10 днів скасування загальнонаціональної комендантської години, яка діє з кінця 2020 року, оскільки щоденна коронавірусна статистика скорочується швидше, ніж очікувалося.

​Тромбоз при коронавирусе: ученые узнали причину свертывания крови

 • 2021-06-17 02:48:05
 • перегляди: 0

Ирландские ученые исследователи причины свертывания крови у некоторых пациентов с COVID-19. По их словам, такое открытие, вероятно, сможет найти пути решения проблем с опасными для жизни сгустками крови. Работой руководили исследователи из Университета медицины и здравоохранения RCSI, передает onlinelibrary. По данным ученых, баланс между молекулой, вызывающей свертывание крови, которая называется фактором фон Виллебранда (VWF), и его регулятором – ADAMTS13 –, серьезно нарушен у пациентов с тяжелой формой COVID-19. Теперь исследователи хотят определить, возможно ли скорректировать уровни ADAMTS13 и VWF терапевтическим вмешательством. Результаты исследования должны помочь в эффективных методах лечения. Как сообщал "Апостроф", немецкие ученые выяснили, почему определенные вакцины против коронавируса в редких случаях вызывают необычный тромбоз.

У НАДС триває робота над забезпеченням рівного доступу осіб з інвалідністю до вступу на державну службу

 • 2021-06-17 02:45:06
 • перегляди: 0

Голова НАДС Наталія Алюшина взяла участь у черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи щодо напрацювання механізмів забезпечення рівного доступу осіб з інвалідністю вступу на державну службу та її проходження.

«На попередньому засіданні ми спільно обговорили концептуальний підхід до написання проекту Методики забезпечення осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття посад державної служби. Підкреслю, що для нас дуже важливо дійти до спільного бачення у деяких питаннях. У тому числі й про проблемні ситуації, що можуть виникнути у осіб з інвалідністю під час проходження тестування на знання законодавства дистанційно. Важливо також розуміти, які проблеми можуть бути під час розв’язання ситуаційних завдань в усній або письмовій формі. Не менш актуальним є питання щодо ймовірних проблем, які можуть виникнути у осіб з інвалідністю під час співбесіди дистанційно шляхом застосування технічних засобів в режимі відеоконференції. Також, нам важливо опрацювати перелік варіантів розумного пристосування під час проходження конкурсу на зайняття посад державної служби», – означила коло важливих питань для спільної роботи Наталія Алюшина.

Під час засідання члени робочої групи продовжили роботу над проектом Методики забезпечення осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття посад державної служби. Зокрема, мова йшла про особливості проходження конкурсу особами з інвалідністю, перелік розумних пристосувань та алгоритм їх застосування під час проведення конкурсної процедури.

Національне агентство України з питань державної служби

Вчені назвали групу ризику повторного зараження коронавірусом

 • 2021-06-17 01:39:06
 • перегляди: 0

До повторного зараження коронавірусною інфекцією схильні люди з ослабленим імунітетом, нирковою недостатністю, ураженням печінки і ті, хто проходить лікування від онкологічних захворювань або недавно переніс трансплантацію органів. Такої думки дотримуються американські вчені, узагальнююча стаття яких була розміщена на порталі medRxiv.

Дослідники з Наукового центру здоров'я Техаського університету в Х'юстоні разом з фахівцями Медичного центру Університету Вандербільта в Нешвіллі проаналізували електронну базу медичних карт США і відібрали для дослідження 23 пацієнта, які повторно заразилися SARS-CoV-2, згідно з результатами ПЛР-тестів.

Середній вік пацієнтів склав 64,5 роки, у більшості були захворювання на зразок діабету, гіпертонії або імунних порушень.

Також переважна частина страждала ожирінням і мала шкідливі звички, такі як куріння.

За підсумками геномного аналізу з'ясувалося, що у всіх випадках мало місце повторне зараження, а не прихований перебіг початкового варіанта захворювання.

Вчені відзначили, що 70 відсотків пацієнтів були госпіталізовані як в ході першого епізоду хвороби, так і в ході другого. Таким чином, фахівці припустили, що повторне інфікування протікає не легше першого.

Ті, хто перехворів на коронавірус в легкій формі також можуть повторно заразитися, підкреслили дослідники, але ризик важкого перебігу хвороби у них мінімальний.

У зв'язку з цим, помітили вчені, громадяни, які перенесли Covid-19 у важкій формі, повинні бути гранично пильні і уважні до свого здоров'я.

Байден сумнівається у бажанні Китаю з’ясувати походження COVID-19

 • 2021-06-17 01:39:06
 • перегляди: 0

Про це повідомляє Reuters

За словами Байдена, Китай намагається представити себе відповідальною країною щодо пандемії COVID-19, але залишається неясним, чи дійсно Пекін намагається з’ясувати походження коронавірусу.

«Китай дуже старається представити себе відповідальною і дуже, дуже привітною країною, і вони дуже стараються говорити про те, як вони допомагають світу з точки зору COVID-19 і вакцин», — сказав Байден.

Як зазначає агентство, глава Білого дому ясно дав зрозуміти, що скептично ставиться до співпраці Китаю з розслідуванням ВООЗ щодо походження коронавірусу.

«Послухайте, деякі речі вам не потрібно пояснювати людям світу, вони бачать результати. Невже Китай дійсно намагається розібратися в цьому?», — сказав Байден.

Розслідування ВООЗ про походження коронавірусу — що вдалося з’ясувати В середині січня 2021 роки команда з 13 експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я прибула до китайського міста Ухань, звідки почалося поширення коронавируса в лютому 2020 року, щоб провести власне розслідування про джерело інфекції.

У чернетці доповіді ВООЗ зазначалося,

що коронавірус нового типу має тваринне походження, а версія про витік з лабораторії «вкрай малоймовірна». Місія працювала в трьох напрямках: розслідувала зв’язок між поширенням вірусу і тваринної середовищем, вивчала характер поширення вірусу в Ухані і аналізувала проби навколишнього середовища.

9 лютого працівники ВООЗ провели з китайськими дослідниками спільну прес-конференцію за підсумками чотиритижневий місії. Вчені прийшли до висновку, що Ухань міг бути не першим містом, де коронавірус SARS-CoV-2 передався людям а тварини, що стали джерелом вірусу, до сих пір не визначені.

Він розповів, що учасники експедиції виявили ознаки того, що спалах коронавируса в 2019 році була набагато істотніше, ніж вважалося ранее.По повернення з Ухань керівник експертної групи ВООЗ Петер Бен Ембарек зробив нові заяви, які контрастують з його висловлюваннями на прес-конференції.

Бен Ембарек також заявляв, що команда Всесвітньої організації охорони здоров’я сподівається повернутися в Ухань і продовжити розслідування причин виникнення спалаху коронавируса. У наступній поїздці дослідники сподіваються отримати доступ до банку донорської крові в Ухані.