Миколаїв

З Миколаївської інфекційної лікарні звільнилися одразу 10 співробітників

 • 2022-01-27 19:21:44
 • перегляди: 0

З Миколаївського обласного Центру лікування інфекційних захворювань звільнилися одразу десять спеціалістів.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуцінаписала виконувач обов'язків директора лікарні Ярослава Студзинська.

«Сьогодні отримала близько десяти заяв про звільнення за власним бажанням. Зокрема, колектив КНП "Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб" залишили двоє представників відділу кадрів, троє працівників бухгалтерії, заступник директора з інфекційного контролю та заступник директора із загальних питань тощо», - написала Студзинська.

За її словами, саме з подачі цих людей робота лікарні блокувалася з того моменту, як вона переступила поріг установи як виконувач обов'язків директора.

«Нам вдалося поговорити з кожним індивідуально. Наодинці мої співрозмовники поділилися, що перебувають під сильним тиском з боку колишнього керівництва лікарні - і скажу відверто, це було очікувано. Співробітники, які не відпрацьовують 1-2 робочі тижні, вже розраховані. Також хочу зазначити, що завдяки бухгалтерам з інших установ, за останні дні було налагоджено процес виплати зарплати всьому персоналу», - уточнила в.

о. директора.

Як уже повідомляло агентство, лікарня не може виплатити зарплату працівникам через саботаж окремих працівників.

Ленінський райсуд міста Миколаєва заборонив проведення нового конкурсу на посаду керівника обласного Центру лікування інфекційних захворювань. Це сталося в рамках забезпечення позову звільненого обласною радою директора цієї медустанови Світлани Федорової, яка заперечує свою відставку в суді.

21 грудня минулого року депутати обласної ради достроково розірвали контракт зі Світланою Федоровою. 25 грудня у Миколаєві біля приміщення обласної ради пройшов мітинг на підтримку Федорової.

4 січня 2022 року на брифінгу в ОДА представили нового в.о. директора центру Ярославу Студзинську. Але трудовий колектив кілька днів не пускав її на робоче місце, вважаючи це призначення незаконним. Новому керівнику довелося прориватися до свого кабінету за допомогою поліції.

Світлана Федорова є членом партії „Наш край”, депутатом обласної ради. Вона відома своїми різкими висловлюваннями на адресу представників влади.

Джерело: Укрінформ

Жители Николаевщины могут вызвать на дом мобильную бригаду для вакцинации от Covid-19

 • 2022-01-27 19:21:42
 • перегляди: 0

В сообщении отмечается, что мобильные бригады также работают там, где доступ к стационарным пунктам прививок затруднен или невозможен, а также среди общин, где уровень вакцинации пожилых людей очень низок.

– Если вы или ваш близкий человек не можете самостоятельно передвигаться, вы можете оставить заявку на приезд мобильной бригады домой по телефону контакт-центра Минздрава 0 800 60 20 19 или через вашего семейного врача. Вашу заявку зарегистрируют и, когда составят график выездов мобильных бригад, вам позвонят по телефону и сообщат дату и время ее приезда, – сообщили в ОГА .

Для вызова мобильной бригады нужно оставить заявку в контакт-центре Минздрава (0800 60 20 19). Также это можно сделать через семейного врача.

Отметим, что на территории области создано и работает 22 мобильных бригады, 112 стационарных пунктов прививок и 19 центров массовой вакцинации.

Ранее сообщалось о том, что Николаевщина получит мобильную эколабораторию стоимостью ₴12,5 миллионов.

В Миколаєві виберуть «Екошколу року»

 • 2022-01-27 19:15:46
 • перегляди: 0

Про це повідомляє інформаційне видання «Український Південь» з посиланням на сайт Миколаївської міської ради. У повідомленні йдеться про наступне:

«В Миколаєві визначать кращі школи міста Миколаєва, які протягом 2021 року успішно реалізували екологічні ініціативи у своєму навчальному закладі, враховуючи дистанційну форму активностей, а також оголосять переможця рейтингу "Екошкола року 2021". Заявки від шкіл організатори приймають до 10 лютого.

Щорічний проєкт "Екопатруль кращі практики" об’єднає дистанційно 22 лютого 2022 року з 14:00 до 17:00 активних школярів з міста Миколаєва та с. Мішково-Погорілове. Учасники презентують напрацювання перед організаторами, журі та глядачами.

Вболівати за команди можливо під час прямої трансляції на сторінці https://www.facebook.com/Schoolrecyclingworld.

"Заповнюйте онлайн форму до 10 лютого 2022 року до 23:59 за посиланням: https://cutt.ly/TgMchpq. До анкети додавайте презентацію PowerPoint, відеовізитку команди чи соціальний ролик на екотематику до 1 хвилини. Кожній команді надаватиметься 5 хвилин виступу з можливістю демонстрації напрацювань під час зустрічі в Zoom»,

– розповідає Анна Ганжул, в.о. директора КУ «Агенція розвитку міста Миколаєва".

Вимоги до оформлення та рекомендації щодо участі можна знайти у Положенні за посиланням: https://cutt.ly/JgMvmxZ.

"У ході конкурсу учасники презентуватимуть свої напрацювання та активності за 2021 рік, що були реалізовані командою Екопатрульних. Серед них – Всеукраїнські проєкти School Recycling World та ті, що були реалізовані під час карантину", – коментує Юлія Мархель, лідерка Міжнародного молодіжного руху "School Recycling World".

На основі презентованих кращих практик серед закладів загальної середньої освіти Миколаєва буде сформований рейтинг, а найкращі учасники боротимуться за 1-3 місця та звання "Екошкола року 2021".

"Ми дуже пишаємося, що цілий рік молодь, попри карантинні обмеження, активно долучалась до продуктивної роботи та просвітницької діяльності.

За цей час їм вдалося реалізувати насправді вражаючі проєкти та інформаційні кампанії. Їхній приклад має наслідувати вся країна! 22 лютого ми зберемося разом, аби поділитися досягненнями, мотивацією, щоб спонукати до ековідповідальності та екосвідомості тисячі громадян України", – коментує Олександр Бартле – менеджер із зв’язків з органами влади та громадськістю компанії PepsiCo Україна.

Встигніть подати заявки до 10 лютого 2022 року. Діліться досвідом, досягненнями на офіційній презентації, ставайте переможцями конкурсу та здобувайте для свого навчального закладу престижне звання "Екошколи року 2021".

Організатори: Міжнародний молодіжний рух "School Recycling World" спільно з КУ "Агенція розвитку міста Миколаєва" за підтримки Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, управління освіти Миколаївської міської ради, Ресурсного центру громадських ініціатив. Генеральний партнер – компанія PepsiCo Україна».

Умерла бывший секретарь Николаевского горкома КПУ Любовь Кисличенко

 • 2022-01-27 18:51:48
 • перегляди: 0

В четверг, 27 января, ушла из жизни Любовь Викторовна Кисличенко, занимавшая в советское время пост секретаря городского комитета партии. Ей было 86 лет.

Секретарем Николаевского горкома партии она была избрана в 1974 году и проработала в этой должности до 1990 года.

После ухода на пенсию Любовь Кисличенко пролдолжала заниматься общественной работой и была одной из наиболее известных женщин Николаева.

Прощание с Любовью Кисличенко пройдет в пятницу, 28 января, в прощальном зале КП «Николаевская ритуальная служба» по адресу: ул. Степовая, 35.

Завтра могут принять рекомендацию о переходе учебных заведений области на «дистанционку»

 • 2022-01-27 18:36:00
 • перегляди: 0

В пятницу, 27 января, Николаевский областной штаб по ликвидации последствий COVID-19 готовится рекомендовать учебным учреждениям переход на дистанционную форму обучения. Об этом в ходе онлайн-брифинга заявил заместитель председателя Николаевской ОГА Юрий Гранаутров, сообщает СВIДОК.info.

«Мы рассматриваем эту ситуацию, смотрим на динамику заболеваемости. И, возможно, уже завтра, после анализа заболеваемости, мы также примем рекомендацию нашим штабом по борьбе с чрезвычайной ситуацией. Думаю, что к обеду пятницы (28 января, - ред.) мы уже будем четко понимать, примем штабом, а если надо – рассмотрим и на комиссии ТЭБ и ЧС. После анализа главного санитарного врача области и после анализа всех больниц по количеству обращений к семейным врачам, и по количеству людей, получивших позитивный тест, мы примем рекомендацию», - отметил чиновник.

После чего Юрий Гранатуров призвал руководителей вузов и школ не игнорировать рекомендацию штаба, а подумать о здоровье детей:

«Понимаю, что это напрягает учебный процесс, потому что я сам когда-то в юные годы возглавлял учебное учреждение, но нет ничего дороже здоровья наших детей. И когда таким не очень «тяжелым» способом можно приостановить процесс заражения, это нужно делать».

Напомним, что ранее Министерство образования и науки рекомендовало школам перевести учеников 5-11 классов на дистанционную форму обучения из-за роста числа заболевших коронавирусом по стране.

Учреждениям общего среднего образования рекомендовано перейти на дистанционку минимум на две недели. Учебным профессионально-техническим заведениям рекомендовано дистанционное обучение или смешанная форма, а высшим профучреждениям рекомендуют ввести дистанционное обучение с 27 января по 25 февраля.

Миколаївським школярам нагадали, що робити у разі виявлення підозрілого предмета

 • 2022-01-27 18:35:59
 • перегляди: 0

27 січня на базі старших класів Миколаївського ліцею № 60 відбувся урок з протимінної безпеки за участю засобів масової інформації. Піротехнік ДСНС та вибухотехнік Національної поліції розповіли підліткам, які завдання виконують ці служби та на які повідомлення залучаються. Надалі діалог будувався на питаннях, що таке вибухонебезпечний предмет, які наслідки вибухів, офіційні та неофіційні попереджувальні знаки, що необхідно робити, у разі виявлення підозрілого предмета або схожого на боєприпас.

Дмитро Шойман, старший сапер аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області продемонстрував макети боєприпасів, спеціальні знаки, захисний одяг та роботу з міношукачем. Також розповів, як та де знищують ВНП та показав красномовні сюжети центральних каналів про безвідповідальні випадки поводження краян з ВНП і до чого це може привести.

Своєю чергою Геннадій Лєшан, інспектор відділу вибухотехнічної служби ГУ НП в Миколаївській області розповів, як поводитись із підозрілими предметами у місцях з масовим скупченням людей, у громадському транспорті тощо, як поводитись у разі повідомлення про замінування та як чотирилапі помічники вибухотехніків (службові собаки) шукають вибухівку.

Після теоретичної частини школярі та адміністрація школи, разом зі співробітниками ДСНС та поліції провели евакуацію на випадок отримання сигналу про підозрілий предмет на території навчального закладу.

За інформацією ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

До уваги ветеранів АТО/ООС, членів їх сімей та переселенців: в Миколаєві презентують управління у справах ветеранів війни

 • 2022-01-27 18:13:09
 • перегляди: 0

У суботу, 29 січня, о 12.00 в приміщенні Миколаївського міського будинку вчителя (пр. Центральний, 166) відбудеться презентація управління у справах ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб Миколаївської міської ради.

Про це повідомили у відділі у Миколаївській області Міністерства у справах ветеранів України, передає Інше ТВ.

Також на заході відбудеться представлення міського центру підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО; обговорення міської програми “Соціальний захист” на 2022 рік і міської програми з національно-патріотичного виховання на 2022 рік; буде розглянуто питання територіальної оборони.

Запрошуються ветерани війни, члени сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС, внутрішньо переміщені особи.

Захід проходитиме з дотриманням карантинних норм.

Як повідомляло Інше ТВ, «Кіборг» Олександр Терещенко очолив управління у справах ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб Миколаївської міськради.

Депутат Миколаївської міськради попросив російськомовних колег користуватися послугами перекладача

 • 2022-01-27 18:10:00
 • перегляди: 0

27 січня під час засідання сесії Миколаївської міськради депутат Андрій Янтар звернувся до своїх колег з проханням користуватися послугами перекладача, якщо вони не можуть розмовляти українською під час засідання.

Про це з сесійної зали повідомила кореспондентка Суспільного Валентина Гурова.

"В черговий раз прошу розмовляти державною мовою всіх депутатів. А якщо це неможливо, прошу приходити на засідання сесії з перекладачами", ― сказав Андрій Янтар.

За словами Андрія Янтаря, деякі депутати міськради принципово розмовляють мовою держави-окупанта. З його слів, на такі порушення мовного закону має звертати увагу головуючий сесією.

"Прошу вимикати мікрофон, коли депутат розмовляє російською, або забезпечити мені послуги перекладача, аби я міг зрозуміти, що було щойно сказано", ― сказав Андрій Янтар після виступу депутата Максима Невінчанного.

Зі слів самого Невінчанного, він чудово розуміє та може висловлюватися українською, проте розмовляє російською під час засідань сесії через те, що більшість його виборців у повсякденному житті використовують російську.

"Моя думка першочергово направлена на мешканців та виборців міста Миколаєва,

які розмовляють, думають і навіть лаються російською мовою. Тому це, у першу чергу, -повага до миколаївців. Абсолютна дурниця вимагати форму, коли ми говоримо про наповнення", ― сказав Максим Невінчанний.

За словами міського голови Олександра Сєнкевича, депутатам не варто знецінювати миколаївців, вважаючи, що вони не розуміють державної мови.

"Всі миколаївці достатньо розумні люди, щоб за 30 років незалежності вивчити українську мову, хоча б на рівні розуміння. Розмовляючи російською під час засідань сесії, ви ображаєте миколаївців, які прагнуть виконання закону", ― сказав Олександр Сєнкевич.

За словами юриста Юрія Барка, перед початком сесії міський голова може попередити депутатів, що під час виступів вони повинні розмовляти виключно державною мовою. Якщо чиновники відмовляються, головуючий має право не надати слово тому чи іншому депутату.

"Володіти державною мовою вони зобов'язані і застосовувати її при виконанні службових обов'язків, відповідно до закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Це пункт 2 частина 1 статті 9. Тобто при виконанні своїх обов'язків, визначених законом, депутати міських рад повинні володіти державною мовою та застосовувати її", ― розказав Юрій Барк.

Під час виступів та звернень 27 січня 2022 року російською мовою розмовляли депутати Максим Невінчанний, Тетяна Кравчук та Владислав Чайка.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

«Таких цен в Европе нет»: жители Николаева просят депутатов отключить их дом от ТЭЦ

 • 2022-01-27 17:51:51
 • перегляди: 0

Жительница Николаева Людмила Джурмиль выступила перед депутатами горсовета с просьбой помочь перейти ее дому на индивидуальное отопление. Об этом стало известно в ходе последнего заседания сессии в четверг, 27 января, передает корреспондент СВIДОК.info.

По ее словам, пять лет назад была проведена некорректная реконструкция котельной, в результате чего на пять домов был установлен всего лишь один счетчик.

«Мы отапливаем территорию в 1 км.200 м и еще два счетчика установили на три дома. Мы судились и обращались во все инстанции…Все пять лет с нас сдирают 55-63 грн. за кв.м. Таких цен в Европе нет. Помогите нам уйти на индивидуальное отопление», - обратилась к депутатам выступающая.

По словам жительницы города, на реконструкцию указанной котельной было потрачено 800 тыс.грн. При этом сами жители за все время ее работы уже выплатили больше 6 млн.грн.

В свою очередь, депутаты горсовета напомнили выступающей, что на сегодняшний день разрабатывается четкий алгоритм по переходу подобных домов на индивидуальное отопление. Кроме того, профильный вице-мэр курирует также разработку программы компенсации жителям и возвратной помощи. Как бы то ни было, переход на индивидуальное отопление возможен лишь после отопительного сезона.

«Вы хороните клуб, которому 100 лет»: депутаты отказались рассматривать вопросы о МФК «Николаев»

 • 2022-01-27 17:42:58
 • перегляди: 0

В Николаеве депутаты горсовета не захотели даже рассматривать вопросы, касающиеся проблем МФК «Николаев», отказавшись вносить соответствующие проекты решений в повестку дня.

Об этом шла речь во время заседания сессии Николаевского горсовета 27 января.

Депутат Сергей Кантор напомнил, что на сессии в октябре было принято решение о создании КП «МФК «Николаев» в связи с тем, что на сегодня общественная организация не имеет возможности финансировать клуб. Решение было принято, но когда его должны были зарегистрировать, то были найдены некоторые ошибки в Уставе, и предлагаемый проект решения просто предлагает эти ошибки откорректировать.

Однако даже за внесение вопроса в повестку дня проголосовали только 19 депутатов.

-Я обращаю ваше внимание на то, что это технический вопрос, мы уже приняли решение о создании и регистрации КП. Сегодня непринятие этого решения не дает возможность зарегистрировать это КП и позволяет решить вопрос о дальнейшем существовании футбольного клуба в Николаеве, и футбольной школы в Николаеве. Это 350 детей, - подчеркнул Кантор.

Мэр Александр Сенкевич включил вопрос повторно,

но на этот раз было 17 голосов «за».

-Еще раз. Вы голосуете не за Кантора, и не за то, что Кантору нужен этот клуб и футбол в целом. Вы голосуете за то, быть ли футболу в Николаеве и на каком уровне. Сегодня вы принимаете по сути историческое решение: быть или не быть? Вы хороните клуб, которому 100 лет, - подытожил Кантор.

Не захотели депутаты рассмотреть и проект решения о разработке городской программы развития футбола. По словам Кантора, который также выступил в качестве инициатора проекта решения, в текущем году в Николаеве на спорт из бюджета выделено 190 миллионов гривен, однако четкой информации, на какие виды сопрота и по какому приницпу будут распределены средства, нет. По его словам, принятие программы развития футбола позволит четко определить и систематизировать эту сферу, а также эффективно и открыто использовать на эти цели средства.

Кантор предложил городскому управлению физкультуры и спорта разработать программу развития футбола на 2022 -2025 годы, а также предусмотреть средства на ее реализацию. Однако за проголосовали только 12 депутатов.

На Миколаївщині створили Штаб захисту

 • 2022-01-27 17:40:00
 • перегляди: 0

Через посилення небезпеки вторгнення з боку країни-агресора на Миколаївщині сформували Штаб захисту. До його складу увійшли ветерани війни, кадрові військові, представники патріотичних організацій, "Асоціації інвалідів та ветеранів АТО", національно-визвольного руху "Правий сектор", Національного корпусу.

Про це у програмі "Сьогодні.Головне" розказав ветеран АТО, член Штабу захисту Миколаївщини Роман Бойко.

За словами Романа Бойка, кількість керівного складу безпосередньо у Штабі — вісім людей.

"Ми співпрацюємо тісно з представниками територіальної оборони (ТРО), найближчим часом плануємо провести навчання на полігоні. З іншими збройними силами, структурами навчання проводити ми не можемо", — розказав Роман Бойко.

Зі слів Романа Бойка, у Штабі наявні три категорії громадян: перша - представники оперативного резерву, тобто ті, хто підуть до Збройних сил одразу, друга — це ті, хто вступить до ТРО, і третя — хто не може воювати за віком або за станом здоров'я. Такы люди вступають до добровольчих формувань.

Читайте також: "Ми прискорили розгортання штабу територіальної оборони — голова Миколаївської ОДА"

За словами Романа Бойка, усі, хто хоче захищати Україну, кому дозволяє здоров’я і не старші 60 років, можуть звертатись до Штабу захисту, аби долучитись.

"Ми, як фахівці, які пройшли шлях на цій війні, і знаємо, як і що робити, проводимо вишколи, розповідаємо, як поводитися в бою, про надання першої допомоги, знайомимо з мінно-вибуховою справою тощо", — розказав Сергій Зайцев.

За словами Романа Бойка, щоб потрапити до лав Штабу, потрібно лише бажання.

"Ми проводимо співбесіду, потім навчання, потім зараховуємо до штабу. У разі агресії в нас є чіткий алгоритм дій, звичайно, який ми не можемо озвучувати зараз. Хтось піде як бійці оперативного резерву, хтось залишиться на місцях", — розповів Роман Бойко.

За словами Романа Бойка, на сьогодні ворог хоче дестабілізувати ситуацію психологічно.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

У Миколаєві почали примусове відключення боржників від водопостачання

 • 2022-01-27 17:39:59
 • перегляди: 0

Понад 130 мільйонів гривень – такий борг за воду накопичили миколаївці за часи карантину. Тож у місті розпочали примусове відключення боржників від водопостачання. Із сухими кранами опинилися цілі будинки. Одна із 9-поверхівок – успішне ОСББ – з парканом та камерами. Але має найбільший у Миколаєві борг за воду – 283 тисячі гривень. Попереджали, чекали місяць, але ніякої реакції, тож бригада водоканалу перекриває вентель.

Люди кажуть, більшість мешканців будинку сплачують вчасно, але страждають через боржників і вони. "Краще було б, щоб кожну квартиру окремо зробили, щоб перекрити можна було окремо. Тим, хто сплачує, і хто не сплачує", – кажуть сусіди боржників.

Мешканці будинку не мають індивідуального абонування. Гроші сплачують на рахунок ОСББ, а воно – водоканалу. Тож боротися з кожним боржником окремо комунальники не можуть. Утім, кажуть, воду б не відрізали, якби голова ОСББ підписала угоду про реструктуризацію.

"Неодноразово ми зверталися до голови ОСББ, попереджали її про необхідність сплатити, або укласти з нами договір реструктуризації, для того, щоб сплачувати ці борги частинами, зручними для ОСББ, але жодного контакту від голови ми не отримали", - кажуть у місцевому водоканалі.

Сьогодні голови ОСББ немає. Про відключення, каже, вперше чує. А на боржників, мовляв, намагалася вплинути.

"Телефонувала боржникам своїм, а вони мені сказали, що не можуть відключити, бо пандемія. Завтра я приїду, зараз в мене інші справи", - заявляє телефоном голова ОСББ.


Люди дивуються діям голови і міркують, як жити без води.

Таких, як це ОСББ, у Миколаєві з десяток. У пандемію, коли позбавляти людей комунальних послуг заборонили, перестали сплачувати 30 відсотків абонентів. Борг за воду у місті перевищив 130 мільйонів гривень.

"Розхолодження наших абонентів призвело до цієї ситуації, ми не можемо своєчасно сплачувати наші борги за електроенергію. Ми можемо перейти на постачальника останньої надії. Що це означає – що електроенергія для нас здорожчає іще майже наполовину, може призвести до зупинки підприємства" - пояснює директор КП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.

Тож розпочали рейди з відключення. Тепер, кажуть, аби воду знову дали, треба не лише погасити борг, але й сплатити за роботу аварійної бригади.Джерело: ТСН


В Николаеве прошла акция по профилактике и лечению ВИЧ

 • 2022-01-27 17:33:53
 • перегляди: 0

«Врачи – стражи вашего здоровья» - под таким лозунгом прошла акция по профилактике и лечению ВИЧ. Об этом идет речь в сюжете ТРК «Нис-ТВ».

«Мы пытаемся помочь пациентам побороть этот порок. Несем просветительскую деятельность для населения, чтобы это не считалось приговором и не ставили на человеке крест», - рассказывает врач-инфекционист Анастасия Плиткина.

На мероприятии все желающие смогли пройти экспресс-тест на ВИЧ, а также узнать, как проходит лечение заболевания.

По словам инициатора акции Николаевского БФ «Выход» Елены Горячевой, организация работает в 35 учреждениях.

В рамках фотовыставки «Уважаем врачей» можно было также познакомиться с личными историями медиков.

Самооборона Миколаївщини — триває набір добровольців

 • 2022-01-27 17:31:14
 • перегляди: 0

У Миколаєві формують батальйон самооборони. Набирати добровольців почали з 25 січня. Станом на сьогодні 27 січня до формування долучились майже 50 людей.

Про це кореспондентам Суспільного розповів командир добровольчого громадського формування самооборони Микола Тросіненко.

За словами Миколи Тросіненка, громадське формування з охорони громадського порядку та кордонів України або самооборона Миколаївщини створили у 2014 році.

"Тоді зібрали понад 2000 людей. Проходили підготовку та залучалися на шести блокпостах на в’їздах до міста", — сказав Микола Тросіненко.

Як розповів Микола Тросіненко, навчатимуть добровольців за планами бойової підготовки. Після того, як з охочих сформують підрозділ, планують приєднатись до територіальної оборони.

"Думаю, що за короткий час у нас буде декілька сотень людей, які небайдужі і будуть захищати Україну у випадку необхідності", — сказав Микола Тросіненко.

За словами Миколи Тросіненка, людей готують до охорони громадського порядку, збройного захисту об’єктів тощо.

Ініціатор створення добровольчого громадського формування Юрій Діденко розповів,

що задачі перед самообороною не змінилися з 2014 року.

"Набираємо добровольців, реєструємо їх у територіальній обороні. Отримають належне озброєння. Коли буде час Х, людина повинна прибути у місце Х, забрати своє озброєння, спорядження і вирушити зустрічати ворога. Інших завдань сьогодні немає", — розповів Юрій Діденко.

Вимоги до охочих вступити до добровольчого батальйону прості, — сказав Юрій Діденко — це бажання захищати Україну. Вік та стать - неважливі.

Що відомо 29 грудня 2021 прийнята постанова №1448 Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку застосування членами добровольчих формувань територіальних громад особистої мисливської зброї та набоїв до неї під час виконання завдань територіальної оборони" Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

В Николаевской области незаконно рубили акации: «лесорубам» грозит до трех лет тюрьмы

 • 2022-01-27 17:27:46
 • перегляди: 0

Возле села Малиевка Николаевской области неизвестные незаконно срубили деревья.

Об этом сообщает Баштанский районный отдел полиции.

Прибыв на место происшествия, работники полиции обнаружили жителей Снигиревки 25-ти, 39-ти и 44-х лет, которые вырубали белые акации.

Во время осмотра правоохранители изъяли восемь спиленных деревьев и бензопилу, с помощью которой производилась вырубка.

Следователи задокументировали факт происшествия и открыли уголовное производство по ч. 1 ст. 246 Уголовного кодекса Украины «Незаконная порубка или незаконная перевозка, хранение, сбыт леса» Уголовного кодекса Украины. Санкция статьи предусматривает до трех лет тюрьмы.

Продолжается досудебное расследование.

Ранее николаевский «колдун» был задержан полицией за незаконную рубку деревьев в центре города.

Международный день памяти жертв Холокоста: николаевцы почтили память погибших евреев,- ФОТО

 • 2022-01-27 17:18:48
 • перегляди: 0

27 января николаевцы почтили память евреев, погибших в годы Второй мировой войны.

Как сообщает Николаевская ОГА, у мемориального знака собрались неравнодушные горожане, представителями еврейской общины и представители областной и городской власти.

Изначально раввин Шимон Устинов зачитал поминальную молитву за жертвами Холокоста, после чего присутствующие почтили память жертв минутой молчания и возложили цветы к памятному знаку.

Стоит отметить, что 27 января Украина и мир отмечают Международный день памяти жертв Холокоста, который был провозглашен Генеральной ассамблеей ООН 1 ноября 2005 года. Соавторами резолюции выступили 100 государств, в память о жертвах нацистского террора во время Второй мировой войны. Так именно 27 января в 1945 году освободили заключенных крупнейшего немецкого лагеря смерти в Освенциме.

Миколаїв став фіналістом національного конкурсу «Молодіжна столиця України»

 • 2022-01-27 17:16:07
 • перегляди: 0

25 січня відбулось третє засідання Наглядової ради національного конкурсу «Молодіжна столиця України», під час якого визначено фіналістів конкурсу.

Про це повідомили в Департаменті молодіжної політики Міністерства молоді та спорту, передає Інше ТВ.

За звання переможця та статус «Молодіжна столиця України – 2023» будуть змагатися 10 міст - Буча, Вінниця, Івано-Франківськ, Луцьк, Маріуполь, Миколаїв, Полтава, Ужгород, Умань і Чернівці.

Вже найближчим часом представники міст-фіналістів отримають інформацію щодо подальших етапів участі у конкурсі. Для участі у другому турі міста мають підготувати Програму заходів “Молодіжної столиці України – 2023”.

Як повідомляло Інше ТВ, Зеленський створив Раду з молодіжних питань. До неї увійшов депутат Миколаївської міськради.

Минфин затягивает: депутаты еще раз попросили принять Варваровский мост в собственность государства

 • 2022-01-27 17:06:57
 • перегляди: 0

В ходе сессии Николаевского горсовета сегодня, 27 января, депутаты приняли обращение к Верховной Раде и Кабмину относительно передачи Южнобугского (Варваровского) моста из коммунальной собственности в государственную.

В обращении говорится, что мост является уникальным и альтернативной переправы через реку Южный Буг в г. Николаеве нет.

«Учитывая, что дорожное покрытие указанного выше моста в настоящее время находится в государственной собственности, возник вопрос комплексного подхода к ремонту, содержанию моста в целом. Кроме того, решением от 06.02.2020 №56/93 Николаевским городским советом было дано согласие на передачу моста из коммунальной собственности в государственную», - говорится в обращении.

В обращении также отмечается, что проект передачи моста согласован без замечаний Укравтодором, Госстатом и Фондом государственному имуществу Украины. Финансово-экономические расчеты и бюджетная программа, в соответствии с которой будет предусмотрено финансирование моста после его передачи в государственную собственность, Министерство экономики направило в Минфин еще год назад.

Однако по состоянию на сегодняшний день вышеуказанный проект распоряжения Кабинетом Министров Украины не рассматривался.

«Учитывая стратегическое назначение, внутригосударственное, международное и транзитное автосообщение, обеспечивающее мост через реку Южный Буг, во избежание трагических последствий, мы, депутаты Николаевского городского совета VIII созыва, обращаемся с просьбой содействовать в решении вопроса предоставления согласия на принятие моста через реку Южный Буг в государственную собственность», - отмечается в обращении.

Комментируя ситуацию, Николаевский городской голова Александр Сенкевич отметил:

«Непонятная позиция Министерства финансов. Все готовы, Министерство инфраструктуры готово. Министерство финансов не хочет».

В итоги депутаты большинством голосов поддержали вопрос.

Напомним, ранее Николаевский городской голова Александр Сенкевич заявлял, что в столице намеренно затягивают принятие Варваровского моста на баланс государства до следующего бюджетного года.

Напомним, ранее сообщалось, что капитальный ремонт моста в Николаеве через реку Южный Буг является одним из самых приоритетных задач,

реализация которого определена на областном уровне на 2019-2021 год. Осенью 2019 года во время визита Владимира Зеленского в Николаевскую область, глава государства буквально вынудил действующего председателя Николаевской облгосадминистрации Александра Стадника осуществить ремонт Варваровского моста в 2020 году.

Отметим, что Варваровский мост был признан аварийным еще 28 сентября 2017 года - городской совет, принимая во внимания результаты экспертизы, признал мост непригодным для дальнейшей эксплуатации. Тогда результаты исследования представили директор ООО «Институт комплексного проектирования объектов строительства» Иван Войтович и Павел Сташук, ответственный за исследование моста. Как показывает исследование, в целом Варваровский мост недееспособный. Его необходимо срочно капитально ремонтировать.

Читайте также:

Мэр Николаева уверен, что принятие Варваровского моста на баланс «Укравтодора» затягивают специально

«Его время на пределе»: на Варваровском мосту уже «вылетела» треть высокопрочных болтов

На Николаевщине спасатели помогли водителю, авто которого застряло на дороге

 • 2022-01-27 17:06:56
 • перегляди: 0

Вчера, 26 января, в 10:50 на спецлинию 101 поступило сообщение о том, что автомобиль «ВАЗ 2107» застрял на полевой дороге вблизи с. Михайловка Гороховской территориальной громады Баштанского района.

Об этом сообщает ГУ ГСЧС Украины в Николаевской области.

В транспортном средстве были отец, мать и несовершеннолетний ребенок.

Спасатели на автомобиле повышенной проходимости с помощью буксировочного троса освободили автомобиль и отбуксировали его на проезжую дорогу. Далее водитель самостоятельно продолжил движение.

Жительнице Николаевщины после почти 10-летнего разбирательства дали 7 лет за смертельный удар сапой по голове знакомой

 • 2022-01-27 17:03:58
 • перегляди: 0

Суд приговорил к семи годам лишения свободы жительницу Первомайского района за причинение смертельных телесных повреждений своей знакомой.

Об этом сообщили в Николаевской областной прокуратуре. По данным следствия, в мае 2012 года в селе Каменный мост Первомайского района, в результате ссоры, возникшей на почве долгосрочных неприязненных отношений, злоумышленница нанесла удар сапой по голове женщине, которая после долгого лечения скончалась.

Обвиняемая в судебном заседании отказалась от предоставления объяснений, ссылаясь на статью 63 Конституции Украины.

Первомайский горрайонный суд признал 49-летню обвиняемую виновной в причинении умышленного тяжкого телесного повреждения, повлекшего смерть потерпевшего (часть 2 статьи 121 УК Украины) и приговорил к семи годам лишения свободы. // Преступности.НЕТ