Хмельницький

Чиновники та підприємці Красилівщини утворили добровільне пожежне об’єднання

 • 2022-01-26 19:57:30
 • перегляди: 0

Сьогодні, 26 січня, переймаючи досвід депутатського корпусу Хмельницької обласної ради у формуванні добровільного пожежного руху, виконком Красилівської міської ради, перший серед громад області, долучився до створення на теренах краю безпекового середовища.

[1]
Як зазначають в ГУ ДСНС у Хмельницькій області, формування такого середовища в населених пунктах є саме залучення мешканців із активною життєвою позицією, а також популяризація та сприяння добровільному пожежному руху.

«До складу добровольців-вогнеборців увійшли 30 представників виконавчого комітету, у тому числі 14 старост та керівний склад ради, які безпосередньо співпрацюватимуть із жителями громади на місцях. А також представники найбільших підприємств і установ. Це свідчить про консолідацію зусиль органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості у питання забезпечення громадської безпеки», - повідомили в ДСНС.

Нагадаємо, у Хмельницькій обласній раді [2]створили найчисельнішу депутатську групу зі сприяння розвитку добровільного пожежного руху та громадської безпеки в області «За безпечне Поділля».

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2022/01/436d0d0d-a147-44c6-979a-2d7e940f846e.png
[2] https://www.xm-inside.com/news/shvalyty-likviduvaty-stvoryty-na-sesiyi-hmelnyczkoyi-oblrady-pryjnyaly-74-rishennya-fotoreportazh/

Співпрацю між службою у справах дітей, Департаментом освіти та науки і навчальними закладами обговорили на спільній нараді

 • 2022-01-26 19:25:53
 • перегляди: 0

Відбулася спільна міжвідомча нарада фахівців служби у справах дітей Хмельницької міської ради, Департаменту освіти та науки, керівників закладів освіти.

Працівники служби у справах дітей ознайомили присутніх з напрямками роботи свого структурного підрозділу та розповіли, які питання вирішує служба. Зокрема, про алгоритм дій при виявленні дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, залишилися без батьківської опіки, постраждали від насилля чи жорстокого поводження. Наголосили на дотриманні норм ...

За останній тиждень на Хмельниччині кількість хворих на COVID-19 зросла втричі, 20% від них – діти

 • 2022-01-26 19:25:53
 • перегляди: 0

Учора в ОДА відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На порядок денний виносилися питання про заходи із запобігання поширенню на території Хмельницької області гострої респіраторної хвороби COVID-19, повідомляють в ОДА.

Зокрема зазначено, що протягом останнього тижня в області кількість хворих на короновірусну інфекцію збільшилося втричі. В наслідок чого Хмельниччину переведено до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки. У разі, якщо темпи зростання захворюваності на COVID-19 не зменшаться, область скоро ризикує перейти до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

В свою чергу, генеральний директор ДУ “Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Микола Габрикевич повідомив, що допоки невідомо який саме штам вірусу розпочав активну циркуляцію в регіоні, однак проби на аналіз були доставлені до Києва та очікуються результати по них.

«На сьогодні неприємна статистика захворюваності прослідковується серед дитячого населення області, частка цієї групи населення складає 20% від позитивних проб на коронавірус. Тому необхідно рекомендувати органам місцевого самоврядування та керівникам закладів освіти розглянути можливість щодо переведення закладів освіти на дистанційну форму навчання,» – наголосив Микола Габрикевич.

Посадовці наголосили, що варто пам’ятати про активне залучення громадян до вакцинації проти COVID-19. Адже вакцинація – це єдиний шлях, щоб вберегти своє життя від даної хвороби. Завдяки колективному імунітету, який створюється шляхом масового вакцинування населення, розвантажується система закладів охорони здоров’я в області, яка в даний момент знову вимушена стикатись з посиленим потоком хворих.

На Хмельниччині висадили 80 гектарів нових лісів

 • 2022-01-26 19:25:52
 • перегляди: 0

Про це повідомляє Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, передає Укрінформ.

«Досить успішним був минулий рік для державних лісогосподарських підприємств області. Створено 830 гектарів лісових культур, у тому числі 80 гектарів нових лісів», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: На Житомирщині встановили сучасний лісонасіннєвий комплекс

Одним із пріоритетів лісогосподарських підприємств області у 2022 році є створення умов для досягнення оптимальних показників рівня лісистості шляхом розширеного відтворення лісів.

Гамалій задумав боротися з торговцями нелегального пального на Хмельниччині

 • 2022-01-26 19:25:50
 • перегляди: 0

Голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій оновив склад міжвідомчої регіональної робочої групи зі сприяння у боротьбі із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним у Хмельницькій області.

Відповідне розпорядження з'явилося 19 січня.

Керівником робочої групи призначено першого заступника голови ОДА Сергія Тюріна.

[pdfviewer]https://ngp-ua.info/wp-content/uploads/2022/01/020r_190122_1.pdf[/pdfviewer]

Додамо, цю робочу групу створив попередній керівник області Дмитро Гамалій наприкінці 2019 року. Тоді ж експрем’єр Олексій Гончарук доручив владі на місцях і правоохоронцям розібратися з нелегалами.

Крім цього, Габінет навіть зняв відео про те, як спільно з податківцями провели рейд, шукаючи нелегальні АЗС.

Зокрема, на 14 січня 2020 року було обстежено 47 АЗС Хмельницької області, які викликали підозри. Щодо 38-ми було підтверджено, що вони нелегально реалізовували пальне. Більшість з них самостійно демонтували обладнання, у 12 випадках довелося залучати співробітників ДСНС для їхньої ліквідації. Загалом, вилучено 47,7 т пального на суму 991 тис. грн. Розпочато шість кримінальних справ і два адміністративних проваджень.

На цю ж тему читайте інтерв’ю НГП з першим заступником голови ОДА Романом Примушом: “Після “чорного” ринку пального під легалізацію потраплять ліси та кар’єри”

Біографію художника-іконописця з Городка опублікують на Хмельниччині

 • 2022-01-26 19:25:49
 • перегляди: 0

Біографії видатних земляків із власної ініціативи й власним коштом упорядковують та друкують на принтері бібліотекарі Городка. Бібліограф Неля Гуменюк розповідає: започаткувала таку практику її попередниця Ніна Марчук, яка написала й надрукувала більше десятка таких бібліографічних брошур для центральної книгозбірні Городка й ближніх сіл. За словами Нелі Гуменюк, вона зараз працює над біографією місцевого художника, іконописця Петра Войталюка. Чим його життя й творчість видалися їй неординарними, розкаже Суспільне.

"Наш костел має назву Святої Фаустини Ковальської", - розповідає настоятель храму отець Павло своєю рідною словацькою мовою. За його словами, коли побудували костел, хотіли придбати образ святої, та не було де, бо ніхто з українських іконописців доти її не писав. Фаустина померла в 39-му році, і за її маленькою чорно-білою фотографією городоцький самобутній художник Петро Войталюк написав Фаустину та подарував ікону храму.

Художник розповідає: працював близько місяця, писав олійними фарбами, які за день не висихають.

Отець Павло каже: художник написав і подарував костелу 8 образів святих,

які зараз прикрашають храм. Додає: "Якби він їх нам продав, то заробив би пару тисяч доларів, а він це все подарував. Я не раз запитував, як би йому віддячити за все, але він каже, що це пожертва на храм".

Іконописець про себе розповідає: на художника не вчився, та малює з дитинства. А першу ікону написав у 1969 році, коли йому було 13 років, на подарунок мамі. "Зараз та ікона знаходиться в Забайкаллі. В 1969-му році це все присікалося. Ян Ольшанський освятив її о 6 ранку, щоб мене не покарали, тому що я до школи ходив", - пригадує художник.

Отець Павло каже: не кожна людина писатиме образи святих.

Петро Войталюк пояснює, що перед тим, як сісти за написання святого образу, потрібно духовно приготуватися: "До сповіді, до причасті піти. Потім помолився і беруся до роботи. Був в мене такий випадок: не помолившись, не причастившись, приступив до роботи. І тут вилітає з рук пензлик, прокотився по іконі, і замість того, щоб за годинку закінчити, тиждень мусив той шар фарби знімати".

Священик розповідає: в невеликому Городку всі один одного знають. І про інші хобі самобутнього художника громаді теж відомо,

додає отець: "Він не з багатої сім’ї, але розвинув свій талант, насправді. Він не тільки пише ікони. На стадіоні з собаками бігає, на полювання ходить, і ще приходить на службу Божу".

Художник розповідає: образів написав чимало, та не рахував їх кількість. Більше, каже, дарував, якісь продавав: "Ксьондзи не постійно на одному і тому ж місці. Вони переїжджають. Той придбав, тому подарував. Мої ікони є в Австралії, Канаді, Іспанії, Польщі".

Отець Павло приїхав до України з Словаччини на рік, та служить вже тут 30 років. За його словами, куди направляють на служіння - туди й їде.

Біографії земляків, які мають таланти до мистецтв, записують, упорядковують та друкують на принтері місцеві бібліотекарі, каже провідний бібліограф Неля Гуменюк.

"Ми вибираємо людей яскравих, які проживають в нашому місті, і ми хочемо, щоб інші люди знали про їхні таланти, їхні цікаві долі, їхню творчість, їхнє мистецтво. Знали, які вони глибокі, які вони багатогранні. Про це все треба розказувати іншим людям", - каже бібліограф.

Зараз бібліограф працює над упорядкуванням біографії художника-іконописця Петра Войталюка. "Його талант дуже яскравий, він працює в різних техніках. Підтримуємо поетів, письменників, які проживають в нашому місті, початківців, юнь, і видаємо про них невеличкі книжечки", - каже Неля Гуменюк.

За її словами, книжка про самобутнього художника-іконописця Петра Войталюка побачить світ за місяць. Додає: за минулий рік знайшли ще двох землячок-поетес, про яких планує написати.

Читайте також "Городоцький змій": на Хмельниччині у музеї зберігається артефакт трипільської доби

Столичне підприємство в Кам'янці не забезпечує охорону орендованої пам'ятки архітектури XIX століття

 • 2022-01-26 19:25:48
 • перегляди: 0

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура заявила позов до одного з київських товариств з вимогами про укладення охоронного договору на об’єкт культурної спадщини місцевого значення "Селянський банк ХІХ століття".

У будівлі загальною площею понад 900 кв м ще у 1883 році розташовувалось відділення Селянського Поземельного банку. Тривалий час вона використовувалась під телеграф, радіостанцію та житло працівників поштово-телеграфної контори, інформують в облпрокуратурі, передає Depo.Хмельницький.

"З 2004 року приміщення перейшло у власність столичного товариства та використовується як цех телекомунікаційних послуг, - констатують прокурори. - Попри законодавчо визначений обов’язок власника пам’ятки укласти охоронний договір, який визначає порядок її експлуатації, товариство уже 18 років ухиляється від виконання таких зобов’язань".

Позов прокуратури перебуває на розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва.

Нагадаємо, на Хмельниччині на території заповідника незаконно будують церковну дзвіницю.

Завершилася сесія міськради, яка тривала з вересня 2021 року

 • 2022-01-26 19:25:47
 • перегляди: 0

Сьогодні, 26 січня, завершилася 16 сесія Кам’янець-Подільської міської ради, яка тривала з вересня 2021 року.

Як повідомили у пресслужбі ради, сьогодні депутати вчергове висловили свою позицію щодо нагальних питань життя громади. Тих питань, які постійно переносилися з одного сесійного засідання на інше через «недовивчення» або не підтримку частиною депутатів.

У першу чергу йдеться про проєкти, які безпосередньо стосуються сільських територій. Зокрема, порядку проведення громадських слухань щодо кандидатури старости та заходів з утримання об’єктів соціальної інфраструктури міста, сіл і селищ. Проте ні один, ні інший проєкт не знайшов підтримки в частини сесійної зали.

Також не було проголосовані питання щодо внесення змін до складу виконкому, створення тимчасової контрольної комісії міської ради з перевірки фактів відсутності на роботі посадових осіб і працівників комунальних підприємств.

Все ж, частина рішень була прийнята:

надання дозволу на отримання кредитного ліміту управлінській компанії «Житловик» для виплати заробітних плат працівникам;

положення про порядок встановлення меморіальних, інформаційних дошок і пам’ятних знаків на території громади;

безоплатне прийняття в комунальну власність громади світлофорного об’єкту навпроти в’їзду в «Епіцентр»;

11 із 13-ти земельних проєктів, які стосувалися вирішення земельних спорів.

Також сьогодні на сесії міський голова Михайло Посітко повідомив про офіційне подання до Верховної Ради заяви щодо розпуску міської ради і висловив сподівання, що парламент підтримає громаду, «яка втомилася від бездіяльності депутатів».
фото: kpmrada / Facebook

Майже десята частина класів у хмельницьких школах вже перебуває на "дистанційці"

 • 2022-01-26 19:25:46
 • перегляди: 0

На уроках відсутні більше чверті хмельницьких учнів, проте дистанційне навчання поки не запроваджуватимутьповідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

Всього у школах Хмельницької громади нараховують 1 375 класів, з них учні 120 класів нині перебувають на дистанційному навчанні через виявлених хворих на коронавірус. Інша частина школярів продовжує навчатися у звичному форматі.

Як кажуть у міському департаменті освіти і науки, переведення на дистанційку у Хмельницькому поки не розглядають: "Відповідно до постанови Кабміну, заклади освіти можуть працювати очно за умови стовідсоткової вакцинації працівників в червоній зоні і 80% вакцинації працівників шкіл у жовтій і помаранчевій зонах. Тому поки юридичних підстав для переведення в нас немає. Ми кожного дня моніторимо кількість хворих, передаємо інформацію на штаб. Рішення про формат діяльності закладів приймає міська комісія ТЕБ і НС".

Виконувачка обов’язків директорки департаменту освіти і науки Хмельницької громади Ольга Кшановська й додає, що переважно хворіють діти 5-11 класів, при тому в початковій школі кількість хворих значно менша. Станом на 26 січня з різних причин відсутні більше чверті хмельницьких школярів. У дитсадках є випадки захворювань серед персоналу, але критичної ситуації немає.

Нагадаємо, у Старокостянинові посилюють карантинні обмеження, учнів відправляють додому. Школи Кам'янця-Подільського вже перейшли на дистанційну форму навчання. В онлайн форматі працюють школи Славути, також дистанційно навчаються учні Нетішина.

Сільського голову на Хмельниччині підозрюють у підробці документів та розтраті майна у особливо великих розмірах

 • 2022-01-26 19:25:37
 • перегляди: 0

За процесуального керівництва Шепетівської окружної прокуратури голові сільської ради повідомлено про підозру у підробці офіційних документів та розтраті майна у особливо великих розмірах, повідомляє обласна прокуратура.

За даними слідства, у 2020 році обраниця громади підробила рішення сесії сільської ради про передачу в приватну власність 17 га землі.

Відповідно до фіктивних документів ділянки з-поміж інших громадян виділялись і на ім’я самої жінки, і на ім’я її чоловіка.

Уже після виготовлення проектної документації на землі вартістю понад 1 млн грн, спробу їх неправомірного відчуження попереджено накладеним в межах кримінального провадження арештом.

Вирішується питання про обрання їй запобіжного заходу.

Підозрюваній загрожує покарання у виді позбавлення волі строком до трьох років з конфіскацією майна.

На Хмельниччині відремонтували садочок за майже 8 мільйонів гривень. Де взяли кошти

 • 2022-01-26 19:25:35
 • перегляди: 0

9 об’єктів на Хмельниччині протягом 2021 року профінансував державний фонд регіонального розвитку. Про це розповів заступник Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук. За його словами, це 187,3 мільйона гривень. Наразі завершено 7 об’єктів. Серед них - ясла-садочок "Дзвіночок" у селищі Чемерівці. Подробиці розповість Суспільне.

Трирічна Еліна відвідує Чемеровецький садок №1 "Дзвіночок". За словами її мами Ірини Кордунян, заклад та майданчик реконструювали. Жінка розповідає, яким він був до ремонту: "Ну, то був звичайний садочок, була одна гірка. Діти просто сиділи на лавочках і майже нічого не було. І кілька гірок маленьких для менших дітей. А зараз є вже великий майданчик".

Директорка Чемеровецького ясла-садка №1 Ольга Демчишин каже: згідно проєкту, замовником якого виступив відділ освіти Чемеровецької селищної ради, садочок відремонтували минулого року. Також на його території встановили новий майданчик. Додає: "Є чотири групи. Відповідно, для кожної групи і для кожного віку є призначені споруди на майданчику: для раннього віку, для середнього і для молодшого віку,

для кожної групи майданчик облаштований лавочками, пісочницею, гіркою, драбинками".

104 дитини зараз виховується в Чемеровецькому дитячому садку № 1, розповідає Ольга Демчишин. За її словами, це був перший капітальний ремонт за 50 років роботи закладу.

"Дуже була потрібна заміна каналізації, освітлення, утеплення, тому що, скільки б не палили, постійно було прохолодно. Заміна меблів", - каже Ольга Демчишин.

Реконструювали цей дитячий садок, оскільки він один з найбільших та потребував ремонту, розповідає начальниця відділу освіти, молоді та спорту Чемеровецької селищної ради Ірина Качуріна. Додає: "В ході проєкту капітально відремонтовані система електропостачання, санвузли з каналізацією, повністю здійснено капітальний ремонт всіх внутрішніх приміщень групових кімнат".

Ірина Качуріна каже: гроші на реконструкцію брали з державного фонду регіонального розвитку, частину витрат на будівництво взяли з міського бюджету. За її словами, загальна вартість проєкту - 7 мільйонів 958 тисяч гривень. Із державного фонду регіонального розвитку поступило 7 мільйонів 162 тисячі гривень.

Чемеровецький селищний голова Олександр Собань додає: "Ми проспівфінансували його з власного бюджету на 795 тисяч 850 гривень. Це 10 відсотків від загальної вартості реконструкції садочка".

Читайте також Новий дитсадок за майже 67 мільйонів збудують у місті «атомників» на Хмельниччині У громадах Хмельниччини збудують спортмайданчики вартістю по півмільйона гривень

На Хмельниччині судитимуть організовану групу, котра незаконно вирубала близько 200 дерев

 • 2022-01-26 19:25:26
 • перегляди: 0

Хмельницькою обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт за фактом вчинення організованою групою незаконної порубки, перевезення, зберігання та збуту деревини, а також зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Спільниками знищено близько 200 дерев, у тому числі на території Національного природного парку «Подільські товтри», а розмір спричиненої навколишньому природньому середовищу шкоди перевищує 4,2 млн грн, йдеться у повідомлені прокуратури.

За даними слідства, створив організовану групу 42-річний мешканець Кам’янець-Подільського району, який залучив до злочинної діяльності 6 осіб.

До складу угрупування входили керівник підрозділу однієї із дорожніх служб та лісник, відповідальні за збереження насаджень. За неправомірну вигоду вони не вживали жодних заходів щодо припинення порубок та не повідомляли про це правоохоронні органи.

Обвинуваченим загрожує покарання у виді позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.

Чому у Хмельницькому 59 військовослужбовців з родинами ризикують залишитися без житла

 • 2022-01-26 19:25:25
 • перегляди: 0

59 військовослужбовців та 14 цивільних працівників Національної академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького попередили про виселення із кімнат колишнього готелю Жовтневий, що на вулиці Проскурівській, 44, де вони проживають разом із сім’ями. Про це розповів начальник прес-центру академії Іван Галкін. За його словами, міська влада повідомила, що договір оренди, який був укладений з академією, не продовжить, та попросив прикордонників виїхати з приміщення до кінця квітня цього року. Чому чиновники міської ради не хочуть продовжувати оренду та що робити сім’ям прикордонників, Суспільне дізнавалося.

Вікторія Іванова разом із сім’єю у готелі Жовтневий, що на вулиці Проскурівській, проживає 15 років. Наразі вона тут живе з двома дітьми. Чоловік – військовослужбовець, зараз на кордоні з Білоруссю. Про виселення із гуртожитку дізналась з оголошення, яке менше доби висіло у холі, тепер воно зникло, каже жінка.

"Жодних підстав для виселення нам ніхто не сказав. Нас тут проживає понад 80 сімей. З яких приблизно 59 сімей - військовослужбовці.

Багато чоловіків зараз і в АТО, і на кордоні з Білоруссю. Також військові пенсіонери, мати-одиначка, багатодітні сім’ї, тобто, всі схвильовані", - говорить Вікторія.

Та додає: не уявляє, як із двома дітьми, без чоловіка, переїжджати в інше житло. Та й, каже, їхня родина наразі не може дозволити собі винаймати квартиру.

"Платимо ми в зимовий період 3 тисячі, а в літній період менше. Нам квартира тут, в центрі міста, 7 тисяч, а, може, навіть і більше буде з осені. Це сім’я, це важко переселятись з одного місця на інше. Це для мене дуже болюче питання. І не тільки для мене, для всіх мешканців, тому що всі з малими дітьми. В нас понад 50 дітей проживає", - каже Вікторія Іванова.

15-річна Анна, донька Вікторії, говорить, що переїжджати не хоче: "Ще з малечку я живу тут, вже як 15 років. В мене тут і школа, і додаткові. Для мене це вже таке місце, я не знаю, ну, не хочеться звідси їхати взагалі".

Начальник прес-центру Національної академії держприкордонслужби України Іван Галкін каже: на початку року міська влада попередила академію, що оренду продовжувати вони не планують.

"Міська влада аргументує це питання тим, що це їхня власність. З початку цього роки ми повинні брати участь не як першочерговики для отримання права на оренду цього готелю, а на загальних підставах, разом з усіма брати участь в аукціоні. Але, знову ж таки, акцентую увагу, що це питання ще не вирішено. Ми також писали листи до міської влади стосовно можливого виділення інших житлових якихось площ для наших військовослужбовців або продовження оренди ще на певний період", - каже Іван Галкін.

Заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок пояснює: це приміщення - нежитлове і надавалось міської радою для тимчасового користування. Питання з житлом для прикордонників має вирішувати керівництво академії.

"Оскільки змінилось законодавство, орган місцевого самоврядування не може безкоштовно надавати в користування нежитлові приміщення. За нього треба платити оренду. А прикордонна академія не готова платити орендну плату, тому що на те грошей у них, як вони сказали, немає. Вони не платять оренду. А якщо платять, то, можливо, академії. Ми про це не знаємо. Міський бюджет не отримує від цього ні копійки. Воно передано в безкоштовне користування. Швидше за все, люди сплачують комуналку", - каже Василь Новачок.

Як розповів Іван Галкін, керівництво академії найближчим часом має зустрітись із представниками влади міста, аби вирішити питання із продовженням терміну оренди або ж забезпеченням іншим житлом військовослужбовців та цивільних співробітників.

Новини Суспільне Поділля - у Фейсбук та ютуб-каналі

Бейдерман: «Плануємо підписати 5-6 футболістів»

 • 2022-01-26 19:25:23
 • перегляди: 0

Президент «Поділля» – про роботу на зимовому трансферному ринку. «Ми плануємо підписати 5-6 футболістів, – розповів Євген Бейдерман в інтерв’ю сайту «Є». – Навіть знаємо, кого саме хочемо дозаявити. Але поки прізвищ називати не буду. Коли підпишемо контракти, тоді й оприлюднимо. Знаю, що багатьох вболівальників цікавить і подальша доля гравців, яких ми орендували в інших команд. Тож Веремієнко, Коваль, Мораренко та Кучеренко повернулися до розташування клубів, яким вони належали. Думаю, когось із них ми побачимо навесні в складі «Поділля». А ось щодо Кучеренка… Він вже їхав до нас в оренду з «Колоса», ми були зацікавлені в послугах цього голкіпера. Утім, Євген опинився на перегляді в казахському «Аксі», який очолив Руслан Костишин. Тому нам неодмінно потрібно шукати нового воротаря. І тренерський штаб вже працює над вирішенням цього питання».

На Хмельниччині відомого тренера з тхеквондо звинувачують у шахрайстві

 • 2022-01-26 14:24:52
 • перегляди: 0

Заяву про підроблення документів та привласнення майна тренером Сергієм Чайкою до поліції подав ще у 2020 році тодішній начальник управління молоді та спорту Хмельницької ОДА Володимир Клімов. До цього часу правоохоронці Хмельниччини продовжують її розслідування.

У заяві йдеться, що 17.10.2019 року тренер - викладач Хмельницької обласної школи вищої спортивної майстерності Чайка Сергій Володимирович, достовірно знаючи, що спортсменка Нарольська Влада перебуває за кордоном (підтверджується копією закордонного паспорта громадянина України з відповідними печатками виїзду за України 14.10.2019 та в'їзду до України 29.10.2019), вніс її прізвище до документу, а саме заявки на участь у Відкритому Кубку України з тхеквондо ВТФ від команди Хмельницької області, яка посвідчується підписом начальника та печаткою державного органу, завідомо неправдиву інформацію про її участь у даних змаганнях.

За результатами змагань вищевказана спортсменка внесена до протоколу, що є також офіційним документом, про проведення відповідного Кубку України та направлені до Міністерства молоді та спорту України.

За результатами проведення Кубку України з тхеквондо (ВТФ) Чайка С.В., підробивши підпис НарольськоТ Влади у відомості про відрядження спортсменів, отримав за неї грошові кошти у розмірі 1050,74 гривень, які виділені з обласного бюджету для відрядження спортсменів.

Згідно заяви, аналогічну схему отримання коштів за спортсменів без безпосередньої їх участі у змаганнях, Сергій Чайка провів і з Вадимом Геймалом та Артемом Ситником уже у інших змаганнях.

За словами тренерів тхеквондо, котрі прокоментували цю ситуацію, дії Сергія Чайки дискредитують сам вид спорту. Оскільки, крім привласнення бюджетних коштів, він, фактично, підробляв результати змагань. Подібні дії приводять до того, що у спорті зникає змагальницький процес, коли перемагає кращий. Адже навіщо наполегливо тренуватись, коли тренер забезпечить перемогу на папері.

У Шепетівській громаді посилили карантинні обмеження

 • 2022-01-26 14:07:17
 • перегляди: 0

Сьогодні, 26 січня, відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провела заступник міського голови Галина Безкоровайна.

На порядок денний було винесено такі питання:

Про заходи щодо запобігання поширенню на території Шепетівської міської територіальної громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.Про проведення заходів з реагування на спалах циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу тип 2 на території Шепетівської міської територіальної громади.За результатами розгляду та обговорення питань, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла ряд важливих рішень,зокрема:

— перевести загальноосвітні навчальні заклади та позашкільні заклади освіти на дистанційну форму навчання з 27 січня по 13 лютого включно;

— забезпечити на території громади неухильне виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 (зі змінами);

— посилити контроль за виконанням протиепідемічних вимог в громадських місцях;

— забезпечити виконання рішення комісії з питань ТЕБ та НС Хмельницької обласної державної адміністрації № № від 25.01.202року;

— посилити контроль за дотриманням вимог статей 12, 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (зі змінами) № 1645-III від 06.04.2020 року та інші. Прийняті рішення доведено до відома відповідальних виконавців.

За інформацією Шепетівської міської ради

Шепетівські рятувальники інформували громадян щодо ймовірних небезпек у власних оселях

 • 2022-01-26 14:01:42
 • перегляди: 0

Днями рятувальники провели заходи з інформування мешканців Шепетівщини щодо правил пожежної безпеки при користуванні побутовими електроприладами та пічним опаленням.

24 січня працівники ДСНС провели навчання з правил пожежної безпеки у житловому секторі населених пунктів Михайлюцької територіальної громади. Вони говорили про дотримання правил пожежної безпеки у зимовий період, особливо під час експлуатації електронагрівальних приладів та пічного опалення в оселі, а також нагадали громадянам як діяти при виникненні пожежі.

А наступного дня, 25 січня, фахівці навчали співрозмовників міста Шепетівки правил поведінки при виникненні пожеж та надзвичайних ситуацій, безпечного поводження з вогнем у зимовий пожежонебезпечний період, а також розповсюджували листівки та пам’ятки на протипожежну тематику.

Шепетівське районне управління
ГУ ДСНС України в Хмельницькій області