Політика

УГО утверждает, что охрану Зеленского никто не усиливал

 • 2021-09-27 21:36:05
 • перегляди: 0

Об этом заявили в Управлении государственной охраны, комментируя информацию об усилении охраны и увеличении кортежа президента Владимира Зеленского после покушения на его первого помощника Сергея Шефира, сообщает «Общественное».«После покушения на убийство первого помощника президента Сергея Шефира охрану действующему президенту Владимиру Зеленский не усиливали», - отметили в УГО.В ведомстве подчеркнули, что согласно закону «О государственной охране органов государственной власти Украины и должностных лиц «охраняет президента Управления госохраны», а «других работников Офиса президента охраняет не Управление госохраны, а другие органы».«Усиленно президентов охраняют с 2014 года, в связи с вооруженным конфликтом в Донбассе», - уточнили в УГО.Там отказались назвать количество автомобилей в составе кортежа главы государства и число его телохранителей, пояснивши, что такая информация является государственной тайной.Напомним, после покушения на Шефира ряд СМИ сообщили, что президент Украины Владимир Зеленский усилил свою охрану, о чем свидетельствует увеличения автомобильного кортежа главы государства.Иллюстративное фото: donpress.com

У “Голосі” підтримали кандидата від партії Порошенка на посаду міського голови Харкова

 • 2021-09-27 21:33:05
 • перегляди: 0

Кіра Рудик була на конференції з висунення кандидата у мери Харкова від “ЄС” та виступила з промовою. Проте примітно, що повідомлення про підтримку кандидата від “ЄС” у Харкові є на сторінці “Європейська Солідарність — Харківщина”, однак про це не повідомляють ні на сторінці “Голосу”, ні на сторінці самої Рудик, пише “Чесно”. На конференції Рудик заявила про важливість взаємопідтримки патріотичних сил заради спільної мети — європейського майбутнього України:

“Ми маємо спільну мету, ми хочемо, щоб Україна рухалась у напрямку Європи та НАТО, щоб Україна ніколи не втрачала свій патріотичний шлях. У “Голосу” та “Європейської Солідарності” є безліч розбіжностей з погляду економіки, різних культурних підходів, але коли є наступ на українську мову, ми виходимо до трибуни для того, щоб блокувати її разом. Коли є наступ на те, щоб Україна рухалась у сторону НАТО, ми виходимо до трибуни Верховної Ради разом. У ці моменти всі наші розбіжності, які є принциповими, вони не мають жодного значення, адже ми бачимо вектор розвитку України спільно”.

Слід зауважити, що ще рік тому нардепи досить категорично сперечались між собою щодо спільних цілей та пріоритетів.

Олександра Скорика обрали на місцевих виборах торік як члена “ЄС” депутатом від Харківської обласної ради. Згодом він очолив фракцію та є членом Комісії з питань бюджету. До обрання працював генеральним директором ТОВ “М’ясокомбінат «М’ясний»”.

Зазначимо, що цього ж дня Харківська обласна рада проголосувала за присвоєння звання “Почесного жителя Харківської області” у 2021 році, серед яких депутати, які підтримали “Беркут” у часи Революції Гідності. Під час цього голосування фракція “ЄС” майже повним складом голосувала “за”, зокрема це питання підтримав і депутат Скорик. Голова фракції “ЄС” у Харківській облраді також голосував “за” за присвоєння звання почесного жителя Харківської області у 2021 році Людмилі Немикіній та Сергію Чернову

Наприклад, йдеться про депутатку Харківської облради чотирьох скликань Людмилу Немикіну та депутата Харківської облради чотирьох скликань, голову Харківської облради трьох скликань Сергія Чернова. Нагадаємо, у січні 2014 року Чернов і Немикіна прийшли на сесію облради у футболках на підтримку “Беркута”. У 2019 році Чернов заявив,

що не шкодує про свій вчинок на підтримку “Беркута”. За його словами, депутати одягли футболки, щоб підтримати силовиків, яких начебто “переслідували, калічили, і які віддали свої життя під час Євромайдану”. Кандидатуру Олександра Скорика від “ЄС” також підтримав і голова партії “Акцент” Ігор Балута. Нещодавно Рух ЧЕСНО писав про “сімейний підряд” у Харківській ТВК і те, як голова виборчої комісії “Голосу” пов’язана з “Акцентом”.

Нагадаємо, 11 вересня у Харкові офіційно розпочали виборчий процес щодо підготовки позачергових виборів мера Харкова. За день до цього ЦВК видала постанову про заміну двох членів комісії: від партії “Голос” та “Акцент”. Підприємця Олега Міщенка, який представляв партію “Голос”, замінили на Катерину Сосіну. Раніше її зареєстрували членкинею у Харківській районній комісії від “Акценту” та у цій же постанові замінили на Леоніда Малікова. Так прослідковується співпраця партії “Голос” з “Акцентом”. Остання може відігравати технічну роль на цих виборах.

Нагадаємо, під час виборчого процесу на Франківщині навесні цьогоріч парламентська партія “Голос” подавала технічні кандидатури на головування у ТВК. Це затягувало процес підрахунку, у результаті якого зникли бюлетені.

Партія “Акцент” замінила свого представника Костянтина Ільїна на Артема Матвієнка. Останній є сином голови Харківської ТВК Олени Матвієнко, яка представляє партію “Голос”.

Выборы в Германии: кто лидирует и что это значит для Украины

 • 2021-09-27 21:21:08
 • перегляди: 0

Выборы в Германии закончились победой социал-демократической партии. Новым канцлером ФРГ может стать ее лидер и нынешний министр финансов Германии Олаф Шольц.

Партия социал-демократов обошла всех конкурентов на 1,5%, но о безоговорочной победе Шольца говорить еще рано. Сначала должно сформироваться коалиционное правительство и если Олаф Шольц не договорится с другими партиями, включая правящую партию Ангелы Меркель ХДС/ХСС, то главой страны может стать Армин Лашет из партии Ангелы Меркель.

К слову, пока переговоры между партиями не завершатся, действующая канцлер Ангела Меркель будет у власти.

Победители и проигравшие

Партия Олафа Шольца получила 25,7% голосов и 206 мест в парламенте. Как отмечают политологи, это очень неожиданный результат для этой партии в хорошем смысле.

Что касается правящей партии ХДС/ХСС, то она собрала не намного меньше голосов - 24,1%. Отмечается, что это самый плохой показатель за все время существования партии (с 1949 года). Блоку выделят 196 кресел в бундестаге. От этой партии на пост канцлера баллотируется Армин Лашет.

Партия "Зеленых" еще летом была претендентом на второе место,

но, по итогу, они набрали на голосовании голосов меньше правящей партии (14,8%) и стали третьими. Не смотря на третье место, это лучший результат в истории партии. Им выделят 118 мандатов для депутатов.

СДП или свободная демократическая партия представляет в парламенте интересы бизнесменов. Но на нынешних выборах они стали четвертыми в политической гонке с результатом 11,5% голосов. Им выделят 92 кресла в бундестаге.

Шольцу и Лашету для формирования коалиции придется найти общий язык с этими двумя партиями.

Как выборы в Германии повлияют на Украину

Олафа Шольца можно считать наиболее преданным хранителем традиций Ангелы Меркель. Он проявил себя во времена коронакризиса, который сильно ударил по экономике Германии, строил новые районы в родном Гамбурге, чтобы решить жилищную проблему. И, судя по рейтингам, избиратели вспомнили другие его заслуги.

Он не очень сильно распространяется о планах на внешнюю политику, но социал-демократы неоднократно высказывались об отмене санкций против России. Свою роль может сыграть и бывший канцлер Германии, и нынешний глава совета директоров "Роснефти" Герхард Шредер.

Он всячески пытается продвинуть вопросы России в Германии. Это может отразиться на общей политике социал-демократов, если они придут к власти.

Еще одним неприятным фактом является то, что и Шольц, и Лашет поддерживают "Северный поток-2", который несет газ в Европу в обход Украины. Оба претендента на пост канцлера считают этот проект экономически выгодным.

Но в других важных вопросах, таких как аннексия Крыма и военная агрессия РФ на Донбассе, Шольц придерживается проукраинских взглядов и разделяет политику Ангелы Меркель.

Что касается Армина Лашета, то он более благосклонен к Путину. В 2014 году он выступил против "демонизации Путина", но, в то же время, признал аннексию Крыма нарушением международных норм и правил. Но после отравления и ареста российского оппозиционера Алексея Навального он перестал делать громкие заявления и публично высказываться по этому вопросу.

Кроме того, Лашета прозвали Putinversteher – "тот, кто понимает" российского президента.

В любом случае, о безоговорочной победе говорить еще рано. Формирование коалиции может занять длительное время, но Шольц уверенно заявляет, что станет канцлером Германии уже к Рождеству.

Также Realist.online сообщал, что Ангела Меркель обсудила с Зеленским некоторые политические вопросы.

Разумкова все еще не пригласили для участия в выездном заседании "Слуги народа"

 • 2021-09-27 21:15:05
 • перегляди: 0

Председатель Верховной Рады Дмитрий Разумков до сих пор не получил приглашения принять участие в выездном заседании фракции "Слуга народа" в Трускавце 1-2 октября. Об этом пишет "Украинская правда" со ссылкой на пресс-секретаря Разумкова Ольгу Туний.

По ее словам, приглашения в Трускавец Разумкову не пока не поступало.

"Но мы не исключаем, что председатель Верховной Рады будет в эти дни на Западной Украине, в частности во Львовской области", — рассказала Туний.

Напомним, что на прошлой неделе депутаты "Слуги народа" Александр Качура и Алексей Устенко рассказали, что Президент Владимир Зеленский инициировал выездное заседание фракции "Слуга народа".

Как сообщил сегодня Telegram-бот фракции "Слуга народа", выездное заседание фракции с участием представителей всех ветвей власти и Президента Зеленского пройдет 1-2 октября в курортном комплексе Rixos Prykarpattya.

Стоит отметить, что 22 сентября Дмитрий Разумков в эфире одного из телеканалов заявил, что фракция "Слуга народа" не пригласила его на выездное совещание.

Комісія з вибору глави САП відновлює роботу

 • 2021-09-27 21:06:05
 • перегляди: 0

Сьогодні, 27 вересня, відновить свою роботу Комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також інших адмінпосадовців, повідомили в Офісі Генерального прокурора. Останнє засідання Комісії відбулося наприкінці липня. Повідомлялося, що офіційна причина, чому комісія не збиралася так довго – відсутність кворуму.

Відомо, що це – останній етап відбору. Зараз планують затвердити графік виконання практичного завдання із претендентами, співбесід. У конкурсі лишилося два кандидати: прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк та детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко.

Варто нагадати, що саме термінове обрання очільника САП, а також ухвалення законодавства для захисту повноважень Директора НАБУ наголошувалося у спільній заяві за результатами зустрічі президентів США та України.

Раніше ми повідомляли, що Київська міська рада підтримала призначення колишнього керівника столичної поліції Андрія Крищенка заступником очільника Київської міської державної адміністрації.

Також ми писали, що Наглядова рада оголосила про проведення конкурсу на посаду директора Фонду енергоефективності.

Україна і зміна влади у Німеччині. Що буде після Меркель?

 • 2021-09-27 20:42:04
 • перегляди: 0

У Німеччині зміниться не лише голова уряду, а й правляча політична сила. Підстави говорити про це дають попередні результати виборів до Бундестагу. Водночас вони не дають відповіді на запитання: які партії увійдуть до правлячої коаліції і як це вплине на міжнародну політику країни, зокрема на відносини з Росією та ставлення до України? Політики і дипломати переважно обмежуються стриманими прогнозами.

Політичний блок Ангели Меркель ХДС-ХСС здобув найнижчий показник на виборах у своїй історії – 24,1% голосів виборців. Втім, він не набагато нижче за результат переможця виборів – Соціал-демократичної партії 25,8%. Про це свідчать результати екзит-полів. Відтак певні шанси отримати посаду канцлера Німеччини лишаються у представників обох політсил – Арміна Лашета та Олафа Шольца. Хто саме очолить Бундестаг, залежить від того, як сформується правляча коаліція. Відповідно, від цього залежить і позиція Німеччини на міжнародній арені.

Як Лашет, так і Шольц вже заявили про готовність формувати уряд. Але якщо перший попросив не робити завчасних висновків і дочекатися офіційних результатів виборів,

то другий назвав попередні результати великим успіхом і сказав, що вони свідчать про бажання громадян змінити владу. За його словами, ХДС-ХСС повинні піти в опозицію, а коаліцію разом із соціал-демократами сформують партія «Зелені» і «Вільна демократична партія».

«Громадяни визначили чіткий мандат – ці три партії повинні увійти в наступний уряд. ХДС-ХСС не повинні бути там, вони повинні піти в опозицію», – заявив Шольц.

Офіційний Київ тим часом розраховує на формування коаліції, яка буде сприяти розвитку українсько-німецьких відносин. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, в діалозі з Німеччиною потрібна довгострокова та системна робота, оскільки саме Берлін є одним зі стратегічних партнерів Києва.

«Ім'я канцлера важливе, але Україну найбільше цікавить, якою буде коаліція. З тих комбінацій, які я нині бачу, коаліція буде сприятливою для розвитку українсько-німецьких відносин»,

– заявив Кулеба.

Водночас посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Берлін готовий продовжити активність у «нормандському форматі», але наразі важко говорити про те,

наскільки зміняться акценти і підходи.

Потенційний новий канцлер Німеччини Олаф Шольц у своїх передвиборчих інтерв'ю заявляв про необхідність напрацювання «нової східної політики» щодо Росії. Він виступає за діалог із Кремлем, але засуджує «насильницький переділ кордонів у Європі», коли йдеться про окупацію українського Криму Росією. Шольц також висловлював підтримку проєкту «Північний потік-2», а перспективи вступу України до ЄС і НАТО оцінював скептично і наголошував, що це питання наразі не є на порядку денному.

Кремль чекає на продовження

Москва тим часом розраховує на те, щоб після виборів до Бундестагу відносини двох країн «тривали і розвивалися». Про це заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков. За його словами, Росія та Німеччина «не вільні від розбіжностей», але їх «об’єднує розуміння того, що проблему можливо і потрібно вирішувати лише послуговуючись діалогом».

«Наскільки ми розуміємо, процес створення коаліції буде тривалий, складний, тому ми будемо дивитися далі», – сказав Пєсков.

Поряд із цим у Франції вже очікують труднощів у відносинах із Німеччиною через розбіжності у позиціях.

Про це заявив державний секретар Франції у європейських справах Клеман Бон.

«Усі партії, що утворюють коаліцію – проєвропейські. Найближчими місяцями будуть виникати суперечки, а інколи й труднощі у переговорах із Францією, оскільки не з усім будемо погоджуватися. Із соціал-демократами буде простіше домовлятися щодо інвестицій чи бюджету, а з ХДС – питань оборони і безпеки», – сказав Бон.

Як Німеччина, очолювана новим канцлером, вибудовуватиме політику щодо України, багато у чому залежить від самої України, яка має показати партнерові свої спроможності та показати йому вигоди від поглиблення співробітництва. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін. На його думку, питання стоїть таким чином, незважаючи на те, якою саме буде правляча коаліція в Бундестазі.

«Що стосується впливу на нас, то те, що буде в Німеччині – це серйозна історія. Німеччина все одно залишиться нашим основним партнером в ЄС, без Німеччини будь-яке рішення по Україні в ЄС, у Брюсселі, не пройде, і НАТО, звичайно не пройде теж.

Незалежно від того,

хто буде канцлером і яка буде коаліція, все одно, Німеччина буде зосереджена, перше: на внутрішніх питаннях, внутрішньому порядку денному; і друге: на Євросоюзі і, звичайно, на якихось ключових проблемах. Ми, на жаль, не є ключовим пріоритетом для Німеччини, я маю на увазі, для будь-кого з політиків, хто може посісти посаду канцлера», – наголошує Клімкін.

«Меркель може говорити з Путіним»

Тим часом ще чинна канцлерка Німеччини Ангела Меркель після своєї відставки могла би стати посередником у переговорах України з президентом Росії Володимиром Путіним, припускає Павло Клімкін.

«Путін поважає Меркель, а Меркель може говорити з Путіним. Вона, в принципі, одна з небагатьох, кого поважає Путін. Є ще Байден, є ще китайський президент, але таких людей можна перерахувати на пальцях. Тому Меркель у будь-якій якості буде дуже шанованим політиком, яка є канцлером антикризовим, по суті, вона дуже ефективна у випадках криз. Меркель зберегла свій рівень відносин з Путіним, звичайно, не такий, як 7 років тому, але тим не менш контакт у неї зберігся. І підтримувати з нею контакт,

говорити, просити її поради, просити її, коли треба поговорити з Путіним, може й не тільки з Путіним – це, насправді дуже правильна історія.

Я впевнений, що ми будемо дуже і дуже сумувати за Меркель, оскільки будь-які кандидати на посаду канцлера, які є на сьогоднішній день, вони не фахівці у питаннях зовнішньої політики, і не бачать Україну як пріоритет номер один, номер два, номер три. А у Меркель стосовно нас була емоція позитивна, вона вважала, що це частина її завдання», – вважає Клімкін.

Згідно з опитуваннями, проведеними у Німеччині, близько третини прихильників ХДС підтримували цю партію саме через особу Ангели Меркель. Відтак, через те, що вона не висувала своєї кандидатури на канцлера, і ця роль дісталася Армінові Лашету, ХДС втратив частину свого електорального ядра. Під кінець серпня цього року Соціал-демократична партія Німеччини випередила блок ХДС-ХСС у рейтингах і втримувала перше місце до дня голосування.

За попередніми даними, Соціал-демократична партія Німеччини стає переможцем федеральних виборів, отримавши 25,7% голосів виборців. Блок ХДС-ХСС зібрав 24,1%, з яких голоси Християнсько-демократичного союзу склали 18,9%, а партію Християнсько-соціальний союз підтримали 5,2% виборців. Третє місце з 14,8% підтримки посідає партія «Зелені», що виступала проти запуску газопроводу «Північний потік-2». На четвертому місці опиняються «Вільні демократи» (11,5%), за ними –«Альтернатива для Німеччини» (10,3%) і партія «Ліві» з (4,9%).

Разумков пока не получал приглашение на заседание фракции "Слуги народа" в Трускавце – пресс-секретарь

 • 2021-09-27 20:42:04
 • перегляди: 0

Председатель Верховной Рады Дмитрий Разумков пока не получал приглашения на выездное заседание парламентской фракции "Слуга народа", которое состоится в начале октября в Трускавце Львовской области. Об этом "Украинской правде" 27 сентября сообщила его пресс-секретарь Ольга Туний."Приглашение [в Трускавец] не поступало, но мы не исключаем, что председатель Верховной Рады будет в эти дни на Западной Украине, в частности во Львовской области", сказала она.

22 сентября Разумков также заявлял, что его не приглашали на заседание фракции в Трускавце. Глава партии и первый замглавы фракции "Слуга народа" Александр Корниенко на вопрос, будет ли на собрании Разумков, ответил, что не уверен, так как это зависит от состояния здоровья спикера, который на то время находился на больничном из-за коронавируса. Глава парламента 26 сентября сообщал, что выздоровел.

Игорь Терехов единогласно выдвинут кандидатом на пост мэра Харькова (видео)

 • 2021-09-27 20:36:11
 • перегляди: 0

Решение о выдвижении Игоря Терехова было единогласно принято на партийной конференции, собравшей в ККЗ «Украина» 750 делегатов и известных харьковчан, которые поддерживают нынешнего руководителя города. Об этом сообщают «Харьковские известия». Подробнее смотрите в сюжете. Обращаясь в свою очередь к людям, Игорь Терехов напомнил о заслугах перед городом Геннадия Кернеса, отметил, что название партии изменено не будет, и попросил участников конференции почтить память мэра минутой молчания. Игорь Терехов также подчеркнул, что важнейшими направлениями его работы является развитие инфраструктуры и привлечение в Харьков инвестиций. “Геннадий Кернес был неординарным и сильным человеком, который поднял планку, и поднял уровень работы Харькова очень высоко и сегодня моя задача не только сохранить, я хочу приумножить этот темп развития. И сегодня есть дееспособная команда, команда единомышленников, которая нацелена на результат. Мы четко понимаем стратегию развития города Харькова. Мы хотим сделать Харьков без окраин. Человек, выходя из подъезда должен чувствовать себя комфортно,

как в парке Горького, сада Шевченко или в новом нашем зоопарке, конечно есть инфраструктурные проекты. Кардинально мы Обновим транспорт. Это вопрос номер один. Мы должны победить наркотики, Должны закрыть все наливайки, Должны победить преступность. На это есть запрос общества. Город Харькова должен стать безопасным городом. Особое внимание буду уделять открытости города. Мэрия города Харькова будет самая открытая, которая есть, тендера будут прозрачные, никаких взяток, никаких откатов. Мы должны будем сделать такой инвестиционный климат в Харькове, чтоб сюда прихдил инвестор. Мы будем развиваться, а конкуренция огромная среди городов, и выиграет тот город, который будет развиваться и даст горожанам лучшие условия”, — подчеркнул Игорь Терехов. Игорь Терехов заявил, что команда «Блока Кернеса — Успешный Харьков» в ближайшее время представит Стратегию развития Харькова с подробным планом действий в каждой из сфер жизнедеятельности мегаполиса. Напомним, ранее мы писали о том, что Игорь Терехов призвал молодежь вступать в его команду и строить инновационный Харьков.

Шольц замість Меркель? Що відомо про ймовірного нового канцлера ФРН і його ставлення до РФ

 • 2021-09-27 20:36:04
 • перегляди: 0

Олаф Шольц може стати новим канцлером Німеччини. Що потрібно знати про кандидата і його ставлення до Росії та України - читайте у матеріалі.[:ua]Після перемоги Соціал-демократичної партії (СДПН) на виборах у Німеччині її лідер Олаф Шольц може стати новим канцлером та замінити на посаді Ангелу Меркель.

Що відомо про політика, про його ставлення до Росії та України - читайте у матеріалі.

Олаф Шольц і Соціал-демократична партія

63-річний Олаф Шольц - німецький політик, член Соціал-демократичної партії, а також віце-канцлер та міністр фінансів Німеччини. Родом він із Гамбурга, де й здобув юридичну освіту та працював адвокатом.

Партійна кар'єра Олафа Шольца розпочалася у 1980-х, коли він був заступником глави Jusos - молодіжної організації СДПН. З травня до жовтня 2001 року Шольц був сенатором внутрішніх справ Гамбурга. З жовтня 2002-го до березня 2004 року — генеральним секретарем СДП. А з листопада 2007-го до жовтня 2009 року обіймав посаду федерального міністра праці та соціальних питань Німеччини у першому уряді Ангели Меркель.

14 березня 2018 року Олаф Шольц став віце-канцлером Німеччини і міністром фінансів.

Єдиною великою кар'єрною невдачею став програш Шольца на виборах глави партії у 2019 році на внутрішньопартійному референдумі.

Але він швидко позбувся цієї репутаційної поразки. Вже під час пандемії коронавірусу Олаф Шольц асоціювався у виборця з розподілом багатомільярдної бюджетної допомоги. Він почав рятувати економіку багатомільярдними сумами грошей, взятими державою у борг.

Так, до кінця 2022 року Німеччина запозичить на подолання кризи €400 млрд. Але Шольц заспокоїв німців, що жодного боргового ярма боятися не потрібно, оскільки держава за 10 років усе поверне.

Олаф Шольц - ставлення до Росії

Олаф Шольц неодноразово наголошував, що у питаннях зовнішньої політики продовжуватиме чинний курс Меркель. Тому він розраховує на тісну співпрацю із США та іншими партнерами по НАТО.

І хоча Соціал-демократична партія традиційно виступає за тісніші зв'язки з Росією, більшість міжнародних оглядачів схиляються до думки, що у питаннях санкцій ЄС проти Росії через агресію на Донбасі і анексію Криму Шольц продовжить дотримуватися тієї позиції, яка була у Берліна за часів Меркель.

Крім того, не варто забувати, що, окрім особистої стриманої позиції Шольца щодо Москви, важливим фактором побудови відносин з Росією можуть бути і партнери по коаліції.

Так, експерт Німецького товариства зовнішньої політики Штефан Майстер в одному з інтерв’ю зауважив: якщо до коаліції увійдуть Зелені, що дуже ймовірно, то політика щодо Росії не зміниться. Оскільки серед німецьких партій вони - найжорсткіші критики політики Кремля.

На думку експерта, скасування санкцій проти Росії або визнання Криму чекати не варто. Тим часом сам Шольц в інтерв'ю Deutsche Welle напередодні виборів заявляв про нову східну політику на рівні Євросоюзу та посилення ролі Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ).

Водночас у виборчій програмі СДПН зазначається, що партія робить ставку на діалог з Москвою. Однак все ж закордонні експерти вважають, що політика Олафа Шольца щодо Росії буде поміркованою.

Також німецькі політологи схиляються до думки, що дружби між Шольцем і президентом РФ Володимиром Путіним, яка була свого часу із попереднім канцлером від СДПН Герхардом Шредером,

не буде.

Вони аргументують це тим, що Шольц - більш діловий, схожий на Меркель. Крім того, західні оглядачі впевнені, що він не захоче зіпсувати свій імідж та орієнтуватися на Шредера. Адже репутація останнього у Німеччині сильно постраждала після того, як він почав працювати на російські енергетичні компанії.

Ставлення Шольца до України

Болючим питанням у відносинах Німеччини й України є російський газопровід Північний потік-2. Соціал-демократична партія вважає його винятково економічним проектом та не бачить загрози у тому, що Росія може використовувати це як спосіб тиску і шантажу.

Але сам Олаф Шольц демонструє: щодо цього питання він повністю підтримує позицію чинного канцлера Ангели Меркель, яка полягає у тому, щоб після запуску Північного потоку-2 зберегти транзит російського газу через Україну.

Лідер соціал-демократів запевнив, що новий уряд ФРН подбає про те, аби Україна залишалась країною-транзитером газу, а Росія, зі свого боку, дотримувалась зобов’язань, які вона дала під час переговорів щодо добудови газогону.

- Наразі йдеться про те, щоб всі подбали,

аби гарантії, пов’язані з цим проектом, були також виконані всіма. До гарантій належить те, щоб Україна залишалась транзитною державою, і щоб ми подбали про те, щоб забезпечення газом деяких країн Східної Європи, наприклад, не було поставлено під загрозу з боку Росії, якщо вона скаже, що не хоче більше обслуговувати цю структуру, - заявив Шольц під час прес-конференції 27 вересня.

Хоча партія Шольца набрала найбільше голосів, не варто забувати, що для обрання нового канцлера у Бундестазі повинна бути сформована коаліція, оскільки жодна з політичних сил не здобула абсолютної більшості.

Якою вона буде, поки незрозуміло. Німецькі ЗМІ зазначають, що процес коаліційних переговорів - найскладніший етап після виборів. Вони тривають доти, доки не вдасться сформувати новий уряд, тому жодних часових обмежень тут немає.

Тим часом Олаф Шольц вже заявив про готовність формувати коаліцію. Він зауважив, що його політсила прагнутиме сформувати альянс за участю двох партій: Зеленої і Вільної демократичної.

Вільні демократи - це євроатлантична партія, яка критикує путінський режим.

А зелені є політсилою, яка найбільше симпатизує Україні, виступає за її членство в ЄС та послідовно закликала зупинити будівництво Північного потоку-2.

Скільки часу знадобиться для коаліційних перемовин і якою зрештою буде коаліція, поки незрозуміло. Але Олаф Шольц сподівається офіційно набути канцлерських повноважень уже до Різдва, тобто до 25 грудня цього року.[:ru]После победы Социал-демократической партии (СДПГ) на выборах в Германии ее лидер Олаф Шольц может стать новым канцлером и заменить на посту Ангелу Меркель.

Что известно о политике, его отношении к России и Украине - читайте в материале.

Олаф Шольц и Социал-демократическая партия

63-летний Олаф Шольц - немецкий политик, член Социал-демократической партии, а также вице-канцлер и министр финансов Германии. Родом он из Гамбурга, где и получил юридическое образование и работал адвокатом.

Партийная карьера Олафа Шольца началась в 1980-х, когда он был заместителем главы Jusos - молодежной организации СДПГ. С мая по октябрь 2001 года Шольц был сенатором внутренних дел Гамбурга. С октября 2002-го по март 2004 года - генеральным секретарем СДП.

А с ноября 2007-го по октябрь 2009 года занимал должность федерального министра труда и социальных вопросов Германии в первом правительстве Ангелы Меркель.

14 марта 2018 Олаф Шольц стал вице-канцлером Германии и министром финансов.

Единственной крупной карьерной неудачей стал проигрыш Шольца на выборах главы партии в 2019 году на внутрипартийном референдуме.

Но он быстро избавился от этого репутационного поражения. Уже во время пандемии коронавируса Олаф Шольц ассоциировался у избирателя с распределением многомиллиардной бюджетной помощи. Он начал спасать экономику многомиллиардными суммами денег, взятыми государством в долг.

Так, к концу 2022 года Германия позаимствует на преодоление кризиса €400 млрд. Но Шольц успокоил немцев, что никакого долгового бремени бояться не нужно, поскольку государство за 10 лет все вернет.

Олаф Шольц - отношение к России

Олаф Шольц неоднократно подчеркивал, что в вопросах внешней политики будет продолжать действующий курс Меркель. Поэтому он рассчитывает на тесное сотрудничество с США и другими партнерами по НАТО.

И хотя Социал-демократическая партия традиционно выступает за более тесные связи с Россией,

большинство международных обозревателей склоняются к мнению, что в вопросах санкций ЕС против России из-за агрессии на Донбассе и аннексии Крыма Шольц продолжит придерживаться той позиции, которая была у Берлина во времена Меркель.

Кроме того, не стоит забывать, что кроме личной сдержанной позиции Шольца в отношении Москвы, важным фактором построения отношений с Россией могут быть и партнеры по коалиции.

Так, эксперт Немецкого общества внешней политики Штефан Мастер в одном из интервью заметил: если в коалицию войдут Зеленые, что очень вероятно, то политика в отношении России не изменится. Поскольку среди немецких партий они - самые жесткие критики политики Кремля.

По мнению эксперта, отмены санкций против России или признания Крыма ждать не стоит. Между тем сам Шольц в интервью Deutsche Welle накануне выборов заявлял о новой восточной политике на уровне Евросоюза и усилении роли Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ).

В то же время в избирательной программе СДПГ отмечается, что партия делает ставку на диалог с Москвой. Но все же зарубежные эксперты считают,

что политика Олафа Шольца в отношении России будет умеренной.

Также немецкие политологи склонны полагать, что дружбы между Шольцем и президентом РФ Владимиром Путиным, которая была в свое время с предыдущим канцлером от СДПГ Герхардом Шредером, не будет.

Они аргументируют это тем, что Шольц - более деловой, похож на Меркель. Кроме того, западные обозреватели уверены, что он не захочет испортить свой имидж и ориентироваться на Шредера. Ведь репутация последнего в Германии сильно пострадала после того, как он стал работать на российские энергетические компании.

Отношение Шольца к Украине

Болезненным вопросом в отношениях Германии и Украины является российский газопровод Северный поток-2. Социал-демократическая партия считает его исключительно экономическим проектом и не видит угрозы в том, что Россия может использовать это как способ давления и шантажа.

Но сам Олаф Шольц показывает: в этом вопросе он полностью поддерживает позицию действующего канцлера Ангелы Меркель, которая заключается в том, чтобы после запуска Северного потока-2 сохранить транзит российского газа через Украину.

Лидер социал-демократов заверил, что новое правительство ФРГ позаботится о том, чтобы Украина оставалась страной-транзитером газа, а Россия, со своей стороны, придерживалась обязательств, которые она дала во время переговоров по достройке газопровода.

- Речь идет о том, чтобы все позаботились, чтобы гарантии, связанные с этим проектом, были также выполнены всеми. К гарантиям относится то, чтобы Украина оставалась транзитным государством, и чтобы мы позаботились о том, чтобы обеспечение газом некоторых стран Восточной Европы, например, не было поставлено под угрозу со стороны России, если она скажет, что не хочет больше обслуживать эту структуру, - заявил Шольц во время пресс-конференции 27 сентября.

Хотя партия Шольца набрала больше всего голосов, не стоит забывать, что для избрания нового канцлера в Бундестаге должна быть сформирована коалиция, поскольку ни одна из политических сил не получила абсолютного большинства.

Какой она будет, пока непонятно. Немецкие СМИ отмечают, что процесс коалиционных переговоров - самый сложный этап после выборов. Они продолжаются до тех пор,

пока не удастся сформировать новое правительство, поэтому каких-либо временных ограничений здесь нет.

Между тем Олаф Шольц уже заявил о готовности формировать коалицию. Он отметил, что его политсила будет стремиться сформировать альянс с участием двух партий: Зеленой и Свободной демократической.

Свободные демократы - это евроатлантическая партия, критикующая путинский режим. А зеленые являются политической силой, которая наиболее симпатизирует Украине, выступает за ее членство в ЕС и последовательно призывала остановить строительство Северного потока-2.

Сколько времени понадобится для коалиционных переговоров и какой в ​​результате будет коалиция, пока непонятно. Но Олаф Шольц надеется официально вступить в должность канцлера уже к Рождеству, то есть до 25 декабря этого года.[:]

Ожидания Украины от состоявшихся выборов в Германии озвучили в МИД

 • 2021-09-27 20:36:04
 • перегляди: 0

Руководитель МИД Украины Дмитрий Кулеба высказался на тему состоявшихся выборов в ФРГ и рассказал об основных ожиданиях Киева от их результатов. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства.Так, по словам Кулебы, Украина рассчитывает на формирование после выборов в Германии коалиции, которая будет благоприятной для развития украинско-германских отношений.По словам министра, президент Украины Владимир Зеленский неоднократно общался с лидером христианских демократов Армином Лашетом.Он также сообщил, что вел переговоры с главой социал-демократов Олафом Шольцем.«Мы работали с каждой из тех политических сил, которые теперь будут вести коалиционные переговоры и доказывать позицию Украины по ключевым вопросам», – объяснил Кулеба.Кроме того, он отметил, что ФРГ – та страна, с которой необходима долгосрочная и системная работа для достижения положительных результатов в двусторонних отношениях.«Имя канцлера важно, но Украину больше всего интересует, какой будет коалиция. Из комбинаций, которые я вижу сейчас, коалиция будет благоприятной для развития украинско-германских отношений», – сказал министр.Фото: Руслан Канюка /День

Справа Шеремета: Андрію Антоненку пом’якшили запобіжний захід

 • 2021-09-27 20:21:04
 • перегляди: 0

Про це #Буквам повідомив член координаційної ради “Руху опору і капітуляції” Сергій Пархоменко.

За рішенням суду, військовослужбовець Сил спеціальних операцій, музикант Андрій Антоненко на псевдо Riffmaster має бути вдома з 23-ї до шостої ранку, а в день пересуватися лише в межах Києва.

Окрім цього за рішенням суду, кардіохірургу Юлії Кузьменко та медсестрі Яні Дугарь повернули частину речей, вилучених при обшуку.

“Тепер засідання будуть проводити щодня. Залишилось лише розглянути так звані експертизи ходи та портрет психологічної експертизи, проте це не докази”, – каже Пархоменко.

Андрій Антоненко до 17 жовтня мав бути під вартою. У п’ятницю захист подав клопотання про зняття запобіжного заходу.

“Несподівано, в неділю, від прокурора надійшло клопотання про продовження тримання під вартою. Строк спливав 17-го числа, я не знаю навіщо так поспішати”, – про це у коментарі #Буквам сказав адвокат Дмитро Круговий.

Сьогоднішнє рішення суд приймав дуже довго.

“Судді вирішували багато процедурних клопотань, пов’язаних із вилученням майна при обшуках у Яни та Юлі. Їх дуже довго розглядали, десь півтори години. Потім дійшла наша черга і так само. Врешті-решт суддя оголосив рішення – частково ухвалити клопотання, але на нічний домашній арешт. Завтра в нас починається стадія долучення матеріалів сторони захисту, тобто завтра всі захисники подадуть до суду докази”, – каже він.

Судді та присяжні зробили висновки з матеріалів, які надав прокурор. Окрім цього будуть свідки та докази захисту.

“Ми бачимо, що суд у повному складі зробив висновок щодо низької ймовірності, що відомий лікар, медсестра та військовий вчиняли кримінальний злочин. Я не хочу робити висновки, але вважаю, що сьогодні стався переломний момент – суд перестав дослухатися до слів прокурора без належних підтверджень його позиції. Нарешті дослухалися здорового глузду”, – прокоментував адвокат Станіслав Кулік.

Завдяки зміні запобіжного заходу Андрій Антоненко зможе відвідувати службу та отримувати грошове забезпечення. Читайте також: «У зборі»: Антоненко, Кузьменко та Дугарь возз’єдналися у День Незалежності Що відомо про справу Шеремета?

10 березня 2017 року було оприлюднено фільм-розслідування вбивства Павла Шеремета, автори матеріалу – редакція розслідувань “Слідство.Інфо” і представники міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP. У фільмі, зокрема, йдеться про те, що колишнього співробітника СБУ Ігоря Устименка помітили на відео з камер спостереження в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета.

12 грудня 2019 року щодо справи Шеремета організували брифінг, у якому брали участь голова МВС України Арсен Аваков, Генеральний прокурор Руслан Рябошапка, а також запросили президента Володимира Зеленського. Аваков заявив, що слідчі Нацполіції затримали підозрюваних у вбивстві — Дугарь, Кузьменко та Антоненка.

У кримінальній поліції назвали кілька версій скоєння вбивства. Тоді Зеленський заявив, що сподівається дуже швидко почути прізвище замовника вбивства.

Усім трьом затриманим були пред’явлені підозри. Андрій Антоненко повідомив, що спочатку не повірив, коли йому правоохоронці почали вручати підозру в убивстві журналіста.

Раніше слідство стверджувало, що Антоненко, “захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси… вирішив створити організовану групу, щоб в її складі скоїти вбивство журналіста і радіоведучого Павла Шеремета”. 21 травня 2020 року стало відомо, що слідство у справі про вбивство Павла Шеремета змінило текст підозри фігурантам, прибравши слова про “ультранаціоналістичні ідеї” та “велич арійської раси”. Відповідно до нового тексту підозри, організаторами злочину вважаються “невстановлені особи”, а всі раніше заявлені фігуранти справи — його виконавцями.

25 серпня минулого року стало відомо, що справу розглядатиме суд присяжних.

4 січня 2021 року було оприлюднено аудіозаписи, на яких нібито високопосадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення, зокрема, Шеремета. Колишній білоруський спецпризначенець Ігор Макар, який передав українським правоохоронцям аудіозаписи, 19 січня дав свідчення у справі про вбивство Шеремета. Крім того, Ігор Макар заявив про готовність дати свідчення Генеральній прокуратурі України.

За даними аудіозапису, вбивство журналіста Павла Шеремета санкціоновано президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Активісти, політики, чиновники висловлювали недовіру слідству, тож регулярно виходили на численні акції протесту, вимагаючи справедливого розслідування вбивства журналіста.

Судові засідання у справі тривають. Андрій Антоненко перебував під вартою довше за інших фігуранток справи — понад 500 днів. 30 квітня цього року Шевченківський районний суд Києва вперше змінив міру запобіжного заходу Антоненку. Зараз він перебуває під домашнім арештом. 4 серпня Юлії Кузьменко вперше за рік пом’якшили запобіжний захід. Тепер вона перебуває під нічним домашнім арештом.

Путін намагається замінити Лукашенка, – Клімкін

 • 2021-09-27 20:15:05
 • перегляди: 0

Очільник Росії Володимир Путін намагається за певний час замінити самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка на керованих там проросійських політиків, одночасно перекупивши всі "ласі бізнес-активи". Про це в коментарі 24 каналу розповів ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.

Як Путін реалізовує стратегію

За словами Клімкіна, безпекові загрози з території Білорусі вже зросли й зростатимуть надалі. Путін, уточнив експерт, поки що не зробив жодної серйозної помилки у своїй стратегії щодо Білорусі. Зокрема, він переслідує поступовий перехід влади й поступове "проковтування" Білорусі.

До теми Мінські домовленості не працюють: чому Путін не хоче зустрічатися з Зеленським

Ця стратегія на сьогодні реалізується разом з розвитком оборонного простору – перебування російських сил, військ і озброєння під "парасолькою чи соусом" сил союзної держави.

Я вважаю, що Путін не може продати початок повномасштабної агресії ані всередині Росії, що суперечить його ідеології, ані цивілізованому світу, тобто Заходу. Тому він почне дестабілізацію соціальну чи інших питань,

і потім буде намагатися використовувати Збройні сили.

Павло Клімкін

ексміністр закордонних справ України

За словами ексміністра закордонних справ, після класичного початку гібридної агресії будуть застосовуватися військові сили. Зокрема, масова паспортизація, якої прагне Путін, – це "частина цієї гібридної, повзучої агресії проти України. При чому не тільки на окупованих територіях".

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін / Фото Національний банк новин

Читайте також Чому Захід має боротися за нас, якщо ми самі собі не хочемо допомагати

Росія та Білорусь: останні новини

Росія провела на території Білорусі спільні військові навчання "Захід-2021"

За словами диктатора Лукашенка, військові обох країн тренувалися разом, бо "воювати теж доведеться разом".

Литва вважає, що такі дії є ознакою військової інтеграції Росії та Білорусі.

При новом министре внутренних дел Антоненко изменили домашний арест на ночной домашний арест

 • 2021-09-27 20:09:05
 • перегляди: 0

Суд изменил меру пресечения обвиняемому по делу об убийстве журналиста Павла Шеремета Андрею Антоненко на ночной домашний арест.

Об этом сообщил адвокат Тарас Беспалый.

Он отметил, что Антоненко изменили меру пресечения на ночной домашний арест.

Напомним, в июле Антоненко не отпустили под личные обязательства.

В августе суд оставил Антоненко под домашним арестом до 17 октября.

Как сообщал "Рупор", в 29-ю годовщину Дня Независимости музыкант Александр Положинский, экс-лидер группы Тартак, отказался от ордена "За заслуги" ІІІ степени, которым наградил его президент Владимир Зеленский.

"Ордена, медали, другие государственные звания и награды оставьте тем, кому они действительно нужны и кто их действительно заслуживает. А мне это ненужно," - заявил музыкант.

Он подчеркнул, что наград заслуживают те военнослужащие, ветераны и волонтеры, которые вышли на Марш защитников в Киеве.

Также наград, по его мнению, заслуживают музыкант Андрей Антоненко, врач и волонтер Юлия Кузьменко и военный медик Яна Дугарь, которых обвиняют в убийстве журналиста Павла Шеремета. Положинский назвал их терпящими беззаконие в течение уже полугода, и упомянул, что в этом замешан Зеленский, который присутствовал на брифинге, где представители МВД безосновательно, по мнению музыканта, назвали их убийцами Шеремета.

Вениамин Цветков

Кремль подтвердил готовность Лукашенко к гибридной войне против Украины

 • 2021-09-27 20:03:11
 • перегляди: 0

Об этом, комментируя осуждение самозванного президента Беларуси Александра Лукашенко с президентом РФ Владимиром Путиным вопроса «создания баз НАТО в Украине», заявил официальный представитель Кремля Дмитрий Песков, сообщают росСМИ.По его словам, вопрос размещения войск НАТО на территории Украины неоднократно упоминался в ходе беседы Владимира Путина и Александра Лукашенко и они договорились cсовместно противодействовать присутствию войск Альянса в Украине.«Это те действия, которые обеспечат стратегические интересы, безопасность наших двух союзных государств. Тема потенциального расширения военной инфраструктуры НАТО на территорию Украины неоднократно упоминалась президентом Путиным, и президент Путин говорил, что это находится за гранью тех самых «красных линий», о которых он неоднократно говорил ранее», - подчеркнул Песков.Напомним, по версии Лекашенко, он договорился с Путиным о совместных действиях в ответ на размещение «военных баз США возле белорусской границы».В связи с этим, Лукашенко приказал руководству силовых структур Беларуси готовиться к открытию «нового фронта»Иллюстративное фото: росСМИ

Политический октябрь в Украине: каких важных решений ожидать и почему

 • 2021-09-27 20:03:04
 • перегляди: 0

Эксперты озвучили для издания "Комментарии" политический прогноз для Украины на октябрь и рассказали, какие важные решения могут приняты властью и какие события или потрясения могут произойти в стране. Интересно посмотреть, подпишет ли Разумков закон "об олигархах". Если нет, скорее всего, его попытаются снять с поста спикераПолитолог, сотрудник Международного центра перспективных исследований (МЦПД) Максим Степаненко считает, что так или иначе в октябре пропитаны политическими моментами будут три процесса."Наиболее чувствительная для людей тема – это начало отопительного сезона. Видим ситуацию, которая складывается накануне. Подорожание цены на газ на мировых рынках, перекладывание вопроса формирования тарифов на местную власть. Всё это однозначно будет плодить конфликты по линии центр - местная власть, – уверен эксперт. – Правительство заявило, будто цена для населения не изменится, оставшись в районе 8 грн за куб. Но заявления - это одно, а реализация - совсем другое. Тем более, что для юрлиц, для бюджетных учреждений, для промпредприятий фиксированной цены нет.

То есть, им будут предлагать купить газ по заоблачным расценкам".Вторым важным процессом октября Максим Степаненко называет возможность введения очередного локдауна – по всей Украине или в части областей."Здесь также присутствуют ярко выраженные политические акценты. И ситуация точно не в пользу центральной власти. К сожалению, ее план по проведению массовой вакцинации, не был в достаточной мере реализован. Из-за этого мы находимся под угрозой очередного кризиса в медицинских учреждениях, многих из которых уже переполнены. Важный вопрос - закроют ли нас по домам в октябре, как весной-2020, или этого удастся избежать? Ответ пока неизвестен, но одно несомненно – темпы вакцинации нужно наращивать", – подчеркивает эксперт.Третий важный процесс – насквозь политический – будет, по его словам, происходить в Верховной Раде и вокруг нее."Тут вам и рассмотрение госбюджета-2022, и возможное принятие резонансного "ресурсного" законопроекта № 5600 (поднятие налогов, ренты и так далее). И, конечно, дальнейшая судьба закона "об олигархах" (№5599) и усиление противостояния спикера Дмитрия Разумкова с Офисом президента,

– отмечает Максим Степаненко. – Голосование за этот закон показало, насколько расходятся позиции Разумкова (который даже дистанционно, находясь на больничном, внес свою лепту правкой о том, что определять олигархов должно НАПК, а не СНБО) и ОП. В этом ракурсе важно говорить не столько о роли самого Разумкова, хоть как по мне это точно лучший спикер в послемайданный период Украины. Вся эта ситуация, в том числе позорное голосование – с попранием регламента, за документ с взаимосключающими правками, посылает негативные сигналы и нашим зарубежным партнерам, и самой президентской фракции. Демонстрирует, что первые лица команды, который ассоциировались с успехом на выборах Зеленского и партии "Слуга народа", могут быть отсеяны, выброшены - за собственное мнение. Причем мнение вполне адекватное".По мнению эксперта, нардепы СН должны понимать, что такие подходы могут применить и к ним. Ну, а само голосование за законопроект №5599 показало, что ОП продолжает воспринимать монобольшинство как "зеленые кнопочки"."Интересно посмотреть, подпишет ли Разумков закон. Если нет,

скорее всего, его попытаются снять с поста спикера, – прогнозирует Максим Степаненко. – А если подпишет, ветирует ли президент документ, который пропихивали с нарушением регламента и каких-то здравых смыслов".Ждём нового раунда войны Банковой против мэра Киева Виталия Кличко, против спикера Рады Дмитрия Разумкова и борьбы за рейтингиПолитический эксперт Светлана Кушнир отмечает: "Октябрь, обычно, месяц пролетарский. Но пока коммунальные платежки с новыми фантастическими суммами не пришли, а президентская команда то ловит покусившихся на советника президента – Шефира, то будет смаковать на бальнеологическом курорте водичку под звуки лекций и реляций партийного руководства, мы проковыляем этот десятый месяц года в полушоковом состоянии. Ждём молниеносного рассмотрения законопроекта о столице, уже раскритикованного Советом Европы (не отвечает положениям Европейской хартии о местном самоуправлении), ждём нового раунда войны Банковой против мэра Киева Виталия Кличко, против спикера Рады Дмитрия Разумкова и борьбы за рейтинги".Но самое интересное, по мнению эксперта,

будет в регионах, где уже чувствуется движение к объединению противников власти, а также состояться выборы в двух округах на Херсонщине и Черкащине (довыборы в Раду) и мэрские – в городе Харькове."Вот там будет и жарко, и страшно, и потоки грязи и компромата, на которые медиатехнологи Банковой попробуют переключить голодного и нищего украинца, отвлекая от насущных проблем и импотентности центральной власти их решить. За выборами в Харькове я бы рекомендовала особенно наблюдать. Власть предержащие в пропрезидентской партии не удосужились найти достойного кандидата на должность главы Харьковского горсовета. Но админресурс будет использован максимально в интересах одного из кандидатов, уже сейчас являющегося секретарем городского совета", – прогнозирует Светлана Кушнир.По ее мнению, какова будет реакция на результаты выборов, будет ли процедура демократической, что скажут западные наблюдатели относительно равности прав участников – это будет о многом свидетельствовать в отношениях Банковая - регионы."А еще я жду информации, когда же в космос полетит спутник "Сич-1", амбициозный запуск которого анонсировал вип-агитатор партии "Слуга народа" и по совместительству глава державы – Владимир Зеленский. Вот может же такое чудесное событие произойти в октябре? Думаю, что процент вероятности таки есть", – отмечает эксперт.Ранее эксперт озвучил прогноз цен на продукты в Украине в октябре.

В "Слуге народа" назвали дату и место проведения выездного заседания с Зеленским

 • 2021-09-27 19:57:09
 • перегляди: 0

Фракция "Слуга народа" проведет выездное заседание с участием президента Владимира Зеленского и представителей всех ветвей власти в Трускавце - 1-2 октября. Об этом сообщила пресс-служба фракции в Telegram.

Отмечается, что совещание состоится в курортном комплексе Rixos-Prykarpattya.

"1-2 октября в Трускавце пройдет выездное заседание фракции" Слуга народа ". Место проведения: Rixos Prykarpattya", - говорится в сообщении.

В отеле будет работать медиацентр для журналистов, в котором запланированы брифинги руководства и представителей фракции, а также приглашенных гостей. Подчеркивается, что детальная программа заседания будет опубликована позже.

При этом тариф на проживание при одноместном размещении в гостинице Rixos Prykarpattya в сутки варьируется от 2840 до 21900 гривен, при двухместном - от 3440 гривен - до 21 900 гривен.

«Слуга народа» решила предложить Разумкову своих кандидатов на должность главы аппарата Верховной Рады

[see_also]

По данным ZN.UA на выездном заседании будут обсуждать кадровые ротации – замену спикера Верховной Рады Дмитрия Разумкова, четырех министров и нескольких глав парламентских комитетов.

Точно потеряют свои портфели глава комитета по вопросам образования науки и инноваций Сергей Бабак, а также глава комитета по вопросам экономического развития Дмитрий Наталуха — они из орбиты Разумкова.

Со слов нашего источника в ВРУ, уже очевидно, что самые серьезные перестановки ожидаются в бюджетном комитете (глава — Юрий Аристов), а также в комитете по вопросам организации государственной власти, местного самоуправления, регионального развития и градостроительства (глава — Андрей Клочко).

Что касается замены министров, то ожидаемо своих должностей могут лишиться глава Минсоцполитики Марина Лазебная, глава Минобороны Андрей Таран, вице-премьер – министр по вопросам стратегических отраслей промышленности Олег Уруский и, как утверждает источник в руководстве президентской фракции - глава Министерства защиты окружающей среды и природных ресурсов Роман Абрамовский.

Стоит отметить, что на совещание к президенту пригласили представителей всех ветвей власти, глав ОГП и СБУ. Однако председателю ВРУ Дмитрию Разумкову приглашение не поступало.

О том, как президент Украины обычно решает кадровые вопросы читайте в тексте Инны Ведерниковой «По закону прайда. Как Зеленский решает кадровый вопрос».