Чернігів

Кінна терапія: в Чернігові в районі міськсаду діє іподром для найменших (Відео)

 • 2021-06-17 15:36:34
 • перегляди: 0

«Я з цими кіньми вже 22 роки. Це більше не бізнес, не хобі, це – моя родина», – Наталія Фурнікова, власниця кінного клубу «Казка».

Кінний клуб «Казка», що по вулиці Савчука в районі Валу, це такий собі оазис живої природи в центральній частині Чернігова, а окрасою такого райського куточка є ці символи енергії та сили.

Спершу для Наталії Фурнікової, бібліотекаря за фахом, це було просто хобі, але оскільки тварин треба утримувати, жінка організувала маленький бізнес. Катає на конях дітей.

«Все одно їх треба годувати, треба працювати, заробляти. І от ми займаємося… переважно катаємо дітей від двох років плюс ще займаємося іпотерапією», – Наталія Фурнікова, власниця кінного клубу «Казка».

Іпотерапія – це лікування спілкуванням із кіньми. Так лікують переважно дітей із такими захворюваннями, як ДЦП, аутизм, синдром Дауна.

«Дитина, яка має проблеми зі здоров’ям, приходить до коня. Садимо верхи, бажано без сідла. Лікує спілкування з конем, лікує. Температура тіла. Спілкування з будь-якою твариною впливає дуже позитивно на дитину», –  Наталія Фурнікова, власниця кінного клубу «Казка».

Проходити лікувальну терапію бажано 2-3 рази на тиждень. Одне заняття тривалістю пів години. За словами Наталії, всі коні в клубі у віці.

«У нас найстарша конячка – Помпея, їй 31 рік», – Наталія Фурнікова, власниця кінного клубу «Казка».

Деяких із них свого часу віддавали з різних куточків України. В хороші руки.

«Коні в нас усі спокійні, всі дуже добрі. Ось навіть Клеопатра, вона в нас менше року живе, але дуже добра, діти її люблять. Від двох років діти катаються і не бояться», – Наталія Фурнікова, власниця кінного клубу «Казка».

Родина пані Наталії та люди, які працюють у клубі, буквально душею прикипіли до цих тварин.

«Я живу з цими кіньми. Виросла на них», – Ліза.

«Перебування з кіньми дає якийсь спокій. Приємно проводити з ними час», –  Світлана, працює в кінному клубі.  «Я з кіньми вже спілкуюся дуже давно. Мене тягне до коней, бо вони такі емоційні. Відчувають людину, так само, як людина повинна відчувати самого коня», – Вікторія, працює в кінному клубі.

«Тому що вони. Красиві», – Давид.

Загалом у «Казці» є коні різних порід. Це вестфальська, російський і орловський рисаки, українська верхова.

Журналіст – Олег Дешура

Оператор – Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Чернігівщина: Батьки учнів судитимуться із селищною радою

 • 2021-06-17 15:36:34
 • перегляди: 0

Батьків, які протестували під вікнами приміщення, де відбувалася сесія, на її засідання не допустили. Не пустили також і журналіста Гордія Єрмака. А коли він викликав поліцію і заявив про перешкоджання професійній діяльності, правоохоронці порушень закону не угледіли...

Проте жителі Дроздівки не здаються. Як повідомила директорка Будинку культури Оксана Зубок, батьки учнів школи оскаржуватимуть рішення сесії про її закриття у суді.

Куликівська селищна голова Юлія Постернак каже, що один учень Дроздівської школи стає громаді у 84 тисячі гривень на рік, натомість у Куликівській селищній школі — 19 тисяч. Оскільки нині все перекладено на плечі громади і 65% її бюджету йде на утримання освітянської галузі, було прийнято рішення про закриття трьох шкіл громади — крім Дроздівської, ще Виблівської та Кладьківської.

Проте опоненти переконані, така логіка згубна для села — адже можна тоді взагалі від утримання закладів освіти звільнитися... До речі, в Дроздівку за три місяці переїхали жити 13 родин, завдяки чому число учнів школи збільшилося з 30 до 50.

Батьки дроздівської дітвори найняли адвокатку Оксану Мірошниченко, яка каже: «Восьма сесія восьмого скликання Куликівської селищної ради не те що в закритому режимі не мала права проводитися, вона взагалі не могла проводитися того дня, коли начебто відбулася. Перше порушення — те, що сесію не скликали. Друге — за 10 робочих днів не виставили проект розпорядження у публічний доступ. Не врахували інтересів громади, що викликало істотне обурення».

Обрано ще трьох керівників шкіл у Чернігові

 • 2021-06-17 13:33:41
 • перегляди: 0

Відбулася друга черга захистів перспективних планів у конкурсі на заміщення вакантних посад директорів чернігівських шкіл. У середу, 16 червня, комісія визначалася з майбутніми директорами НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – інформаційно-технологічний ліцей №16» і загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №18 та №34.

За результатами конкурсу на посаду керівника ЗОШ №34 було переобрано нинішнього директора цієї школи Носача Олександра Борисовича, у ЗОШ №18 директором було обрано Хоменко Ірину Миколаївну, а школу-ліцей №16 тепер очолить Докіна Наталія Юріївна.

Конкурси серед претендентів на посади керівників семи закладів загальної середньої освіти проходять у Чернігівській міській раді цього  тижня. Обирають директорів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №5, №14, №18, №34, загальноосвітньої школи І ступеня №36 і комунальних закладів «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – інформаційно-технологічний ліцей №16» і «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр №1» Чернігівської міської ради.

Після вивчення конкурсною комісією поданих претендентами документів, мотиваційних листів і перспективних планів розвитку навчального закладу до участі в конкурсному відборі на посади керівників цих закладів допущено 14 кандидатів.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

У Чернігові через реконструкцію Валу тимчасово прибрали з постаментів гармати

 • 2021-06-17 12:49:01
 • перегляди: 0

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, це пов’язано з капітальним ремонтом Гарматної алеї, яка розпочалася нещодавно.

Гармати перенесли углиб території Валу й поставили рядами. Як і раніше, по них залюбки лазять діти.

За словами начальника управління ЖКГ міської ради Ярослава Куца, загалом на капітальний ремонт Валу в Чернігові передбачено 249 млн грн з державного бюджету та 59 млн - з місцевого. Частина коштів буде освоєна в цьому році, частина - в наступному. Ремонт відбуватиметься в 4 черги і перша, що була розпочата в 2019 році, вже завершується.

Це - реконструкція нижньої частини Валу, де оновлено пішохідні доріжки, ліхтарі, лави, фонтан, озеленення.

Торік на майданчику при вході на Вал з’явилися скульптурні групи. Це великий бронзовий макет історичного Дитинця - Чернігівської фортеці початку XVIII століття, фігури чернігівського князя Мстислава Хороброго і Нестора літописця, полковника Мартина Небаби та архієпископа Лазаря Барановича. Крім того, на Валу знесли недобудову готельно-туристичного комплексу «Дворянське зібрання», яка стояла там зарослою чагарниками руїною з 2006 року.

Капремонт Гарматної алеї - це друга черга реконструкції Валу. Роботи там проводить підприємство «УТБ-Інжиніринг». Його працівники на алеї оновлять доріжки, замінять світильники, підпірні стіни, зроблять нове гранітне облицювання.

Перший центр вакцинації у Чернігові: де та коли можна отримати щеплення

 • 2021-06-17 12:49:00
 • перегляди: 0

У Чернігові вперше на вихідних запрацює центр масової вакцинації від коронавірусу, де щеплення зможуть отримати всі охочі.Цими вихідними, 19 та 21 червня, у Чернігові вперше відкриють центр масової вакцинації населення.

Про це повідомили у Чернігівській обласній державній адміністрації. Він працюватиме у актовому залі Деснянської районної ради за адресою проспект Перемоги, 141.

Вакцинуватися проти коронавірусу зможуть всі охочі. Проте вони мають бути записані до листа очікування через додаток Дія або ж контакт-центр МОЗ.

Пункт вакцинації у Чернігові працюватиме з 9.00 до 15.00. З собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон.

Нещодавно у МОЗ України повідомили, що у зв’язку зі святковими вихідними центри вакцинації від Covid-19 змінили графік роботи. Частина з них буде вакцинувати громадян у четвер і п’ятницю, 17-18 червня, деякі працюватимуть в понеділок, 21 червня.

Вакцинуватися також можуть всі охочі з листка очікування. Поза чергою вакцинують літніх людей.

Джерело: Чернігівській ОДА

Фестиваль «Куманець» та Троїцький ярмарок: чернігівців на вихідні запрошують до Мени

 • 2021-06-17 12:30:42
 • перегляди: 0

19 червня 2021 року в Мені відбудеться фестиваль гончарного мистецтва «Куманець», а 20 червня – традиційний великий Троїцький ярмарок. Менська громада запрошує відвідати їх усіх чернігівців.

Свої товари, послуги, технології на ярмарку представляють місцеві підприємці.

У програмі – виставки-продажі, конкурси, майстер-класи, виступи аматорських художніх колективів та зірок, спортивні змагання та естафети, подарунки та пригощання, безпрограшна лотерея.

Гість ярмарку – рок-гурт «Kozak System».

Джерело — пресслужба Чернігівської міської ради.

Фото — газета «Менщина» (Троїцький ярмарок минулих років)

MARKET_ADS_VAL_UA

На Чернігівщині «Куликівське молоко» запускає проект зі створення сімейних ферм

 • 2021-06-17 12:22:20
 • перегляди: 0

Про це повідомляє «ОТГ-Інформ Чернігівщина» на сторінці у Facebook.

«Громада повинна бути самодостатньою. Для цього на її території має працювати легальний бізнес, що сплачує податки до місцевого бюджету та працевлаштовує місцевих мешканців. Саме тоді територіальна громада розвивається», — розповідає Анатолій Дідур, голова наглядової ради ПрАТ «Куликівське молоко».

Зараз ПрАТ «Куликівське молоко» запускає проєкт зі створення сімейних ферм: завод надаватиме родинам, які хочуть створити сімейну молочну ферму і далі здавати молоко, свою експертизу та частково обладнання. При цьому, вони отримуватимуть за сировину вищу ціну, адже вона буде вищої якості.

Зазначається, що перша сімейна ферма у рамках проєкту буде створена на території Куликівської громади уже через 3−4 місяці.

«Реформа децентралізації, на мою думку, якщо не найуспішніша, то одна з найуспішніших, які зараз відбуваються в Україні. І якщо ТГ має ефективне керівництво, то у неї з'являється реальна можливість залучати інвестиції, розподіляти податки на конкретні потреби громади та створювати комфортне життя для її мешканців», — додає Анатолій Дідур.

Нагадаємо, цьогоріч відшкодування за купівлю племінних тварин збільшено до 80%.

Нові туристичні об'єкти на Куликівщині приємно вразили учасників семінару

 • 2021-06-17 12:12:26
 • перегляди: 0

Вчора відбувся плановий виїзний семінар для жителів сільської місцевості з питань здійснення підприємницької діяльності на селі, в т.ч. розвитку сільського зеленого туризму на прикладі успішно функціонуючих суб’єктів підприємництва у рамках…Учасники семінару, а це: представники ряду департаментів облдержадміністрації, Регіонального фонду підтримки підприємництва в області, обласного турінфоцентру, сільських садиб, баз відпочинку, фермерських господарств, гіди – екскурсоводи, мешканці Куликівської громади ознайомились із новими туристичними об’єктами, які у цей непростий для всіх період локдауну та карантину запрацювали у Куликівській громаді.

Це два нові туристичні заклади: База відпочинку "Убідь" (с. Салтикова Дівиця») з комфортабельними будиночками загальною місткістю майже на 200 осіб. Є додаткові послуги з прокату катамаранів, каяків (адже поруч велике озеро та Десна), квадроциклів. Є можливості для самостійного приготування їжі, у найближчій перспективі - відкриття ресторану та їдальні. Кожні вихідні у високий сезон для відпочиваючих є можливість послухати виступи різноманітних виконавців (власники бази запрошують артистів).

А ще десяток альтанок, великий дитячий майданчик із спеціальним покриттям та багато планів на подальший розвиток.

А база "Деснянка" (с. Кладьківка) запам’яталась всім неймовірними краєвидами, тишею, екологічними будиночками та практично єдиним шляхом, яким можна дістатися до неї - Десною, на човнах. Тут пропонуються річкові прогулянки, прокат велосипедів, є літня та зимова альтанки, лазня. І великі плани на майбутнє щодо подальшого розвитку. У будинку хаскі (садиба "Конюшня Стара пристань", також у Кладьківці) з’явились нові мешканці – ручні єноти - полоскуни, які навіть цукерки перед вживанням полощуть у воді.

Вразила і голова Куликівської ТГ, і також приємно: пані Юлія Пастернак працювала протягом всього дня з учасниками семінару. Її цікавило все - і кредити, які пропонує ФПП (умови, пільги, як і коли їх краще брати), і державна підтримка фермерів та сільгоспкооперативів (у перспективі плани на їх додаткове навчання та роз’яснення), і бажання провести великі регіональні автентичні фестивалі, які привернуть до відвідання громади та області в цілому більше туристів. Готова сприяти в організації гастротурів, промоторів та інших заходів, аби Куликівщина і Чернігівщина в цілому перетворилися із краю із потужним потенціалом на область із сучасними цікавими якісними пропозиціями для туристів.

На Ічнянщині прощаються з учасником АТО/ООС Богданом Кубраком (Відео)

 • 2021-06-17 12:00:30
 • перегляди: 0

У селі Гмирянка Ічнянської громади сьогодні, 17 червня, прощаються із земляком – учасником АТО/ООС, військовослужбовцем Збройних сил України, матросом Богданом Володимировичем Кубраком, 1997 року народження.

Нині в центрі села відбувається мітинг-прощання. Провести в останню путь героя прийшло все село, представники влади і друзі-побратими Богдана.

Згадують Богдана Кубрака як активного, світлого, товариського, життєрадісного та правдивого. Він мав гарний голос і вмів гарно декламувати. Разом із бабусею виконував пісні. Про це зокрема казав директор Гмирянської школи.

Докладніше – у відео Ічнянської міської ради

На Чернігівщині збереглася величезна територія соснових лісів і піщаних дюн льодовикового походження

 • 2021-06-17 11:52:01
 • перегляди: 0

На сьогодні регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» — це величезна територія соснових лісів, піщаних дюн льодовикового походження, унікальних непрохідних боліт, заплавних лук, ділянок вікових дубів, вересових пустищ, ковилового степу, заростей оленячого та ісландського лишайників. Утворений він у 2002 році. До складу парку увійшли територія межиріччя і землі між військовими полігонами Десна та Гончарівське. Раніше на цих землях вирувало життя, але будівництво військових об’єктів, а потім водосховища призвели до виселення людей.

«Одна з головних атракцій парку – Святе озеро. А в народі його звуть Чортове Топило. За переказами, в давнину на місці Святого озера стояла церква, яка провалилася під землю. На місці церкви утворилося озеро, а вже пізніше озеро перетворилося на болото.

Святе озеро – гідрологічна пам’ятка загальнодержавного значення, площею 70 га. Трясовинні болота мають цікаву будову: плесо густо заростає сфагнумом і утворює міцну сплавину, під якою знаходиться озеро. Чисте водне плесо лишилось лише в центрі, де навесні квітнуть жовті глечики та біле латаття»,

– зазначають у парку.

Зайти на озеро для ознайомлення з флорою можна тільки у спеціальному взутті – бахилах ОЗК чи гумових чоботах. Мохове болото утворене шаром торфу завтовшки 20-50 см, який лежить на воді і гойдається під ногами. Глибина озера – до 6 м! Ходити болотом треба, намацуючи шлях палицею. Бо насправді є ризик провалитися. Якщо борсатися, то можна й потонути. А щоб вибратися, треба заспокоїтися, відкинути подалі палицю, набрати побільше повітря в груди і по-тюленячому, без різких рухів, витягувати себе на поверхню. Це болото – не з тих, які засмоктують. Страшні болота, з фільмів, де людина не може вибратися, притаманні природі Білорусі, Росії, Прибалтики, Фінляндії. В Україні їх практично немає.

Дорогою до озера Сагайдак ростуть рідкісні болотяні рослини. Одна з них – хижа комахоїдна квітка росичка. Гарна, але підступна. Схожими на росу крапельками на своїх волосках вона приваблює комах, а коли вони сідають, то прилипають – і квітка їх з’їдає. Цікавим є також болотяний мох сфагнум – бактерицидна рослина-поролончик. Витиснену з нього воду можна пити, а саму макуху прикладати до ран як антисептик.

До речі, в парку можуть запропонувати чимало маршрутів для туристів. Усі за один візит обійти не вдасться.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

У Прилуках затримали двох чоловіків, які обікрали дитячу лікарню та амбулаторію

 • 2021-06-17 11:12:58
 • перегляди: 0

У Прилуках поліція встановила особи двох чоловіків, які викрали комп’ютерну та побутову техніку з дитячої лікарні та місцевої амбулаторії. Всередину закладів підозрювані потрапляли через вікно.

Про це Високому Валу повідомили в Секторі комунікації поліції Чернігівської області.

До Прилуцького районного відділу поліції надійшло повідомлення про крадіжку трьох моніторів, двох системних блоків, клавіатури, блоку живлення та електрочайника з приміщення двох медзакладів Прилук.

Поліцейські встановили, що до скоєння однієї з крадіжок причетний 29-річній раніше судимий місцевий мешканець. Пізніше стало відомо, що в другому випадку він діяв уже зі своїм 31-річним спільником. У скоєному чоловіки зізналися.

Слідчий відкрив провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка поєднання із проникненням у житло, інше приміщення чи сховище). Підозрюваним загрожує від трьох до шести років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

MARKET_ADS_VAL_UA

Чернігівщина: Запрацювали дві нові амбулаторії

 • 2021-06-17 10:57:48
 • перегляди: 0

Нові медзаклади побудовано в Парафіївці та Тростянці, який також входить до Парафіївської об'єднаної територіальної громади. У центральному селищі громади амбулаторія розрахована для роботи чотирьох лікарів, які обслуговуватимуть майже чотири тисячі мешканців семи сіл. Тут є сучасне діагностичне обладнання, в розпорядженні медиків буде й автомобіль. До будівництва закладу доклалася і громада -- 800 тисяч є її внеском у загальну вартість будівництва, що сягає 8 мільйонів гривень.

У Тростянці працюватимуть два лікарі, відповідно, і амбулаторія менша -- вона обслуговуватиме півтори тисячі осіб з трьох сіл. Вартість будівництва становила 5,2 мільйона гривень.

Анна Коваленко повідомила, що загалом в області заплановано відкрити 19 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. По дванадцяти з них роботи практично завершено, а у Грем'ячі, Киїнці, Стольному, Хоробичах і Халявині -- будівництво на завершальній стадії. Також в області втілюються проекти розбудови дев'яти приймальних відділень опорних закладів охорони здоров'я в госпітальних округах, а шість відділень уже модернізовано.

Василь ЧЕПУРНИЙ.

Фото прес-служби Чернігівської ОДА.

У Чернігові протягом дня горіли два сараї: вогонь знищив чотири тонни сіна. ФОТО

 • 2021-06-17 10:44:51
 • перегляди: 0

У Чернігові протягом вчорашнього дня, 16 червня, сталися дві пожежі господарчих будівль в різних районах міста. В обох випадках згоріли по дві тонни грубих кормів.

Про це Висококму Валу повідомили в Департаменті з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА.

Так, перша пожежа сталася близько 12:00 в господарстві на вулиці Волошкова, 15. Причина пожежі наразі встановлюється.

Друга —  ввечері в господарстві на вулиці Борщова, 10. В цьому випадку, ймовірною причиною є підпал.

Фото — ГУ ДСНС України в Чернігівській області.

MARKET_ADS_VAL_UA

Дорожня пригода без потерпілих: нетверезого водія зупинив відбійник (Фото)

 • 2021-06-17 10:44:50
 • перегляди: 0

Сьогодні близько другої ночі один з екіпажів патрульної поліції отримав інформацію, що на 129-му кілометрі автодороги «Київ – Чернігів – Нові Яриловичі» сталася дорожньо-транспортна пригода – автомобіль Mazda здійснив наїзд на металевий відбійник. Постраждалих немає.

Прибувши на місце та поспілкувавшись із водієм, патрульні звернули увагу, що у водія наявні зовнішні ознаки алкогольного сп’яніння. Громадянин категорично відмовився проходити огляд на визначення стану сп’яніння. Патрульні склали на 25-річного порушника два адміністративні протоколи: за ст. 130 (Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння) та ст. 124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, дорожніх споруд чи іншого майна) КУпАП. Патрульна поліція Чернігівської області

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

У Козельці жінка потрапила під колеса «Тойоти»

 • 2021-06-17 09:43:46
 • перегляди: 0

Дорожньо-транспортна пригода сталася в смт Козелець Чернігівського району по вул. Собороності о 06 год. 31 хв. 16 червня.

Про це ЧЕline повідомили в департаменті з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА.

Водій автомобіля Toyota Сorolla здійснив наїзд на пішохода.

Унаслідок ДТП пішохід отримала тілесні ушкодження.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

4 млн грн несплаченої заробітної плати стягнули на Чернігівщині

 • 2021-06-17 09:03:32
 • перегляди: 0

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? Про це розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун.

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду. Якщо ж керівництво фірми, фабрики чи заводу добровільно не виконує судові рішення, органи юстиції розпочинають процедуру примусового стягнення заборгованості.

Як розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина СВИСТУН, з початку року державні виконавці, відновлюючи права робітників на своєчасну винагороду за працю, провели на теренах Чернігівщини ефективну роботу щодо ліквідації боргів по заробітній платі. Так, за 5 місяців фахівці юстиції примусово стягнули з підприємств-боржників області понад 4 мільйони гривень вчасно несплаченої заробітної плати, задовольнивши інтереси 111 працівників.

Очільниця додала, що з зазначеної суми левова частка належить ПАТ «ЧеЗаРа» – на користь 46 працівників державні виконавці примусово стягнули з підприємства боржника понад 2,1 мільйона гривень.

Варто зазначити, що подібний позитивний результат був досягнутий завдяки арешту державними виконавцями банківських рахунків та виявленого майна підприємства, яке описувалося та виставлялося на продаж в інтернет-аукціоні OpenMarket «СЕТАМ» (https://setam.net.ua).

Життя громад: На Чернігівщині зберігається відома на весь світ чудотворна ікона (Відео)

 • 2021-06-17 09:03:31
 • перегляди: 0

На теренах колишнього Козелецького району, одного з найбільших на Чернігівщині, після децентралізації утворились чотири громади. Однойменна з районом, Козелецька громада, стала таким собі правонаступником району – і за розмірами території, і за кількістю населення.

«Входить у склад громади 19 старостинських округів. Взагалі з Козельцем – це 54 населені пункти. Населення складає десь 19 тисяч 300 чоловік», – Валентин Бригинець, голова Козелецької громади.

Попри порівняно багаточисельність та близькість до Києва, Козелеччина, в плані економіки, залишається аграрним краєм.

«Економіка громади тримається в основному за рахунок сільгоспвиробників, аграріїв. Одним із найбільших платників податків у нас є «Агрорегіон – Козелець», що знаходиться в селі Лихолітки», – Валентин Бригинець, голова Козелецької громади.

«Аграрії в основному. Ну, а хто в нас, держава аграрна. «Агрорегіони» в основному. Такі що в нас побрали землі, обробляють. Таке оце надходження», – Дмитро Рибак, староста Берлозівського старостинського округу.

Сільгосппідприємства – це як і головні платники податків,

так і те, що співпраця по старостатах з ними залишається головним видом оперативної допомоги для села.

«ТОВ «Данівське» – тут ліванці в нас. Якщо до них звертаюсь, все допомагають. Чистили взимку дороги, дуже їм вдячна», – Антоніна Мороз, староста Данівського старостинського округу.

Оскільки Козелеччина знаходиться на прямому автосполученні як із Києвом, так і з Черніговом, тут багато дачників.

«А скільки у нас дачників живе. Може ще чоловік сто, а може і більше. – Звідки? – І з Києва, і з Чернігова. Може в кого хати залишились батьківські. А коли був карантин, то дуже багато будинків покупляли», – Антоніна Мороз, староста Данівського старостинського округу.

Головні достоїнства Козелецької громади – її історико-культурна спадщина. Зокрема, Данівський Свято-Георгіївський жіночий монастир.

«Дуже багато їздять туди людей з усього світу. Там є чудотворна ікона. Знаєте, я колись відпочивала в Ялті, і там зустріла монашку. Ми розговорились. Я кажу що з Чернігівської області. Вона відповідає: «У вас там є таке село Данівка, і там є Георгіївський монастир. І там є чудотворна ікона.

Я так хочу туди приїхати». Я кажу: «Так я ж з того села», – Антоніна Мороз, староста Данівського старостинського округу.

«Візитівка нашої громади – Козелецький собор Різдва Богородиці. Також в Данівці у нас знаходиться Свято-Георгіївський монастир, жіночий. Є садиба Дараганів на Покорщині, біля районної лікарні. Але вона зараз знаходиться в дуже занедбаному стані», – Валентин Бригинець, голова Козелецької громади.

Згадану садибу планують з часом реставрувати.

З соціальних візитівок громади можна назвати Козелецький геріатричний пансіонат в селі Часнівці, який є одним з найбільших роботодавців в громаді.

«З найближчих, навколишніх сіл там як не як чоловік сто працює. А для села це ж все таки …  Це в основному заробітна плата нашим громадянам», –  Дмитро Рибак, староста Берлозівського старостинського округу.

В сфері освіти, окрім шкіл, маємо і професійний коледж.

«В самому селищі у нас є три загальноосвітні школи, дві з них опорні. Це Козелецька гімназія №1 і третя загальноосвітня школа. Також є  Козелецький коледж ветеринарної медицини Білоцерківського аграрного університету»,

– Валентин Бригинець, голова Козелецької громади.

Проблематика в громаді така ж як і по всій Чернігівщині. Найбільш гостро стоїть проблема питної води.

«У нас в тому році криниці попересихали. От де молодші люди, вони собі свердловини «побили». Яка не яка, хоч технічна вода, але вона була. А як люди старенькі, у віці, так ходили по сусідах, щоб водичку взяти, щоб попити. Просто щоб собі приготувати їжу», – Дмитро Рибак, староста Берлозівського старостинського округу.

Громада, старостати вирішують типові для села проблеми – поточний благоустрій, або ж, наприклад, освітлення.

«Я знайшла спонсора, який може допомогти трішки. І оце будуть по новому проєкт робити. Казали, він є, тепер його немає. По новому освітлення робити», – Антоніна Мороз, староста Данівського старостинського округу.

З поміж інших проблем, характерних особливо для сільської місцевості, – демографічна криза.

«Раніше дітвора якось бігала по стадіону. Зараз в останній час, не хочуть вони щось, які і всі молоді. Наші всі дітки чомусь в Інтернеті зараз. Інтернет, Інтернет. М’яч літом, ключка зимою – чомусь вже не актуально», – Дмитро Рибак, староста Берлозівського старостинського округу.

Загалом Козелецька громада має безліч перспектив для розвитку, а головною з яких є вигідне розташування з безпосередньою близькістю до столиці.

Журналіст – Олег Дешура

Оператор – Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv