Хмельницький

На Хмельниччині вислухала вирок суду матір, яка ледь не вбила 4-річну дитину

  • 2022-02-20 22:38:49
  • перегляди: 0

За результатами розгляду апеляційної скарги Хмельницької обласної прокуратури судом визнано винною жінку у нанесенні дитині тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили її смерть.

ЇЇ засуджено до 10 років позбавлення волі.

У суді прокурор довів, що мати нещадно била маленьку по всіх частинах тіла, у тому числі по голові

Травмовану 4-річну дівчинку із численними саднами, переломом руки та закритою черепно-мозковою травмою у жовтні минулого року було госпіталізовано до реанімаційного відділення дитячої лікарні. Медики боролись за її життя майже місяць, однак усі зусилля виявились марними.

За принципової позиції сторони обвинувачення найближче десятиліття кривдниця проведе за ґратами.

Вирок Хмельницького апеляційного суду набрав законної сили.

За матеріалами прес-служби прокуратури Хмельницької області

У Хмельницькому відбувся Марш пам'яті та панахида за загиблими Героями

  • 2022-02-20 18:54:29
  • перегляди: 0

Сьогодні, 20 лютого, в Хмельницькому вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. З цієї нагоди в обласному центрі відбулася низка заходів, передає Depo.Хмельницький.

Розпочалися вшанувальні заходи пам'ятною ходою та панахидою за загиблими Героями Небесної Сотні та учасниками російсько-української війни. Кілька сотень містян пройшли ходою від площі перед кінотеатром ім.Шевченка до пам'ятника Героям Небесної Сотні. Марш пам'яті стартував від кінотеатру імені Т. Шевченка. Учасники ходи поклали квіти до пам'ятника загиблим під час Революції Гідності.

А біля пам’ятника Героям Небесної Сотні відбулася панахида за загиблими героями. Загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UCbL3ypHVvA" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Ціни на Хмельниччині: найбільше подорожчали ритуальні послуги

  • 2022-02-20 17:54:24
  • перегляди: 0

У Хмельницькій області в січні цього року подорожчала вартість надання послуг майже у всіх сферах, а в деяких - на третину. Також на два відсотки зросли ціни на продукти харчування та безалкогольні напої.
За інформацією головного управління статистики в області, на споживчому ринку найбільше (на 24,9%) подорожчали овочі. У межах 4,4–1,3% підвищились ціни на яловичину, м'ясо птиці, сало, яйця, кондитерські вироби з борошна, хліб, масло, фрукти. Не суттєво, але зросла, вартість сирів, риби, сметани, свинини. Водночас на декілька відсотків подешевшали соняшникова олія, цукор, рис, маргарин, кисломолочна продукція, макаронні вироби, молоко, продукти переробки зернових.

Ціни на алкоголь та сигарети піднялись на 1,3%, а на одяг та взуття навпаки впали - на майже 4%.

Щодо послуг, то тут лідером стрибка цін стали ритуальні послуги - на 27,4%. На другому місці - плата за утримання дітей у дошкільних закладах, яка зросла на 20%, а навчання у середніх учбових закладах тепер обходиться на 2,4% дорожче.
Далі йде сфера зв’язку: місцевий телефонний зв'язок подорожчав на 14,6%, Інтернет - на 3,6%, поштові послуги – на 4%.
Коливаються ціни на комунальні послуги. Якщо зросли тарифи на водопостачання (на 7,8%) та каналізацію (на 5,9%), то на 7%, як констатують в облстаті, подешевшали послуги з розподілу природного газу. Певним чином це вплинуло й на оренду житла, яка здебільшого підвищилась на пару відсотків.

Через здорожчання паливо-мастильних матеріалів ціни на транспорт, у тому числі проїзд у потягах, зросли майже на відсоток. Натомість на стільки ж знизилась вартість транспортних засобів.

Від 1 до 0,3% додали в ціні стоматологічні та діагностичні послуги, фармацевтична продукція. Також на 1,7–0,5% здорожчали послуги, пов’язані з тимчасовим проживанням, перукарень та закладів з особистого догляду, страхування автомобілів. Орієнтовно в таких же діапазонах зафіксовано зниження цін у сфері відпочинку та культури, побутову техніку харчування поза домом.

У Хмельницькому вшанували Героїв Небесної Сотні

  • 2022-02-20 16:30:22
  • перегляди: 0

Сьогодні, 20 лютого, в Хмельницькому вшанують пам’ять Героїв Небесної Сотні. З нагоди Дня пам'яті відбулася низка заходів, на яких побувала кореспондентка Суспільного Валерія Ковальчук.

Марш пам'яті стартував від кінотеатру імені Т. Шевченка.

Під час ходи пам'яті Героям Небесної Сотні хмельничани пройшли центральними вулицями міста

та поклали квіти до пам'ятника загиблим під час Революції Гідності.

Біля пам’ятника Героям Небесної Сотні відбулася панахида за загиблими героями.

Молебень здійснили священослужителі духовної ради міста Хмельницького.

Загиблих вшанували хвилиною мовчання.

За словами директорки обласного департаменту інформаційної діяльності Інни Михайлової, всього 10 жителів Хмельниччини загинули під час Революції Гідності.

Другий рік поспіль на змаганнях вінницьких аграріїв з тенісу перемагає хмільничанка (ФОТО)

  • 2022-02-20 16:12:31
  • перегляди: 0

Вчора, 19 лютого, у спортивному комплексі «Колос» відбулась спартакіада аграріїв, в якій взяли участь представники 14 територіальних громад. Серед представлених на змаганнях видів спорту був і настільний теніс. I-VIN.INFO вдалось поспілкуватися зі спортсменами, які представляли свою громаду в цьому виді спорту і дізнатися про те, як же проходили змагання з настільного тенісу.

На змагання зареєструвалися 17 учасників – 7 жінок та 10 чоловіків. Змагання проводилися між парою гравців, чоловіки і жінки грали окремо. Зустріч проводилася до двох перемог, лише у фіналі чоловіків гравці вирішили зіграти до трьох перемог. Ігри мали бути безперервними з правом на перерву до 1 хвилини між партіями.

Учасники зіграли з усіма своїми суперниками, а переможця змагань визначали за кількістю виграних партій.

Результати змагань серед чоловіків:

1 місце - Гульчук Володимир («Візит», Хмільник);

2 місце - Олег Дідур (ФГ «Явір», Піщанка);

3 місце - Іван Коцюмаха («Чернятинський коледж ВНАУ»).

Серед жінок:

1 місце - Світлана Попельська («Візит», Хмільник);

2 місце - Марина Бакун («Перемога»,

Вапнярка);

3 місце - Альона Боновська (Ладижинська філія ПРАТ «Миронівський зернопродукт»).

«Я граю в настільний теніс вже 20 років, але з перервами. Раніше їздив на чемпіонати області та України, займав на них сам або з командою доволі високі місця. На Спартакіаді від «Колосу» беру участь вже не перший раз, приїзжав і у Вінницю, грав також на всеукраїнських змаганнях від «Колосу». Сьогоднішні змагання організовані доволі непогано, але сильних суперників було дуже мало, з десяти я би виокремив чотирьох, з якими мені було цікаво грати. Тому виграти змагання мені було неважко, але певний заряд спортивного інтересу я однозначно отримав» - розповідає переможець змагань з настільного тенісу серед чоловіків Володимир Гульчук.

Свій виступ на змаганнях прокоментував голова Ради сільгосптоваровиробників Василь Гелета:

«Я зайняв сьогодні четверте місце, хоча і виграв сімох з десяти суперників, цього не вистачило для того, щоб потрапити до трійки призерів, трохи прикро, але спорт є спорт. Звісно, я не їхав, щоб обов`язково зайняти перше місце, головне – взяти участь, адже спорт – це важлива складова нашого життя,

яка допомагає нам підтримувати своє здоров`я та фізичну форму щодня».

Не менш цікавим та запеклим виявилось змагання з настільного тенісу серед жінок.

«На цих змаганнях я вже другий рік поспіль, і знову займаю перше місце. Раніше я доволі довго професійно займалася тенісом, десь вісім років ми їздили на різноманітні змагання, найвищим моїм досягненням було четверте місце на чемпіонаті України. Напевно, цей досвід і допомагає мені вигравати другий рік поспіль, хоча у зв`язку із роботою я все рідше тримаю ракетку у руках, але рефлекси і майстерність нікуди не ділися. Планую приїхати сюди наступного року і отримати свою третю перемогу на змаганнях», - розповіла переможниця змагань серед жінок Світлана Попельська.

Як і у чоловічих змаганнях, тенісний турнір виграла спортсменка з великим досвідом, але її фінальна суперниця не здавалася до самого кінця і намагалася отримати перемогу попри великий розрив у спортивному досвіді.

«В дитинстві я займалася тенісом із тренером, постійно займала перші місця у наших сільських змаганнях, але останнім часом я вже не так багато тренуюсь. У нас в селі майже немає з ким грати, та й обладнання для гри в теніс банально не вистачає. В сьогоднішніх змаганнях мені не сподобалося, що вони проходили дуже довго та повільно, а в цілому організація на непоганому рівні. Якщо мене запросять наступного року, то я обов`язково краще натренуюсь і приїду вже за першим місцем», - зазначила «срібна» призерка змагань з настільного тенісу Марина Бакун, яка представляла Вапнярську громаду.

Нагадуємо, громади Вінниччини взяли участь у спортивних змаганнях «Колос-Агро 2022»

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: Руслана Сивак

Мер Хмельницького зі зброєю в руках продемонстрував готовність «захищатися, давати здачі» (ФОТО)

  • 2022-02-20 14:54:21
  • перегляди: 0

Для працівників міської ради та комунальних підприємств Хмельницького провели навчання з військової підготовки. Організували його на чотирьох локаціях військового полігону офіцери-прикордонники. Разом із підлеглими зі зброєю в руках оволодівав ази військової справи і міський голова Олександр Симчишин.
Про це він написав у своєму Телеграм-каналі.

«Захищатися, давати здачі, бути сильними, - інакше не буває! Жоден ворог не захоче лізти на територію тієї держави, яка сама себе поважає і, найголовніше, має силу і уміє захищатися…Маємо завжди бути готові до опору і до звільнення своєї землі…Обновили знання і навики, бо проводимо такі міні-збори вже 6 років і щороку. Тренуємося і з багатьох інших навиків в умовах надзвичайних ситуацій, воєнних дій і необхідності забезпечувати життєдіяльність нашої громади», - написав мер.

[1]
Чиновники та комунальники, як зазначає пресслужбі міськради, мали можливість ознайомитися з правильними позиціями під час стрільби, відчути зброю у руках, потренувались у влучності. Відпрацювали правила захисту об’єкту, пересування містом, відбиття бойового нападу тощо.

[2]


Такі ж навчання раніше провели з керівниками структурних підрозділів міськради та комунпідприємств щодо надання першої долікарської допомоги потерпілим, з тактичної медицини. Навчали і директорів шкіл та дитсадочків. А з наступного тижня, кажуть, організують заходи й для всіх охочих містян. Про час та місце навчання обіцяють повідомити заздалегідь.

[3]

Нагадаємо, на Хмельниччині активно формують резерв тероборони та проводять показові навчання. [4]

(Фото з Телеграм-каналу Олександра Симчишина)

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2022/02/195a021f-8532-4088-8aec-a358baf50dc3.jpeg
[2] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2022/02/04ffd985-8e6b-41f3-96b7-8886fff7c3ee.jpeg
[3] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2022/02/510f1e90-185c-476e-aded-d3f0277a242d.jpeg
[4] https://www.xm-inside.com/news/na-hmelnychchyni-aktyvno-formuyut-rezerv-teroborony-ta-provodyat-pokazovi-navchannya-foto/

На Хмельниччині навчальний заклад здав в оренду землю, хоч і не мав права нею розпоряджатися

  • 2022-02-20 13:27:29
  • перегляди: 0

Під час судового розгляду позову Хмельницької окружної прокуратури розірвано договір про використання суб’єктом господарювання 201 га землі, що на праві постійного користування надано державному навчальному закладу. Про це повідомила пресслужба прокуратури.

Спірний договір укладено професійно-технічним навчальним закладом, незважаючи на відсутність повноважень розпоряджатися вказаною землею та з приховуванням фактичних орендних відносин.

Визначення права на використання землі державної власності у комерційних цілях має відбуватись виключно на конкурентних засадах з проведенням аукціону.

Договірні відносини припинено в добровільному порядку та звільнено земельну ділянку вартістю понад 14 млн грн.

Фото ілюстративне

COVID-19: 861 випадок захворювання реєструють на Хмельниччині

  • 2022-02-20 13:09:40
  • перегляди: 0

Станом на 20 лютого в Хмельницькій області зареєстрували 861 новий випадок захворювання на COVID-19. Про це повідомляється на офіційному сайті міністерства охорони здоров'я України.

За добу одужали 1210 жителів області. Внаслідок ускладнень, спричинених коронавірусною інфекцією, померли шестеро людей.

Загалом від початку пандемії на Хмельниччині зареєстрували 198500 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Одужали 164675 людей, померли через ускладнення 3663 жителі Хмельницької області.

Читайте також З понеділка - до школи: у Кам'янець-Подільській громаді відновлять очне навчання

Смерть у хмельницькому тролейбусі: поліція встановлює обставини трагедії

  • 2022-02-20 12:42:28
  • перегляди: 0

Учора в Хмельницькому на одній із зупинок по вулиці Довженка пасажир тролейбусу раптово знепритомнів, повідомляють у спільноті Dtp_khm .

На місці події були автомобілі поліції, медиків, а згодом приїхало ритуальне авто.

Правоохоронці зазначили, що на його тілі не виявлено слідів насильницької смерті. Наразі поліція встановлює обставини смерті та особу людини.

"Били, доки не зламався шолом": спогади учасника Майдану з Хмельниччини

  • 2022-02-20 12:09:24
  • перегляди: 0

Кийками і ногами беркути били доти, доки на голові не розламали мотоциклетний шолом. Отямився від того, що скривавленого за руки волокли по асфальту, пригадує учасник подій на Євромайдані Ярослав Козачук зі Старокостянтинова Хмельницької області. Про те, хто визволив на той час 19-річного хлопця з рук силовиків, як жив Євромайдан, та які зміни сталися з Ярославом після тих подій - у матеріалі Суспільного.

Коли автобусом їхав на Євромайдан, сприймав це, як гру, розповідає Ярослав Козачук. До Києва потрапив 16 грудня 2013 року. Був вражений від побаченого, говорить Ярослав. Пригадує: "Перше, що кинулося в око – це барикади в центрі міста, вибудувана фортеця, в якій діють свої правила, закони. Те, що запам’яталося по кухні - це коли був великий концерт "Океану Ельзи", я тоді якраз цибульку різав. Я рахую, що я тоді ще був дитиною, і це велике враження на мене справило, особливо в тому понятті, що люди можуть об’єднуватися і віддаватися чомусь безкорисно".

Його сотня отримала завдання патрулювати вулиці Липську і Шовковчину, каже Ярослав. Тоді, 18 січня 2014 року,

потрапив під штурм силовиків. Розповідає про події того дня: "Хаос, відтискають цих мітингувальників. Кидають гранату, це світлошумова була, але вона, видно, була чимось обмотана, і під ноги хлопцеві. Вона вибухає, одразу хлопцеві штани спагетті робляться, і він падає без свідомості. Потім, коли відтискали вже на Хрещатик, там трупи на цій барикаді лежали. Це було страшно".

Від силовиків врятувала незнайома жінка

18 січня силовики затримали його на виході з Українського дому, розповідає Ярослав Козачук. Та розповідає, як це було: "Виходжу через центральний, а там вже міліція. Мене схопили, почали звинувачувати, бо в мене шарфик самооборони був, звинувачувати, що я там вбив ВВ-шника, от, дивись, з простреленою шиєю. Я перелякався, почав оббігати Український дім. Мене догнали, повалили. Било. Вирубили. Втратив свідомість. Били кийками, ногами. На мені шолом був для мотоцикла, з забралом, але не з шиєю. Коли він ще був цілий, я ще був у свідомості. Коли його розбили, я вже втратив свідомість".

Ярослава без свідомості волокли по асфальту. Врятувала незнайома жінка,

розповідає чоловік: "За мене вчепилася жінка ось так, і сказала: "Відпустіть, що ви робите, це мій син". Почала кричати, бо я весь у крові був. Підбігла ще одна жінка, також вчепилася за мене, і таким чином врятували мене. Бо я не знаю, куди мене волокли".

Ті ж незнайомі жінки посадили на автобус додому, каже Ярослав. Повертався вже іншою людиною, розповідає чоловік: "Було дуже важко. Люди повмирали, і якогось ефекту перемоги, по суті, не було".

Події на Майдані змінили світогляд

До Києва знов повернувся 25 січня, розповідає Ярослав: "Ми патрулювали місто, того що залишилося багато тітушок. Були об’єкти, які ми охороняли. Я в переході просто йшов і в переході втратив свідомість. І мене завели в лікарню, в польовий шпиталь".

За словами Ярослава, звідти його відвезли до військового шпиталю у Броварах. Пригадує: "Я їхав порожній. Багато людей, я зараз спостерігаю, зараз порожні. Вони живуть, щоб жити. І приїхав наповнений зарядом. Майдан мені дав усвідомити, що я українець, я на своїй землі. І я буду робити все, що в моїх силах, щоб ця жертва була не даремною".

Після Майдану були 9 ротацій на передовій, каже Ярослав. Під час бойових дій отримав контузію. Зараз веде гурток пластунів: "Почав займатися з дітьми, почав їх вишколювати, тренувати. Щотижневі заняття. Поступово почали дорослі приходити. Навчити дітей давати собі раду. Тобто, вчити їх готувати, польова кухня, вчити ставити шатра, вчити бути витривалими, дисциплінованими".

Нині у гуртку 10 дітей і 40 дорослих, говорить Ярослав.

Новини Суспільне Поділля - на каналах Instagram, Viber, Telegram

На Шепетівщині мають намір відкрити музей Героя Небесної сотні

  • 2022-02-20 11:48:31
  • перегляди: 0

Мова йде про шепетівчанина Миколу Дзявульського, який починав свою педагогічну стежку з Городнявської школи, що нині в Михайлюцькій територіальній громаді. Під час одного з прес-турів громадами району кореспонденти «День за днем» завітали до цього навчального закладу. Нинішня директорка Городнявського НВК — Валентина Крупник — працювала з Миколою Дзявульським в усі роки його вчителювання:

— Він був прийнятий на роботу в серпні 1985-го. Він навіть з іншими працівниками заливав нову підлогу в школі, щоб встигнути завершити ремонт до початку навчального року. Далі Валентина Олександрівна повела у клас природничих дисциплін, який свого часу Микола Дзявульський зробив для учнів:

— Він спроектував усі стенди. Знайшов художника, який розписав стіни. Ось ці полиці він сам наповнив зразками мінералів та іншого каміння. Микола Степанович дуже часто разом з учнями брав участь у наукових заходах, організовував під час канікул походи, розвідки. Одного разу після його участі в науковій експедиції академія наук подарувала йому вельми цінну та рідкісну колекцію мінералів. Звісно,

він її залишив у школі, для своїх учнів. Директорка зауважує, що вже після першого року роботи, Миколу Дзявульського було призначено її заступником. Займався він науковою роботою:

— Його справедливо вважати першим, хто задав для нашого закладу наукового вектору. Поясню чому: він зміг підготувати учнів до участі в змаганнях з туризму, які вийшли на всеукраїнський рівень та стали призерами. Між іншим, він опрацьовував зі своїми учнями і краєзнавчий напрям:

— Ним був створений туристичний гурток «Гарт». Учні з ним навіть ходили у походи в гори Криму, в Карпати, на Волинь, Рівненщину. Пройшлися багатьма туристичними стежками всієї України. Валентина Крупник розповіла, що вчитель ходив у розвідки зі школярами в урочище Козлове, де розташовані вали. Вони там знаходили глиняні вироби, металеві, знаряддя з каменю. Жінка зауважила, що цікавилася думкою знавців таких речей:

— Кажуть, що всі вони можуть відноситися до Милоградської культури, яка датується VII–I століттям до нашої ери. Там ніколи не проводили ніяких серйозних археологічних досліджень, тому ми не знаємо,

чи там було городище, чи що інше. Водночас Валентина Олександрівна звернула увагу, що його дуже поважали діти:

— З ним було завжди дуже просто то щиро всім, як колегам, так і учням. Не бачила жодного разу, що він сердився, чи діти його не слухали. Ще задовго до 1991 року він йшов з учнями під синьо-жовтим прапором. Микола Дзявульський жив ідеєю свободи та незалежності України, зумів пронести її через усе своє життя. А ще Микола Степанович був спортсменом. Цей факт відкрив його колега Вадим Нюнько:

— Що він займався туризмом відомо багатьом, але він ще мав значні спортивні досягнення. Ще до приходу в городнявську школу він став кандидатом в майстри спорту з дзюдо.

У травні 1991 року Дзявульський звільнився з Городнявки, аби перейти на роботу в щойно створений ліцей у Шепетівці.

— Якщо пригадати, то в ліцей шукали найкращих вчителів. Тодішній директор розпитував по інших школах про педагогів. Я взяла й похвалила Дзявульського. Згодом Миколу Степановича туди запросили працювати. Пощастило ліцею, але з нами він ще довго співпрацював, — каже Валентина Крупник.

У ліцеї Шепетівки Микола Степанович працював до 2004 року. А далі в його житті почався інший виток — боротьба за Україну, за її волю та за мир. Городнявський навчально-виховний комплекс не носить імені Героя Небесної сотні, але, зі слів директора Валентини Крупник, цьогоріч в рамках комплексної цільової програми громади передбачено створення музею на базі школи на честь Миколи Степановича Дзявульського.

Ірина Погребняк

Фото Дмитра Шпака та з архіву «День за днем»

На Хмельниччині горіло авто

  • 2022-02-20 10:45:54
  • перегляди: 0

Поблизу м. Полонне Шепетівського району внаслідок ДТП спалахнула автівка.

Про це пише Dtp_khm.

За попередньою інформацією, щонайменше одна людина постраждала.

На місці події працювали рятувальники, працівники поліції та медики.

Подробиці встановлюються.

"Діалоги Майдану": прем'єра у Хмельницькому

  • 2022-02-20 10:15:21
  • перегляди: 0

У Хмельницькому сьогодні, 20 лютого, відбудеться прем’єра театралізованого дійства "Діалоги Майдану" до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні. Про це Суспільному розповів режисер Володимир Павловський. За його словами, "Діалоги Майдану" присвячені восьмій річниці Революції Гідності. Головні герої - не професійні актори, а реальні учасники тих подій. Подробиці для Суспільного дізнавалася Наталя Паляниця.

До восьмої річниці Революції Гідності вісім розповідей восьми реальних учасників подій - студентки, священика, подружжя волонтерів, майданівців, яких було поранено снайперами, вдови та лікаря. Під час театралізованого дійства усі вони поділяться своїми історіями, які пережили під час Майдану.

Борис Ткач – лікар-нейрохірург. У лютому 2014 він був одним із тих, хто рятував життя пораненим від куль снайперів. Розповідає: "Я працював лікарем, надавав допомогу. А герої - це ті, хто йшли вперед і віддали своє життя за честь і гідність. Минуло вісім років після Революції Гідності, досі не покарані ті, хто виконував вбивства на Майдані, трохи забулося. Хочу, щоб пам’ятали,

хочу, щоб не забували, заради чого люди поклали своє життя".

Усі учасники дійства - з різних куточків Хмельницької області. Це люди з різними долями, з різними втратами.

20 лютого 2014 року чоловіка Тетяни, Сергія Бондарчука, вбив снайпер на вулиці Інститутській у Києві, коли той рятував пораненого. Жінка розповідає: "Я приїжджаю на репетиції зі Старокостянтинова і виконую вказівки режисерів, тому що мені дуже хочеться, аби люди зрозуміли, що майданівці – це не бандити, не заколотники, які скинули законну владу. Що це люди, які хотіли добра і щастя нашій неньці Україні, своїм дітям, внукам і мріяли про незалежну українську державу".

Під час вистави на сцені глядач почує не тільки сповіді учасників, але й побачить театралізацію, в якій зображені злі сили. Їхню роль виконують учасники театру-студії "Без меж" центру патріотичного виховання учнівської молоді, розповідає автор ідеї та режисер-постановник Володимир Павловський. Додає: "Це буде алегоричний образ «беркутівців», будуть якісь метафори, інші образи, які доповнюють цю виставу, роблять її філософськи глибшою,

ширшою за змістом".

"Діалоги Майдану" - це не просто театральна вистава, це патріотична акція, яка покликана розбудити суспільство від байдужості, закцентувати, заради чого відбулася Революція Гідності, та віддати шану Героям Небесної сотні, каже Володимир Павловський: "Наразі дуже багато думок: "Що нам дав Майдан? А навіщо це було робити?". Я гадаю, що він багато зробив для нашого суспільства. Він нас змінив духовно. Він дав відчуття свободи, гідності, і та енергія руху до свободи, демократичних цінностей почалася з Майдану".

До постановки також залучені музиканти, артисти-вокалісти, танцівники. Прем’єра "Діалогів Майдану" відбудеться сьогодні, 20 лютого, о 18:00 у Хмельницькому театрі імені Михайла Старицького.

Читайте також 60 світлин з подій Революції Гідності представлені на виставці у Хмельницькому

Шепетівчанка сплатить штраф за незаконну торгівлю самогоном

  • 2022-02-20 09:48:27
  • перегляди: 0

Шепетівський міськрайонний суд визнав жительку м. Шепетівки винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164-16 КУпАП (зайняття забороненими видами господарської діяльності), та оштрафував її на 1700 гривень.

Як встановив суд, за місцем свого проживання мешканка Шепетівки незаконно продавала самогон. Поліцейські зафіксували три випадки торгівлі 10 та 14 грудня 2021 року. Трьох місцевих жителів за придбання самогону поліція притягнула до адміністративної відповідальності за ст. 177 КУпАП, оштрафувавши кожного на 17 гривень. А матеріали справи щодо продавчині передала до суду.

Суд звертає увагу, що відповідно до українського законодавства суб’єкти господарювання усіх форм власності можуть здійснювати виробництво і торгівлю алкогольними напоями за наявності відповідних ліцензій. Це встановлено Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Позаяк жінка не мала спеціального дозволу на торгівлю алкоголем, то суд уважає, що її дії правильно кваліфіковані як зайняття видом господарської діяльності, щодо якого є спеціальна заборона, встановлена законом, за відсутності ознак діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України, й вона повинна нести адміністративну відповідальність.

Постанова не набрала законної сили там може бути оскаржена до апеляційного суду.

У Хмельницький слідчий ізолятор намагались передати заборонені предмети

  • 2022-02-20 09:42:39
  • перегляди: 0

18 лютого цього року, при догляді поштової посилки, що надійшла на ім’я ув’язненого «С.» працівниками Хмельницького слідчого ізолятора було виявлено та вилучено два мобільні телефони, які знаходилися у прихованому вигляді в середині упаковки із какао-порошком, повідомили в установі.

Наразі працівниками установи здійснюється оформлення матеріалів для подальшого їх направлення до суду за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП (незаконна передача заборонених предметів особам, яких тримають у слідчих ізоляторах, установах виконання покарань).

У Хмельницькій ОДА нагадують про порядок дій у разі надзвичайної ситуації або війни

  • 2022-02-20 09:06:58
  • перегляди: 0

В умовах збереження загрози воєнної агресії важливо знати порядок дій при виникненні надзвичайних ситуацій, у тому числі пов’язаних з воєнними діями на території України, йдеться у повідомленні держустанови.

Правильні та вчасні дії дозволять зберегти життя і здоров’я Вам і Вашим близьким, запобігти паніці та зменшити матеріальні збитки, зберегти ресурси держави для відсічі агресору. Тож ознайомлюйтесь та поширюйте у соціальних мережах “Брошуру у разі надзвичайної ситуації або війни”.

Брошура містить:

-поради до підготовки вдома;

-що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій;

-як не стати жертвою дезінформації; що робити після отримання сигналу “УВАГА ВСІМ”;

-як підготувати “тривожну валізу”.

Що потрібно знати?

за можливості дізнайтеся, де знаходяться найближчі укриття, та перевірте стан підвального приміщення;

перевірте наявність аварійного виходу;

зробіть запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання;

перевірте наявність в аптечці засобів надання першої медичної допомоги та продумайте, які ліки --можуть знадобитися протягом тривалого часу;

підготуйте засоби пожежогасіння;

подбайте про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення енергопостачання (ліхтарики, свічки);

підготуйте засоби для приготування їжі за відсутності газу та електропостачання;

зберіть найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ;

подбайте про справний стан приватного транспорту та запас палива для своєчасної евакуації з небезпечного району;

у холодний час подумайте про альтернативний обігрів будинку на випадок відключення централізованого опалення.

Як діяти, якщо ви опинилися в зоні бойових дій або потрапили у надзвичайну ситуацію за участю озброєних людей?

не повідомляти про свої майбутні дії та плани малознайомим людям, а також знайомим із ненадійною репутацією;

завжди носіть із собою документ, що засвідчує особу. Гроші та документи тримайте у різних місцях — так у вас буде більше шансів їх вберегти;

тримати у себе записи про групу крові (свою та близьких родичів) та інформацію про можливі проблеми зі здоров’ям (наприклад, алергію на медичні препарати, хронічні захворювання);

дізнатися, де розташовані сховища та укриття, близькі до вашого будинку, роботи та місць, які ви часто відвідуєте;

намагатися якнайменше перебувати поза житлом та роботою, зменшіть кількість поїздок без важливої причини, уникайте місць скупчення людей;

при виході з приміщень дотримуватись правил правої руки і пропускайте вперед нужденних — це допоможе уникнути тисняви;

не втручатися у суперечки з незнайомими людьми — це допоможе уникнути можливих провокацій;

у разі надходження інформації офіційними каналами державних органів влади про можливу небезпеку, передавати її іншим людям: родичам, сусідам, колегам;

з появою озброєних людей, військової техніки, заворушень за можливості негайно залишати небезпечний район;

уникати колон техніки та не стояти поблизу військових машин;

інформувати органи правопорядку, місцеві органи, військових про людей, які здійснюють протиправні та провокаційні дії;

при попаданні в район обстрілу ховатися у найближчому сховищі або укритті та не виходити деякий час після закінчення обстрілу;

якщо таких сховищ поблизу немає, використовувати нерівності рельєфу (наприклад, канави, окопи, вирви від вибухів);

у разі раптового обстрілу та відсутності поблизу сховищ лягти на землю головою у бік, протилежний вибухам, і прикрити голову руками чи речами;

якщо поруч поранено людину, надати першу допомогу та викликати швидку, представників ДСНС України, органів правопорядку, за необхідності — військових;

якщо ви стали свідком поранення чи смерті людей, а також протиправних дій (наприклад, арешт, викрадення, побиття) — зберегти якнайбільше інформації про обставини події.