Черкаси

На що витрачають “ковідну” тисячу черкаські підлітки (Відео)

 • 2022-02-21 02:47:05
 • перегляди: 0

Майже сім тисяч підлітків Черкащини віком від 14 до 18 років вакциновані від коронавірусу. Із 7 лютого їм почали нараховувати тисячу гривень за повний курс щеплення проти COVID-19 за програмою “єПідтримка”, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації Лариса Кошова. Чотирнадцятирічна черкащанка Катерина Розсоха подала заявку на отримання коштів за програмою “єПідтримка”, нині очікує на нарахування коштів. Дев’ятикласниця захоплюється читанням готичних трилерів. Розповіла, що планує витратити тисячу гривень на придбання книг та відвідання кінотеатру.

“Я вакцинувалася другою дозою в першу неділю грудня, а заявку подали на отримання тисячі гривень півтора тижня тому. Ми з мамою обговорили, на що я витрачу свою тисячу. Я хочу придбати декілька книг, а на решту коштів піти з друзями в кінотеатр”, – розповіла Катерина.

За словами дівчини, подруги теж вирішили витратити свої кошти за вакцинацію на придбання книг.

“У мене є дві однокласниці, то вони також хочуть витрати свою тисячу на книги. Вони люблять читати і купують велику кількість книжок”,

– сказала дівчина.

Катерина сама вирішила, куди витратити кошти з “єПідтримки”. Також її рішенням було щеплюватися від коронавірусу. Батьки підтримали дівчину.

“Мама не проти, щоб я витратила частину коштів на книги, частину – на кінотеатр”, – пояснила дев’ятикласниця. Підлітки з 14 років без згоди батьків самостійно приймають рішення щодо вакцинації, пояснила заступниця голови Черкаської облдержадміністрації Лариса Кошова.

“На сьогодні в Черкаській області вакциновані від коронавірусної хвороби 6815 дітей. Вакцинація проводиться вакциною Pfizer, двічі вакцинуємо з інтервалом у 28 днів. Діти до 12 років мають отримати дозвіл батьків чи опікунів, діти після 14 років без згоди батьків самостійно приймають рішення щодо вакцинації”, – розповіла заступниця голови.

Продавець книжкового магазину Володимир Саприкін повідомив, що підлітки частіше почали купувати книги з початку лютого. Вони витрачають як свою тисячу гривень, так і “батьківську”.

“У дітей з’явилася можливість самостійно використовувати кошти з “єПідтримки”. Збільшилась кількість дітей, які купують книги, але точно сказати ми не можемо, бо не ведемо такої статистики”,– прокоментував продавець.

Він сказав, що діти та раніше користувалися картками бабусь-дідусів для придбання книг.

Фонд держмайна в Черкаській області оголосив аукціон із оренди приміщення на Смілянській

 • 2022-02-20 22:46:54
 • перегляди: 0

22 лютого відбудеться аукціон з продовження договору оренди частини приміщень першого поверху чотириповерхової цегляної будівлі площею 31,64 м², що обліковується на балансі Черкаської філії інституту «Укрдіпросад».

Про це повідомляють у ФДМУ в Черкаській області.

Актив перебуває в задовільному технічному стані. Приміщення забезпечене електромережею потужністю 16кВт, водопостачанням та водовідведенням. Переможець онлайн-аукціону зможе використовувати майно за будь-яким цільовим призначенням.

Локація – м. Черкаси, вул. Смілянська, 120/1.Стартова орендна плата – 2136,05 грн.Дата аукціону – 22.02.2022.Прийом пропозицій – до 21.02.2022.Строк оренди – 5 років.

Близько 300 черкащан взяли участь у вишколі на вихідних

 • 2022-02-20 22:46:30
 • перегляди: 0

Вишкіл #не_панікуй_готуйся пройшов для цивільного населення у Черкасах цими вихідними.

У ньому взяло участь близько 300 черкащан, інформують в Нацкорпусі.

«Найкращі ліки проти паніки - чистий розум і готовність! Ми не знаємо чи буде широкомасштабний наступ, але ми готові. Продовжуємо навчати цивільне населення, стежте за анонсами», – йдеться в повідомленні Нацкорпусу.

Черкаси отримають гроші на купівлю нових тролейбусів

 • 2022-02-20 22:45:56
 • перегляди: 0

Фото тематичне

В рамках угоди з Європейським інвестиційним банком Україні передбачене виділення 200 мільйонів євро позики для розвитку міського електротранспорту. Цю фінасову угоду ратифікувала Верховна Рада 17 лютого. Угода, зокрема, передбачає закупівлю 20 трамваїв, 264 тролейбусів та 65 електробусів.

У рамках реалізації проекту "Міський громадський транспорт України ІІ" кошти буде спрямовано на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро. Також передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній та інші роботи у містах Черкаси, Біла Церква, Кам’янське, Дніпро, Львів, Кременчук та Запоріжжя.

Попередньо в рамках даного проекту Черкаси зможуть отримати кошти на закупівлю 45 нових тролейбусів.

За інформацією Урядового порталу

У мерії запевняють, що 73% бомбосховищ у Черкасах придатні до використання

 • 2022-02-20 22:45:23
 • перегляди: 0

На сьогодні 73 % бомбосховищ на території міста придатні для прийому громадян. Про це заявив секретар міськради Юрій Тренкін, пише 18000.

За його словами, ще 27% “мають недоліки, які повинні бути усунуті в найближчий час”.

Водночас Тренкін зазначив, що більшість бомбосховищ на території міста не належать до комунальної власності.

– Із 39 бомбосховищ (за даними сайту мерії їх 92, – ред.), які є в Черкасах, більшість належать ОСББ, друга частина – приватним торгівельним центрам і приватним структурам, а третя частина – нашим комунальним підприємствам. З жовтня є низка приписів, зауважень щодо усунення проблем. Дещо і ми згущаємо фарби, але для того, щоб привести ці об’єкти до ладу, і, в разі необхідності, бути в повній бойовій готовності, – зазначив секретар міськради.

Також він запевнив, що Черкаська міська рада “готова до будь-якої надзвичайної ситуації”.

– Усі необхідні методичні документи, план-схеми евакуації в наявності. Черкаська міська рада готова до будь-якої надзвичайної ситуації. Я не бачу жодних проблем, які не можна вирішити, – сказав Тренкін.

Водночас він запевнив, що вже скоро серед жителів міста буде поширено друковані пам’ятки щодо того, як діяти у разі надзвичайної ситуації.

– Навіть уже президент визнав, що не всі мають доступ до смартфонів, до інтернету. Тож ми зробимо пам’ятки і розповсюдимо серед голів ОСББ, старших будинків. Ми визнаємо, що інформаційна політика була недостатньо відпрацьована, ми це виправимо, – пообіцяв Юрій Тренкін.

У Смілі відбулося велелюдне вшанування Героїв Небесної Сотні

 • 2022-02-20 20:30:29
 • перегляди: 0

20 лютого, в День Героїв Небесної Сотні – наших полеглих небесних заступників – їх чи не вперше так велелюдно вшанували в Смілі біля козацького хреста, встановленого в центрі міста на честь Героїв. Відрадно, що загроза повномасштабного російського вторгнення згуртувала людей і владу. Тож були всі: звичайні сміляни, громадські активісти, посадовці, учасники Революції Гідності, ветерани російсько-української війни.

На мітингу з приводу кривавих подій у Києві, коли понад сто наших співвітчизників віддали життя за Україну, її звільнення з-під впливу Москви, відсторонення від влади президента, який допустив побиття студентів і вбивства людей в центрі столиці, виступив міський голова Сміли Сергій Ананко. Він закликав усіх до єдності, бо тільки єдині ми непереможні.

Голова громадської організації „Територія гідності” Анатолій Терещенко запросив людей записуватися до територіальної оборони і наголосив на тому, що помилок восьмирічної давнини більше допущено не буде, маючи на увазі, що відтепер всі, хто причетні до злочинів проти України і людяності, будуть покарані,

а не прощені.

Запам’ятався і виступ отця Михайла, який висловив сподівання, що ми є останнім поколінням, яке проливає за Україну кров. Наші діти й онуки житимуть в Україні соборній, єдиній, вільній і процвітаючій.

Узагалі, всі, хто мав цього дня слово, були на диво промовисті, їхні виступи були дуже змістовні і стислі.

Дуже відрадно, що на захід прийшли і школярі – майбутнє України. Коли відбувалися вікопомні події, вони ще і до школи не ходили, але добре знають, що це і за їхнє щасливе майбутнє віддала своє життя Небесна Сотня, серед якої два уродженця Сміли – Андрій Саєнко та Юрій Пасхалін. До речі, на віче була присутня і мати Пасхаліна пані Тетяна… Тож молодь висловила свою повагу учасникам Революції Гідності і прикріпила на білому дереві, що символізує Україну, символічних паперових янголів на честь загиблих.

Молитву за полеглими прочитали святі отці: настоятель храму Різдва Івана Хрестителя митрофорний протоієрей, військовий капелан Михайло Шевчук (ПЦУ) та настоятель храму святої великомучениці Євгенії Богдан Степчук (ПЦУ).

Символічним був також виступ активного учасника революційних подій у Києві Сергія Тарана Він наголосив, що у нього є онуки – Остап, Веремій, Макар, Ігор. Тому він стояв на Майдані і за те, щоб у нас в Україні ніколи не зникали такі імена, щоби мали щасливе майбутнє всі наші діти.

Насамкінець присутнім репрезентували фотовиставку „Майдан – сторінки живої історії”. Створили її колективи комунального підприємства КП „Медіа-центр” (телерадіостудія „Тясмин”) і газети „Сміла”. А представила – журналістка, почесний краєзнавець Юлія Харченко. На ній зі світлин просто на смілян дивляться Андрій Саєнко, Юрій Пасхалін і багато інших учасників Революції Гідності в Києві і Смілі. Олександр ВІВЧАРИК, Смілафото автора

Черкаські громади недоотримають десяту частину доходів від продажу землі. Кошти вилучать у держбюджет

 • 2022-02-20 20:21:38
 • перегляди: 0

15 лютого 2022 року, Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів” (№5719 від 01.07.2021). Цей закон доповнює джерела доходів Державного та місцевого бюджетів доходами від продажу земель сільськогосподарського призначення.

Асоціація міст України вважає, що такі зміни у законодавстві порушують права власників- територіальних громад. На сьогодні податки на землю є одним з суттєвих наповнювачів місцевих скарбниць.

Так, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» передбачив право фермерів викуповувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення з державної та комунальної власності, які перебувають у них в постійному користуванні (п. 6-1 Прикінцевих та перехідних положень Земельного кодексу). Однак надходження до бюджетів територіальних громад від продажу цих земель наразі заблоковані через відсутність відповідного коду доходів у Класифікаторі доходів бюджету.

Прийняті ж 15 лютого зміни до Бюджетного кодексу дозволять Міністерству фінансів внести зміни до цього Класифікатора та розблокувати викуп земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні фермерів. Окрім того, прийнятий закон передбачає, що 90% коштів від продажу земельних ділянок зараховуватимуться до бюджетів територіальних громад, а 10% – до Державного бюджету.

«Це неприпустимо. Плата за землю залишається одним із найважливіших джерел наповнення місцевих бюджетів. На сьогодні вона складається з земельного податку, який сплачують власники земельних ділянок, та орендної плати за користування ділянками державної та комунальної власності. Це третій за розміром податок, що наповнює місцеві бюджети, після податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку. А держава знову залазить у кишені громад і тим самим порушує права територіальних громад розпоряджатися своїм майном та отримувати доходи від його реалізації. Адже після прийняття закону про «земельну децентралізацію» землі під такими фермерськими господарствами перейшли до комунальної власності громад». На жаль, пропозиції АМУ про зарахування 100% коштів від продажу земель комунальної власності до бюджетів територіальних громад (правка 112) були відхилені народними депутатами, говорить голова Катеринопільської селищної територіальної громади Володимир Коваленко.

Хотів украсти батареї: у Черкасах спіймали «на гарячому» крадія

 • 2022-02-20 19:12:55
 • перегляди: 0

Правоохоронці затримали черкащанина, який намагався вкрасти радіатори опалення з офісного приміщення. Про це повідомили в пресслужбі Управління поліції охорони в Черкаській області.

Після опівночі на пульт централізованого спостереження надійшов сигнал «тривога» з приватного підприємства, що розташоване на вулиці Одеській.

Наряд реагування прибув за адресою та оглянув приміщення. Правоохоронці побачили розбите вікно та чоловіка, який перебував у кімнаті. Поліцейські заблокували ймовірні шляхи втечі зловмисника та затримали його «на гарячому».

– Під час перевірки співробітники правоохоронного органу встановили особу правопорушника. Ним виявився 40-річний місцевий житель. За допомогою лому чоловік розтрощив вікно та потрапив до офісу, аби вкрасти радіатори опалення, – ідеться в повідомленні.

Затриманого передали слідчо-оперативній групі Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області. Стосовно черкащанина відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 (Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому) Кримінального кодексу України.

З понеділка золотоніські школярі повертаються до очної форми навчання

 • 2022-02-20 19:12:54
 • перегляди: 0

Таке рішення ухвалили на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Золотоніського міськвиконкому, що відбулася ще 11 лютого. Про це пише сайт zoloto.city. – Рішення про відновлення очної форми навчання у школах Золотоніської громади з 21 лютого було ухвалене комісійно, − каже начальник відділу з надзвичайних ситуацій Олексій Луща. – Підстав відміняти чи переносити дату немає.

Нагадаємо, що на попередньому зібранні комісії, що відбулося 28 січня, було рекомендовано міському відділу освіти в період з 31 січня до 13 лютого перевести заклади освіти на дистанційну форму навчання. Адже, за інформацією Золотоніського районного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», у період з 3 по 10 лютого на території Золотоніської громади фіксувався ріст захворюваності серед дітей дошкільного та шкільного віку, зокрема на коронавірусну інфекцію та ГРВІ.

Однак, зважаючи на значний рівень захворюваності на ГРВІ та COVID-19 серед педагогічних працівників та вихованців навчальних закладів, дистанційну форму навчання у закладах громади продовжили до 20 лютого.

Наразі учні золотоніських шкіл повертаються у свої класи. Однак статистика захворюваності на коронавірус ще невтішна, тому дорослим слід перейматися не лише станом власного здоров’я, а й дітей. Дотримуватися карантинних обмежень та виконувати елементарні санітарно-гігієнічні норми.

Футзал. Чемпіонат Черкаської області. Вища ліга. «Колос» (Чорнобай) – «Шевченків край» (Водяницька ТГ)

 • 2022-02-20 19:12:52
 • перегляди: 0

20 лютого 2022 р. Черкаси. СК «Будівельник». Чемпіонат Черкаської області. Вища ліга. 1 тур

(ЧО (в). “Колос” (Чорнобай) – “Шевченків край” (Водяницька ТГ) – (0:1)

Голи: Кривенко Ю. – Слободяник

На майданчику команди, яких у цьому поєдинку влаштовуватиме лише перемога. Але три очки одні, тож очікується цікаве протистояння.

«Знайомство» команд тривало не довго, після чого суперники перейшли до атакувальних дій. Першою фортуна посміхнулася команді із Звенигородщини – влучним ударом у них відзначився Слободяник.

Колос організовує у відповідь масований штурм воріт опонентів, але Шевченків край вдало стримує цей натиск і при першій можливості відповідає гострою атакою. Варто відзначити, що командам вдається вибудовувати міцні оборонні редути, що часто змушує обидві сторони завершувати атаки дальніми ударами.

Після перерви картина зустрічі особливо не змінилася – спостерігається не високий темп при рівній грі. Можливо команди бережуть сили на другу частину 2 тайму.

На 17 хвилині Кривенку Ю. із Колоса вдається уникнути опіки і гарматним ударом вирівняти цифри на табло. Забитий гол додав впевненості чорнобаївській команді, але при цьому змусив Шевченків край діяти більш сміливіше. Відзначимо, що у турнірі з 5 турів, нічия особливо не ціниться.

Командам ще грати 3 хвилини. Помітно, що гравці віддали багато сил грі, але намагаються організувати результативну атаку. Проте до фінальної сирени рахунок у зустрічі більше не змінювався.

The post Футзал. Чемпіонат Черкаської області. Вища ліга. «Колос» (Чорнобай) – «Шевченків край» (Водяницька ТГ) first appeared on Черкаський Спорт.

У Золотоноші вшанували Героїв Небесної сотні [ФОТО]

 • 2022-02-20 19:12:50
 • перегляди: 0

У переддень річниці Революції гідності посадовці Золотоніської громади і Золотоніського району на чолі з першим заступником міського голови Олегом Маслом та головою районної ради Борисом Євминою спільно з помічницею народного депутата Мар’яною Ніщенко прийшли до пам’ятника Небесної сотні у Меморіальному парку, щоби віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього – своїм життям. Про це повідомляє видання Золотоноша.City. До них доєдналися члени «Спілки учасників АТО та волонтерів» на чолі з Лесею Шкурко.

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної сотні та поклали квіти до підніжжя пам’ятника. У шанобливому поклоні процесія підійшла до пам’ятника учасникам україно-російської війни і віддала честь тим, для кого спинився відлік рокам, і тим, хто продовжує відстоювати нашу незалежність і мирне буття.

У Смілі військовослужбовців нагородили медалями

 • 2022-02-20 19:06:40
 • перегляди: 0

У великій залі Будинку рад з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні міський голова Сергій Ананко нагородив медалями військовослужбовців міста, які безпосередньо брали участь в бойових діях у місті Дебальцеве.

Іменні пам’ятні медалі "За оборону м. Дебальцеве" та подяки виконавчого комітету міської ради за особисту мужність виявлену у захисті державного суверенітету та цілісності України у боях і обороні міста Дебальцеве у 2014-2015 роках отримали такі учасники бойових дій: Григорій Гріненко, Геннадій Зуев, Олександр Байда, Юрій Фартушний, Володимир Васік, Микола Грицак та Андрій Ковалевський.

Після урочистостей лікар-хірург, доброволець, учасник АТО Вадим Козловський провів для смілян практичні заняття з тактичної медицини.

За інформацією пресслужби Смілянської міськради

Патрульні затримали чоловіка, ймовірно, причетного до крадіжки кабелю

 • 2022-02-20 18:45:33
 • перегляди: 0

18 лютого патрульні Черкас отримали виклик про те, що невідомий, ймовірно, здійснює крадіжку металу з будівлі на вулиці Сергія Амброса.

Про це повідомляють у патрульній поліції Черкащини.

Прибувши за вказаною адресою, патрульні оглянули прилеглу територію. У будівлі патрульні виявили громадянина, на якого вказував заявник. Також поряд із чоловіком знаходився зрізаний кабель.

Для з’ясування всіх обставин патрульні викликали на місце слідчо-оперативну групу.

У Черкаській області можна отримати противірусну терапію

 • 2022-02-20 18:36:25
 • перегляди: 0

Тепер у Черкаській області хворі на COVID-19 зможуть отримати противірусну терапію.

Про це інформує пресслужба Черкаської ОДА.

Противірусна терапія запобігає переходу від легкого перебігу хвороби до середнього чи тяжкого та зменшує ймовірність госпіталізації чи смерті. Препарат "Молнупіравір" можуть призначати лише лікарі для пацієнтів із групи ризику.

Найбільший ефект від отримання противірусного препарату можна отримати від першого до п’ятого дня респіраторного вірусного захворювання. Саме в цей період вірус перебуває в активній формі. Побічних ефектів від цієї терапії немає.

За даними МОЗ України, препарат "Молнупіравір" заборонений до продажу в аптеках, його можна отримати тільки в лікаря безоплатно.

Нагадаємо, що Черкащина 17 лютого отримала 1 536 курсів препарату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 800 випадків COVID-19 виявили за добу на Черкащині.

Футзал. Чемпіонат Черкаської області. Перша ліга. «Вектра» (Черкаси) – МСК «Дніпро-2» (Черкаси)

 • 2022-02-20 18:21:32
 • перегляди: 0

20 лютого 2022 р. Черкаси. СК «Будівельник». Чемпіонат Черкаської області. Перша ліга. 1 тур

(ЧО (1). “Вектра” (Черкаси) – МСК “Дніпро-2”(Черкаси) – 1:2 (1:1)

Голи: Орел – Іванча, Капля

Попередження: Мельниченко (Вектра)

Незважаючи на те, що юним дніпрянам протистояв міцний футзальний боєць, гру вони почали без розвідки і на високих швидкостях. Суперник прийняв цей виклик. Деякий час відбувався рівномірний обмін атаками, який закінчився тим, що Дніпру-2 вдалося забити гол. Зрозуміло, що Вектра відповіла кількома небезпечними атаками. А згодом господарям зустрічі вдалося зрівняти рахунок.

Початок другого тайму почався з того, що Дяк кілька разів виручив свою команди, а коли і він був у невзмозі допомогти, то допомогла стійка воріт, як було у випадку із ударом Реви.

На 15 хвилині помилка Ворони ледь не призвела до чергового гола у ворота Вектри, але Дяк підстрахував.

Швидко пролетіла половина другого тайму. На майданчику спостерігаються геть зовсім не ті швидкості, що були у першому таймі – команди грають не швидко.

На 19 хвилині Капля у дніпрян виходив сам на сам із Дяком і знову досвідчений голкіпер вийшов переможцем. Можемо відзначити, що воротар Вектри впіймав кураж. Але ж потрібно і його партнерам при обрізках атак швидше повертатися додому.

За 1,43 хв. Ворона мав відмінний шанс виводити свою команду вперед, але голкіпер дніпрян ногою вибив м’яч з кута воріт. А через 12 секунд у дніпрян Капля завершує швидкий перехід від оборони забитим голом – 1:2.

Кінцівка гри пройшла під акомпанемент атак обох команд, але забитих голів більше не було.

The post Футзал. Чемпіонат Черкаської області. Перша ліга. «Вектра» (Черкаси) – МСК «Дніпро-2» (Черкаси) first appeared on Черкаський Спорт.

Футзал. Чемпіонат України (ІІ ліга, 2-ий регіональний). МСК «Дніпро» (Черкаси) – «Черкаські козаки» (Черкаси)

 • 2022-02-20 17:27:32
 • перегляди: 0

20 лютого 2022 р. Черкаси. СК «Будівельник». Чемпіонат України. II ліга, черкаська група, другий раунд, 1 тур

ЧУ.МСК “Дніпро”(Черкаси) – “Черкаські козаки” (Черкаси) – 3:3 (2:1)

Голи: Сіренко, Матвійчук, Березюк – Прокопенко, Кулик, Стрижак В.

Попередження: Сіренко – Прокопенко

У відбірковому турнірі «Черкаські козаки» продемонстрували, що можуть створити труднощі будь якому супернику. Знали про це і дніпряни, тож гру почали обережно, не форсуючи подій.

Рівномірний обмін атаками завершився тим, що Дніпру вдалося провести результативну атаку і повести у рахунку. Черкаські козаки на таку зміну рахунку відреагували активністю. В одній з атак підступний удар з боку козаків і від руки голкіпера дніпрян шкіряна куля влетіла у ворота – 1:1. Спроба відразу закріпити попередній успіх у козаків не мала успіху. Далі була помилка Прокопенка поблизу своїх воріт, якою скористалися дніпряни – завершував комбінацію Березюк.

Відразу після перерви Дніпро збільшив відрив до двох м’ячів. Тут варто відзначити Матвійчука, який насмілився на дальній удар, який застав зненацька голкіпера козаків – 3:

1. Очевидно цей гол заспокоїв команду тренерів Халявки і Пархоменка, бо через майже три хвилини Черкаські козаки з інтервалом у 15 секунд забили у ворота дніпрян два голи – 3:3. У відповідь Дніпро організовує масований штурм воріт опонентів, але ті, здається, впіймали кураж – їм вдається і забивати і вдало захищатися.

Командам ще грати шість хвилин. При короткій дистанції фінальної частини нічиї особливо не ціняться, тож потрібно ризикувати.

На 21 хвилині Кулика дніпряни зупинили у штрафній із порушенням правил – пенальті. Удар з точки у виконанні Пустовіта не був успішним – голкіпер Пономаренко зреагував на удар.

За дві хвилини до завершення гри Дніпро переходить до гри з п’ятим польовим і має не один шанс забивати гол, але не щастить. З іншого боку не повезло і Черкаським козакам, коли їхній голкіпер намагався влучити у пусті ворота дніпрян.

У підсумку вийшла бойова нічия.

The post Футзал. Чемпіонат України (ІІ ліга, 2-ий регіональний). МСК «Дніпро» (Черкаси) – «Черкаські козаки» (Черкаси) first appeared on Черкаський Спорт.

Черкаські спортсмени завоювали вісім медалей Чемпіонату України із таеквон-до ІТФ

 • 2022-02-20 17:18:39
 • перегляди: 0

Нещодавно в Вінниці пройшов Чемпіонат України з таеквон-до ІТФ серед дорослих, юніорів та дітей. Змагання тривали з 10 до 13 лютого серед 700-та спортсменів з 19 регіонів України. Інформуєть у департаменті гуманітарної політики міської ради. Вихованці КДЮСШ “Вулкан” в складі збірної області показали гарні результати:

Золото завоював Гречко Павло, Жорж Богдан, Гречуха Максим;

Срібло виборов Прокіпець Дмитро (спецтехніка), Гарната Тимур;

Бронза у Гіріченко Крістіни, Кучера Макара, Прокіпця Дмитра (спаринг);

Почесне 5 місце здобули – Тищенко Крістіна, Евич Аліна, Шепетун Даніель, Щукін Данііл, Білокрис Артем.

За підсумками Чемпіонату та Кубку України Гречко Павло, Гарната Тимур и Прокіпець Дмитро ввійшли до складу національної збірної команди України таеквон-до ІТФ та будуть представляти Україну на Чемпіонаті Європи в Хорватії, що відбудеться 25.03-02.04.2022р.

Підготували спортсменів тренери-викладачі КДЮСШ “Вулкан” Володимир Михальський і Олег Кім.

Тропіки і комахи: на Черкащині художник розмалював стіни шкільної бібліотеки

 • 2022-02-20 17:18:38
 • перегляди: 0

Художник із Золотоноші, що на Черкащині, Сергій Лобода оздобив малюнками стіни шкільної бібліотеки. Чоловік розповів Суспільному, що працював із задоволенням, бо стимулом для нього були діти.

Восьмикласниця Дарина Куліш розказала, що шкільна бібліотека для неї є особливим місцем, куди вона приходить на перервах.

"Тут тихо, можна спокійно виконувати домашні завдання або ж читати книги", – розповіла дівчина.

За словами завідувачки бібліотеки Наталії Кожухар, сучасні діти надають перевагу гаджетам, тому школа має зацікавити їх читанням книг. А оновлений інтер'єр бібліотеки має привабити відвідувачів.

"Ми залучаємо дітей до читання із першого класу. Прививаємо любов до книги. І коли вони ще не вміють читати, звичайно, що їх будуть приваблювати ці картинки, і вони будуть сюди бігати", – прокоментувала пані Наталія.

Заступниця директора школи Алла Павленко ініціювала розмалювати стіни бібліотеки. Вона розповіла, що звернулася до художника Сергія Лободи, бо знайома з його творчістю.

"П'ять років тому художник розмалював клас, де навчалася його донька. Після цього ми побували в художній галереї в Злотоноші,

поспілкувалися з ним і вирішили, що запросимо до цієї роботи саме випускника нашої школи", – розповіла Алла Павленко

Художник Сергій Лобода сказав, що розфарбував стіну за чотири дні. За його словами, найбільше мотивувало те, що створює ілюстрацію для школярів.

"Діти – це найбільший стимул для цього. Дітки зранку заходили – стояла гола стіна, в обід зайшли – вже на ній щось написано, на другий день – уже малюнок готовий", – прокоментував художник.

Він розповів, що завданням було не лише розмалювати стіну, а й створити настрій відвідувачам бібліотеки.

"Стіна така світла, хотілося, щоб були не темні кольори, а щось яскраве світленьке", – сказав Сергій Лобода.

Він пояснив: до бібліотеки приходять діти, зокрема, молодших класів, тому хотілося оздобити стіни казковими веселими малюнками. Нині замість світлих стін – тропіки та комахи.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Черкаські школярі повертаються за парти У вишиванках та із синьо-жовтими стрічками: у Черкасах школярі відзначили День єднання У селі на Черкащині молодь самотужки розвиває дозвілля. Що зробили "На крилах успіху": третьокласники черкаської школи на уроках захищають проєкти

На Черкащині в селі виготовляють 14 видів сиру

 • 2022-02-20 16:39:34
 • перегляди: 0

Переселенець із Криму 31-річний кримський татарин Февзі Саліджанов відкрив на Черкащині сироварню. Щотижня чоловік вивозить на місцевий ринок 14 видів сирів власного виробництва. Живе в селі Лип'янка Шполянського району з 2015 року, повідомляє Укрінформ.

Після переїзду з Криму Февзі Саліджанов відкрив у черкаському селі власну сироварню. Не тільки освоївся на новому місці, ще й успішним сироваром став. Щодня видає 8-10 кг продукту, його сир рікотта клієнти вважають кращим, аніж італійський.

«Торгую також у Черкасах та Новомиргороді Кіровоградської області. Але основний ринок — тут», — каже підприємець.

Саліджанов не зразу взявся за сироваріння. Спочатку вирощував часник, але це заняття не надто сподобалося. Вирішив присвятити себе тому, що вмів — варити сир. Мав колись у Криму три корови. Тут теж завів дві корови й три кози. Згадав, як мати вчила робити бринзу.

«Зараз уже нічого не тримаю. Корови й кози відволікають. Треба сир варити, робити вдома ремонт, а вони потребують масу часу. Тому молоко купую в людей у селах. Закуповую 80 літрів у день. Сплачую селянам більше, аніж сусідні молокозаводи», — розповідає.

Люди Февзі довіряють, а він — їм. Має від 8 до 10 кг сиру щодня. Найбільшою популярністю користуються м’які сири — бринза сулугуні Знавці кажуть, що сир рікотта від Февзі Саліджанов — кращий за мексиканський.

Читайте також:

Під Черкасами продають базу хімічного гіганта за 1,2 млн доларів

 • 2022-02-20 16:18:30
 • перегляди: 0

Легендарну базу «Хімік», що колись належала гіганту хімічної промисловості «Черкаському хімволокно», виставили на аукціон. Власне, сама база розташована неподалік “Селени” за 8 км від Черкас.

Оголошення про аукціон розміщене на порталі “Прозоро. Продажі”, пише vikka.

За 7,5 га землі, 17 земельних ділянок, вихід до Дніпра, електропідстанцію і свердловину на старті просять 35 млн. грн. Продаж бази здійсню не хімічне підприємство, а вже третій власник – ТОВ «Оптіма Факторинг» з Києва.

Епопея з базою «Хімік» тривала майже 10 років. Після «Черкаського хімволокна» власником земельної ділянки став банк «Фінанси та кредит». Ще кілька років банк і хімічне підприємство в судах з’ясовували право власності, накладали обмеження на продаж тощо.

У 2019 році банк виставив 7,5 га землі на березі Дніпра на аукціон, який виграла київська компанія «Оптіма факторинг» … за 1, 5 млн. грн. Через три роки кияни виставили ділянку на торги за 35 млн грн.

Аукціон має відбутися – 3 березня 2022 року.