Тернопіль

На Тернопільщині епідемія закриття шкіл. Тепер – в Монастириській громаді

 • 2021-09-22 19:51:11
 • перегляди: 0

В одній з громад Тернопільської області мало того, що закрили навчальний заклад, так ще й відмовились надавати шкільний автобус для підвозення дітей. Мова йде про село Підлісне Монастириської громади. 2 роки тому місцеву школу закрили, обурені батьки школярів протестували проти такого кроку тамтешньої влади, яка пішла на компроміс і запропонувала батькам на вибір для навчання дітей будь-яку іншу школу у сусідніх селах, обіцяючи підвозити учнів шкільним автобусом.

Зрештою, після тривалих переговорів батьки пристали на нові умови і частина учнів пішла на навчання у село Горожанка за 3 кілометри від Підлісного, а частина – стала учнями школи у селі Високе, відстань до якого 10 кілометрів. До обидвох навчальних закладів учнів і справді довозив шкільний автобус. Проте, це було тимчасовим явищем.

Батьки обурені дискримінацією дітей та ігноруванням їхніх інтересів

За два роки до нових змін звикли і діти, і батьки. Однак, теперішній навчальний рік знову став випробуванням для школярів з Підлісного, які навчаються у Висоцькій школі. На початку навчального року батьки дізналися,

що відтепер шкільний автобус не довозитиме їхніх дітей до навчального закладу. Мовляв, таким є розпорядження голови Монастириської громади Андрія Старуха. Батьки надзвичайно обурені такою дискримінацією і тим, що уже другий раз їхні інтереси ігноруються, а діти вкотре страждають.

Діти добираються до школи рейсовим автобусом, шкільного транспорту - немає

Наразі п’ятнадцять дітей, які є учнями початкової та старшої школи, мають лише єдиний шанс потрапити до навчального закладу, добравшись рейсовим автобусом «Підлісне – Монастириська». Відстань між селами у десять кілометрів є не найбільшою проблемою, кажуть батьки. Найгірше те, що дітям доводиться прокидатися о 6-й ранку, аби встигнути на автобус, який їде о 7.15. Пізніше їм доводиться ще півтора години чекати у школі до початку навчання, яке розпочинається о 9.00. Нелегко і після обіду. Діти знову змушені чекати автобуса, який відправляється о 16.40, хоча їхнє навчання закінчується о 15-й годині, а в учнів початкової школи ще швидше.

«Раніше ми зверталися до голови громади Андрія Старуха, до керівника відділу освіти Монастириської ОТГ Володимира Сапи,

однак, проблема залишається невирішеною. Нам кажуть, що автобус довозить дітей до найближчої школи», – розповідає мама двох учнів Наталія Луцан.

Заступниця начальника управління освіти Монастириської громади Леся Мохун пояснює, що шкільний автобус більше не їздить до Високого, бо громаду поділили на старостинські округи. Горожанка та Підлісне стали одним округом, а Високе – іншим:

«У нас є розпорядження міського голови, відповідно до якого ми видали свій наказ по закріплених територіях. І саме за селом Горожанка закріплене село Підлісне. Тому автобус не може возити дітей у село Високе».

Голова громади Андрій Старух уникає розмови з батьками

Голова Монастириської громади Андрій Старух

Натомість в обласному управлінні освіти коментують ситуацію по-іншому. Директорка обласного департаменту освіти Ольга Хома каже, що місцева влада зобов’язана забезпечити доїзд учнів до шкіл у межах громади:

«Ситуація, що склалася, не має жодного відношення до округів. На сьогодні округи сформовані, але коли проводилася оптимізація, їх не було і батьки вибрали той заклад освіти, який краще підходить для їхньої дитини. Тому місцевий орган влади має переглянути таку ситуацію і здійснювати довезення до тих закладів освіти, куди довозилися дітей раніше», – наголосила Ольга Хома.

Водночас батьки школярів розповідають, що вкотре намагаються зустрітися з головою громади, однак, він уникає їх і, знаючи про проблему, яка склалася у Підлісному, не допомагає їм.

Японці купили обладнання для одного із закладів на Тернопільщині (фото)

 • 2021-09-22 19:39:16
 • перегляди: 0

Японці допомогли купити спеціалізоване обладнання в один із закладів на Тернопільщині.

Про це на власній сторінці у Фейсбук повідомив Зборівський міський голова Руслан Максимів.

"У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового перебування в селі Перепельники, керівник Заверуха Михайло придбали кухонне обладнання за підтримки японського фонду надання соціальних послуг в громаді КУ "Центр надання соціальних послуг" керівник Галина Лукачат", - відзначив Руслан Максимів.

Проєкт фінансується Японським ґрантом та Зборівською об'єднаною територіальною громадою.

На проспекті Бандери у Тернополі ДТП: на мосту уже утворився корок

 • 2021-09-22 19:27:24
 • перегляди: 0

Щойно на проспекті Степана Бандери поруч із супермаркетом “АТБ” не розминулись дві легківки. Через аварію уже утворився затор. Сьогодні, 22 вересня, у масиві “Східний” трапилась ДТП. Наразі невідомі подробиці аварії та наявність жертв. Про це “Терен” повідомить згодом. Однак зіткнення стало причиною заторів на проспекті Степана Бандери та центрі міста. Фото із спільноти “Корки Тернополя”…

Відбулося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту

 • 2021-09-22 19:21:17
 • перегляди: 0

Відбулося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту

Сьогодні, 22 вересня, під час засідання комісії під головуванням Володимира Мисика депутати розглянули 17 питань порядку денного.

Зокрема, низку проектів, поданих Управлінням освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації: про штатні розписи закладів освіти — об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області. вартість харчування, звіт про виконання обласного бюджету закладами освіти за ІІ квартал 2021 року.

Взято до відома листи управління молоді, спорту та іміджевих проектів про використання коштів обласного бюджету за І півріччя 2021 року, стан виконання обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді та програми розвитку пластового руху на 2021–2025 роки. Окрім того, депутати підтримали проект обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025-го року.

Розглянуто також листи Міністерства освіти і науки України «Про передачу цілісних майнових комплексів»,

«Про виконання доручення Прем'єр-міністра України» та Тернопільської обласної державної адміністрації «Про надання пропозицій щодо функціонування закладу вищої освіти», Управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області та Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти щодо визначення установ та організацій для безоплатної передачі придбаних інститутом книг «Справи Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР» і звернення батьків учнів Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3,

Обговорено аналітичні довідки робочої групи з вивчення і підготовки пропозицій щодо раціонального та ефективного використання коштів обласного бюджету та рекомендовано Тернопільській обласній державній адміністрації подати відповідні пропозиції.

Також депутати рекомендували винести на засідання сесії Тернопільської обласної ради питання про призначення на посаду директора комунальної установи Тернопільської обласної ради «ТОДЮСШ із зимових видів спорту» Світлану Крикончук.

Тернопільські громади можуть взяти участь у конкурсі громад

 • 2021-09-22 19:18:14
 • перегляди: 0

Міністерство розвитку громад та територій України оголосило про початок конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів.

Теми цьогорічного конкурсу:

Згуртованість громади.

Організація системи надання медичних послуг на місцевому рівні в контексті реформи системи охорони здоров’я.

Реалізація проектів стратегічного розвитку.

Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку і надіслати її до 30 вересня 2021 року електронною поштою на адресу best.practice.ukraine@coe.int. Більше інформації про Конкурс 2021 року та умови участі читайте у буклеті. Промовідео конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2021 року.

Додаткову інформацію з усіх питань Конкурсу можна отримати за тел.: 044 590 47 76 та 044 303 99 16.

Конкурс 2021 року стане ювілейним – десятим – конкурсом кращих практик місцевого самоврядування в Україні, що проводиться з 2012 року. Він організовується Мінрегіоном у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» та у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Всеукраїнською асоціацією громад.

Юнак з Тернопільщини став лауреатом Міжнародного музичного конкурсу, який відбувся в Чехії

 • 2021-09-22 19:15:37
 • перегляди: 0

Юний співак з села Більче-Золотого, що на Чортківщині, Владислав Боднарчук переміг на престижному чеському конкурсі.

Нещодавно в Празі (Чехія) до 30-річчя Незалежності України проходив Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик.

Владислав Боднарчук став лауреатом І ступеня з врученням ордена «Золота квітка».

"Наш Влад знову здобув перемогу - лауреат І ступеня з врученням ордена "Золота квітка" . Вітаємо з заслуженою нагородою, бажаємо переконливо йти вперед. Нових успіхів та перемог", - йдеться на порталі Більче-Золотецької сільської територіальної громади.

До слова, Владислав Боднарчук народився 11 квітня 2006 року у селі Більче-Золотому (нині Чортківського району). Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Навчається в Більче-Золотецькому навчально-виховному комплексі, місцевій музичній школі та Борщівській школі мистецтв.

Учасник проєктів «Голос Діти», «Маленькі Гіганти», «Фолькмюзік» та численних пісенних конкурсів.

Мешканець Тернопільщини власноруч змайстрував літак мрії (Відео)

 • 2021-09-22 19:15:37
 • перегляди: 0

Іван Соловей з Тернопільської області здійснив дитячу мрію. Після експериментів із гусячими крилами та планером з дошок йому вдалося змайструвати власний літак.

Експериментами чоловік займається з 3-річного віку. Зараз працює викладачем, має ступінь кандидата технічних наук, повідомляє 24 Канал.

У школі Іван Соловей змайстрував планер з дощок, але той виявився заважким для польоту. Після завершення навчання в університеті він вирішив здійснити давню мрію.

Креслення німецького літака взяв за основу

На покупку готового літака грошей не було, тож мешканець Тернопільщини почав його робити сам. А злітну смугу облаштував на покошеному пасовищі.

“Я працював майже 5 років. Усе це разом обійшлося до 5 тисяч доларів, десь так”, – розповів Соловей.

У роботі винахідник опирався на креслення німецького літака, підбирав різні запчастини, дещо виготовляв сам. Наприклад, двохтактний мотор чоловік купив, а гвинт для нього зробили переселенці з Луганська.

Літак важить 220 кілограмів. Може розвивати швидкість до 100 кілометрів на годину та піднятися на висоту до 2 кілометрів.

Дружина підтримує ідеї винахідника

Захоплення чоловіка підтримує його дружина Ірина Соловей. Вона зазначила, що є чимало людей, які бояться літати, однак, якщо людина не літає – вона не живе.

– Треба дати людині можливість розвиватися, жити й робити щось для себе, щоб почуватися щасливою, – наголосила Соловей.

Ірина називає витвір Івана “Наша пташка”. Літальний апарат розрахований на 2 осіб, чоловік уже брав її на борт.

“Чоловік мене буквально прокатав над своїм селом. Ми подивилися на знайомі терени, свою хату, його школу, церкву…”, – розповіла Соловей.

За словами жінки, під час польоту людину опановують зовсім інші відчуття. Мовляв, підіймаєшся над власними проблемами та “переключаєшся зі сірості”.

Іван Соловей планує модернізувати свій витвір, щоб він споживав менше пального. Чоловік хоче, щоб держава звернула увагу на творців саморобних літальних апаратів та використала такі винаходи для розвитку галузі й виходу на світовий ринок.

Сім‘я Антонишинів віддала майже 2 мільйони хворій 5-місячній тернополянці

 • 2021-09-22 19:06:26
 • перегляди: 0

17 вересня, завдяки сім‘ї Максимка Антонишина, надійшло майже 2 млн гривень для хворої дівчинки Олівії з Тернополя. 200 тисяч доларів – 5,5 млн гривень. Саме таку суму потрібно зібрати найближчим часом, аби врятувати життя 5-місячної Олівії. Дівчинка хворіє мієлоїдною лейкемією, іншими словами – це рак крові. Виявили хворобу в Олівії 19 серпня.

Станом на 14 вересня їй зібрали 54,7 % від загальної суми, тобто орієнтовно 3 млн гривень. 16 вересня завершився збір коштів для Максимка Антонишина, але батьки вирішили ще його продовжити. Отож 17 вересня завдяки небайдужим людям зібрали 983099 гривень. Суму було подвоєно благодійником, і у результаті на рахунок батьків Олівії надійшло майже 2 млн гривень.

Всього до порятунку дівчинки залишилось зібрати приблизно 500 тисяч гривень.

Джерело: Тижневик "Номер один"

Громади Тернопільщини можуть отримати підтримку в розвитку велоінфраструктури

 • 2021-09-22 19:06:25
 • перегляди: 0

Громади Тернопільщини можуть отримати підтримку в розвитку велоінфраструктури

Триває прийом заявок для відбору громад, які отримають підтримку в розвитку велоінфраструктури. Географія проєкту Програми «ULEAD з Європою» охоплює громади Тернопільської області.

«Громади матимуть можливість розробити власну програму розвитку веломережі. За результатами навчання, громади зможуть отримати додаткову підтримку для реалізації спільних проєктів, — розповідають організатори. — Нова ініціатива відвключатиме обмін досвідом серед українських громад, навчальний онлайн-візит до однієї з українських громад, консультативну підтримку експерта на етапі планування веломережі, зустріч з обміну досягненнями».

Для участі у відборі необхідно завантажити та заповнити форму за посиланням і надіслати її до 18:00 год. 24 вересня 2021 року на адресу: regops.u-lead@giz.de (в темі листа потрібно вказати: «Веломережа, назва громади та область»).

Як розповідають у Тернопільському регіональному офісі Програми «ULEAD з Європою», ініціатива впроваджуватиметься онлайн протягом листопада 2021 — квітня 2022 року.

У Тернополі чоловік йшов по вулиці, раптово впав і помер (відео)

 • 2021-09-22 19:00:34
 • перегляди: 0

У Тернополі близько години тому на очах у перехожих помер чоловік. У нього раптово зупинилося серце.

Трагедія трапилася просто посеред вулиці на масиві «Дружба».

«На вулиці Кривоноса з невідомих причин чоловіку стало погано. Спасти чоловіка не вдалось», — йдеться у дописі на сторінці «blacklist_te» в соцмережі «Інстаграм».

У поліції даний факт підтвердили. Як зясувалося, померлий — 66-річний житель обласного центру. На місце події виїжджали медики «швидкої», та вони лише констатували смерть тернополянина, яка настала ще до їх приїзду.

Попередній огляд тіла слідів насильницької смерті не виявив. Його направили для проведення судмедекспертизи.

Посмотреть эту публикацию в Instagram Публикация от Блек Ліст Тернополя (@blacklist_te)

На Тернопільщині все ж відремонтують дорогу до села, куди навіть автобуси не їздять

 • 2021-09-22 18:55:14
 • перегляди: 0

Дoрoгу в Папірні Білoбoжницькoї грoмади, через стан якoї дo села не їздить жoден автoбус, відремoнтують. Прo це сьoгoдні рoзпoвів заступник начальника oбласнoгo управління капітальнoгo будівництва Віктoр Сoкoлoвський.

За йoгo слoвами, мають зрoбити майже 7 кілoметрів шляху між селами Папірня та Буданів. Це частина дoрoги oбласнoгo значення. Скільки кoштуватиме ремoнт буде відoмo, кoли рoбoти викoнають, каже Віктoр Сoкoлoвський:

“Наші представники виїжджали на цю дoрoгу, пoдивилися, чим ми мoжемo пoмoгти. Булo прийняте рішення і вже навіть дали завдання підрядній oрганізації, яка oбслугoвує дану теритoрію, привести дoрoгу в належний стан. Це буде ямкoвий ремoнт за експлуатаційні кoшти. На сьoгoдні немає мoжливoсті зрoбити глoбальний ремoнт. Цей ремoнт буде викoнаний дo кінця тижня”.

Нагадаємo, жителі села Папірня Білoбoжницькoї грoмади пoвідoмили, щo їм нічим дістатись дo Тернoпoля. Єдиний автoбус, який хoдив дo села, не їздить з квітня. Люди хoдять на зупинку дo сусідньoгo Буданoва, щo майже за 7 кілoметрів, рoзпoвіла жителька Папірні Марія Дідик. За її слoвами, дoрoгу не ремoнтували з 1970 рoків. Перевізник Павлo Кузик телефoнoм рoзпoвів, відмoвився від маршруту через стан дoрoги. Каже, згіднo з рoзкладoм, він мав би заїжджати з Папірні дo Буданoва за 7 хвилин. Насправді ж на дoрoгу затрачав більш ніж пів гoдини.

Два відомства Тернопільщини підписали меморандум про співпрацю

 • 2021-09-22 18:52:01
 • перегляди: 0

Начальник Управління Держпраці Віталій Мариновський та Голова Ради ТВ ВГО «Асоціація платників податків України» Іван Іскерський підписали Меморандум про співпрацю. – Підписана угода передбачає консолідацію зусиль на регіональному рівні щодо попередження порушень вимог законодавства про працю, зменшення рівня незадекларованої праці, поліпшення безпеки та охорони здоров’я працівників на роботі, а також щодо посилення ролі громадянського суспільства…

У сучасній STEAM-лабораторії учні Тернопільського ліцею досліджуватимуть навколишній світ (фото)

 • 2021-09-22 18:48:21
 • перегляди: 0

Учні економічного ліцею № 9 імені Іванни Блажкевич розвиватимуться в напрямку STEAM-освіти завдяки реалізованому проєкту «STEAM– лабораторія». Над розробкою цього проєкту працювало п’ятеро десятикласників економічного ліцею. За їхніми словами ініціатива спрямована на впровадження інновацій в сфері «Школа як місце експериментування». – У сучасній лабораторії, зокрема, з’явилися набори мікропрепаратів «Sigeta advance Ботаніка», «Sigeta advance Анатомія», «Sigeta…

У Підгайцях відбувся ярмарок, де збирали гроші на виготовлення пам’ятника борцям за волю України

 • 2021-09-22 18:45:40
 • перегляди: 0

У місті Підгайці, що на Тернопільщині відбувся ярмарок, де усі зібрані гроші планують передати на виготовлення пам’ятника борцям за волю України.

21.09.2021р. в ДНЗ «Підгаєцький ПАЛ» відбувся благодійний ярмарок «Ліцейурожайфест», кошти з якого будуть перераховані у фонд виготовлення пам’ятника борцям за волю України в м. Підгайцях.

Під час ярмарку учні реалізовували продукцію, виготовлену власними руками та батьками. Окрасою ярмарку був виступ учнів ліцею (клуб «Калина", керівник Марія Шуль) на тему «Осінній етюд».

"Велика подяка всім учням ліцею, учасникам виступу, батькам за участь в ярмарку, підгайчанам, які відвідали наш ярмарок і долучилися до збору коштів", - йдеться у дописі Підгаєцький Професійний Аграрний Ліцей.

Ігор Сопель представив колективу керівника Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв

 • 2021-09-22 18:42:28
 • перегляди: 0

Ігор Сопель представив колективу керівника Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв

Теребовлянський коледж культури і мистецтв був та залишається центром духовного й культурного життя області, осередком мистецької освіти Тернопільщини. Сучасний навчальний заклад першого рівня акредитації, комунальної форми власності, дає можливості для набуття необхідних знань, умінь і навичок майбутніми працівниками культурно-мистецької галузі.

Сьогодні заклад відвідав заступник голови Тернопільської обласної ради Ігор Сопель.

Ігор Михайлович представив колективу Теребовлянського коледжу культури і мистецтв виконуючу обовязків директора — Ткачук Олену Петрівну, а також поспілкувався з фахівцями закладу.

«Впевнений, що лише спільною працею можна досягнути позитивних результатів. Бажаю Олені Петрівні та колективу фахового коледжу реалізувати всі задуми, підтримувати один одного, навчати та виховувати своїх студентів і разом працювати задля розвитку культурної галузі краю та України», — сказав Ігор Сопель.

Також Ігор Михайлович побажав новообраному керівнику виваженості у всіх рішеннях, натхнення та успіху.

Зазначимо, Теребовлянський коледж культури і мистецтв здійснює підготовку здобувачів освіти за спеціальностями: «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Хореографія», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво,реставрація», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».