Чернігів

Чернігів: Поціновувачі друкованого слова зустрілися у колі друзів

  • 2022-02-20 23:04:38
  • перегляди: 0

Вечір з нагоди 10-річчя газети «Світ-інфо» відбувся днями у Чернігівській міській бібліотеці ім. М.Коцюбинського.
У затишній читальній залі зібралися друзі газети – її читачі, автори, колеги-журналісти.

Спершу, як і годиться, Петро Якович подякував усім, хто причетний до виходу газети, а затим розповів про мотивацію її створення, про практичні кроки в реалізації своїх задумів…

─ Це не моя газета, тобто юридично моя, як засновника та власника газети, але насправді ─ це газета «всіх нас, всіх вас», ─ зазначив редактор видання Петро Антоненко.— Адже газета, перш за все — це засіб спілкування.

Редактор "Світ-інфо" видає ще одну газету «Струна» — це літературно-мистецьке видання. А тому й не дивно, що на це свято прибули журналісти, читачі, слухачі Безкоштовних курсів української мови, що діють при бібліотеці. Тож кожен бажаючий міг презентувати свою творчість.

У замрійливий світ "змусив" поринути кожного глядача читач і автор газети, відомий в області й Україні лікар Володимир Фриз. Чудові вірші та проза не раз розміщувалися на шпальтах обох газет. А на цьому вечорі він прочитав кілька своїх віршів,

причому українською і польською мовами.

Відомі письменники, подружжя Михайло і Лариса Ткач теж порадували своїм виступом. Свої поезії читали відомі чернігівські поетки Ірина Кулаковська, Олена Мамчич, редакторка обласного радіо Євдокія Тютюнник...

Петро Антоненко прочитав кілька своїх віршів і виконав кілька чудових своїх пісень.

— Радий бачити в числі учасників ювілею моїх давніх і добрих товаришів, читачів газети. Це кандидат медичних наук Василь Михайлович Рековець, автор газети, краєзнавець Олександр Молибога, кандидатка філософських наук Тамара Володимирівна Андрійчук, один з перших представників демократичних сил області ще при початках Незалежності Віктор Михайлович Молочко..., — відзначив редактор газети. — Велика вдячність працівникам бібліотеки, які підготували відео презентацію про газету, книжкову виставку видань чернігівських письменників. І безумовною, вдячність директорці бібліотеки і загалом Чернігівської міської бібліотечної системи, кандидатці філологічних наук Людмилі Василівні Зіневич. Пані Людмила, добра господиня цього затишного для всіх чернігівців і гостей міста дому, зробила свято на найвищому рівні.

Отже, газеті «Світ-інфо» — 10 років! До нових зустрічей на сторінках газети, а також в такому колі її щирих друзів.

Перша частина публікації: мотивація створення газети, шлях до читача, комунікація — тут:

https://www.youtube.com/watch?v=5U_nrn83JIU

10% коштів від продажу земель втрачатимуть громади Чернігівщини

  • 2022-02-20 20:24:48
  • перегляди: 0

Плата за землю залишається одним із найважливіших джерел наповнення місцевих бюджетів. На сьогодні вона складається з земельного податку, який сплачують власники земельних ділянок, та орендної плати за користування ділянками державної та комунальної власності.
Асоціація міст України заявляє – права власників комунальних земель, тобто територіальних громад порушуються.
15 лютого 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів" (№5719 від 01.07.2021).
Цей закон доповнює джерела доходів Державного та місцевого бюджетів доходами від продажу земель сільськогосподарського призначення.
Але прийнятий закон передбачає, що 90% коштів від продажу земельних ділянок зараховуватимуться до бюджетів територіальних громад, а 10% - до Державного бюджету.
Асоціація міст України вважає, що такі зміни порушують права територіальних громад розпоряджатися своїм майном та отримувати доходи від його реалізації, та звертає увагу, що після прийняття закону про «земельну децентралізацію» землі під такими фермерськими господарствами перейшли до комунальної власності.

«Одним з вагомих джерел доходів місцевих бюджетів є плата за землю.

У структурі доходів загального фонду місцевих бюджетів плата за землю (земельного податку та орендної плати) займає в середньому 12%. Надходження плати за землю на 1 жителя по Чернігівській області в 2021 році складало 950,1 грн/особу. У 2021 році плата за землю по Чернігівщині склала 934,66 млн грн. Це значні кошти для громад. Направлення 10% коштів від продажу земель комунальної власності до держбюджету, це втрата місцевими бюджетами частини доходу, від продажу ділянок, які є 100% власність громад», - підкреслила Олена Муравйова, консультантка з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України.

На жаль, пропозиції АМУ про зарахування 100% коштів від продажу земель комунальної власності до бюджетів територіальних громад були відхилені народними депутатами.
За інформацією Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України.

У чернігівській філармонії лунало диско (Фото)

  • 2022-02-20 19:09:30
  • перегляди: 0

У популярній музиці бунтівні 60-і і ревучі 70-і змінили романтичні 80-і роки. Світом заволоділа танцювальна музика з її новим звучанням і чуттєвістю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові пройшов творчий вечір молодих авторів
А чи є більш романтичне і чуттєве свято, ніж День всіх закоханих? Тож не дивно, що напередодні Валентинового дня у багатьох мимоволі крутяться в голові перевірені часом танцювальні ритми 80-х. Тож не дивно, що Дню всіх закоханих артисти Чернігівського обласного філармонійного центру присвятили програму “Disco Hits 80’s”, побудовану на мелодіях того часу, мелодіях “найгарячіших танців і безсонних ночей”. Прем’єра програми, зрежисованої Дмитром Обєдніковим за сценарієм Світлани Бунзяк, відбулася 13 лютого 2022 року. “Диско – це культура, що подарувала нам небачену донині свободу самовираження”, – кажуть автори проєкту. І додають: “Любити диско так природно!”
Хіти у виконанні артистів Театру танцю “Екватор” (художній керівник – Віктор Войников), заслуженого артиста України Сергія Сулімовського, солістів колективу концертних виконавців Марини Маккей, Наталії Липницької, Катерини Іващенко, Олександра Лузана, Яни Сидоренко, Макса Пузана, Ксенії Трубіної, Юлії Литвин, Анни Михневич, Дар’ї Михневич, Людмили Трейтяк, ведення Інни Василенко створили у залі філармонійного центру атмосферу дискотеки 80-х.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

Стало відомо скільки заробляє голова Чернігівської ОДА

  • 2022-02-20 18:07:04
  • перегляди: 0

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус за минулий місяць отримав 73 тисячі 454 гривні зарплатні.

Про це повідомляє портал «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Надходження єдиного податку на Чернігівщині зросли на 20 млн гривень

В свою чергу, у грудні він отримав 71 332 грн без урахування податків.

Це середня зарплатня серед губернаторів України.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

У симбіозі з природою: борзнянські школярі вчилися «зимовому спілкуванню» з лісовими мешканцями (Фото)

  • 2022-02-20 17:12:48
  • перегляди: 0

Зима цьогоріч видалася сніжною, тож підгодовувати лісових мешканців вкрай важливо. Ті джерела їжі, які були до цього, стали недоступними.

Саме тому лісові господарства до зими готуються заздалегідь: у їхніх коморах зберігається овес, сіно, гілки, кукурудза, тощо. Окрім того, увагу звертають і на солонці. Так, наприклад, річна витрата солі для зайця-русака складає 3 кг, для косулі – 10 кг. Корм викладають у місцях концентрації тварин, там, де вони почувають себе вільно і є малодоступними для сторонніх. Період підгодівлі може коливатися від 45 до 120 днів і залежить від замерзання верхнього шару ґрунту.

У ніжинському лісгоспі до цього питання підходять із усією серйозністю. Окрім вищезазначених заходів проводять і просвітницькі, з дітками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буревій на Чернігівщині: жителі 7 населених пунктів залишилися без світла

Тож на початку робочого тижня вихованці Борзнянської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Х. Алчевської разом із лісівниками вирушили до урочища “Базарщина”, де разом досліджували фауну та вчилися правильно підгодовувати лісових мешканців. Як виявилося, справа це не зовсім проста,

адже кожна тварина потребує особливого ставлення та знань про неї. Так, наприклад, косуля більше полюбляє сіно, а дикий кабан – кукурудзу; сушеною горобиною та глодом люблять ласувати снігурі та омелюхи, дятли і синиці надають перевагу салу та насінню соняшника.

Олександр Марахонько, головний лісничий, Юрій Перепечай, лісничий Борзнянського лісництва, та Віталій Куліш, мисливствознавець, провели змістовну екскурсію рекреацією, познайомивши учнів з її мешканцями: сім’єю диких кабанів, косулями, конем, фазанами та іншими тваринами. Окрім того, оглянули зимовий дендропарк: особливу цікавість у дітей викликали береза ягідна, ялиця та пробкове дерево.

Ну і звичайно, яка ж екскурсія без лісового чаю, меду та варення! Лісівники і юні природолюби за цікавою розмовою із задоволенням поласували дарами лісу і вже намітили наступну зустріч: навесні разом озеленюватимуть рідну Борзнянщину!

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: ДП “Ніжинське лісове господарство”

На Чернігівщині вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні (Фото)

  • 2022-02-20 16:12:36
  • перегляди: 0

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Саме у 20-х числах лютого 2014-го року на вулиці Інститутській у Києві розгорталися найдраматичніші події. Понад сто людей загинули на Майдані за демократичні цінності та європейське майбутнє. Їх разом з іншими загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років назвали Героями Небесної Сотні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Герої не вмирають: у Чернігівських тролейбусах з’явилися тематичні квитки (Фотофакт)

Вшанувати пам’ять героїв, які відстоювали свободу і незалежність України, зібралися сьогодні у Чернігові біля меморіальної стели Героям Небесної Сотні представники влади та громадськості. Співорганізаторами заходу виступили Чернігівська обласна державна адміністрація, Український інститут національної пам’яті, Чернігівське товариство «Просвіта» та Чернігівська обласна організація Народного Руху України.

Перед присутніми виступили учасники Революції Гідності, які брали участь у подіях у Києві та Чернігові. Заупокійну літію провів архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви Роман. Учасники заходу поклали квіти до стели та запалили лампадки.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

У Чернігові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. ФОТО

  • 2022-02-20 16:12:34
  • перегляди: 0

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Саме у 20-х числах лютого 2014-го року на вулиці Інститутській у Києві розгорталися найдраматичніші події.

Понад сто людей загинули на Майдані за демократичні цінності та європейське майбутнє. Їх разом з іншими загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років назвали Героями Небесної Сотні.

Вшанувати пам’ять героїв, які відстоювали свободу і незалежність України, зібралися сьогодні у Чернігові біля меморіальної стели Героям Небесної Сотні представники влади та громадськості. Співорганізаторами заходу виступили Чернігівська обласна державна адміністрація, Український інститут національної пам’яті, Чернігівське товариство «Просвіта» та Чернігівська обласна організація Народного Руху України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ ДЕБАЛЬЦЕВОГО. ФОТО

Перед присутніми виступили учасники Революції Гідності, які брали участь у подіях у Києві та Чернігові. Заупокійну літію провів архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви Роман. Учасники заходу поклали квіти до стели та запалили лампадки.

Джерело — Чернігівська ОДА

MARKET_ADS_VAL_UA

На Чернігівщині автівка злетіла в кювет: водій загинув на місці

  • 2022-02-20 15:49:03
  • перегляди: 0

На автодорозі «Кіпті-Глухів-Бачівськ» між селом Городище та Бахмачем ввечері 18 лютого сталася ДТП, внаслідок якої загинула людина.

Про це Високому Валу повідомили в Департаменті з питнь цивільного захисту та цивільної оборони Чернігівської ОДА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЖЕРТВ МОГЛО БУТИ БІЛЬШЕ: ПОДРОБИЦІ ДТП НА ТРАСІ КИЇВ-ЧЕРНІГІВ

Так, водій автомобіля «ВАЗ 21093» не впорався з керуванням, в результаті чого злетів у кювет.

Внаслідок ДТП водій від отриманих тілесних ушкоджень помер на місці аварії.

Фото — ілюстративне.

MARKET_ADS_VAL_UA

У Козельці горів житловий будинок

  • 2022-02-20 15:06:43
  • перегляди: 0

Сьогодні вночі в смт Козелець Чернігівського району (Козелецька ТГ) по вул. Ф. Сидорука, 13 сталася пожежа житлового будинку. Вогнем пошкоджено стіни та сходову клітину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині автівка злетіла у кювет, водій загинув

Про це повідомляє Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи.

Причина пожежі та збитки встановлюються.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Булани – традиційна страва Чернігівщини

  • 2022-02-20 14:03:32
  • перегляди: 0

Булани – традиційна страва Чернігівської області. Її географичне походження – село Смичин Городнянської громади.

Картопля завжди була другим хлібом, у тому числі, на Чернігівщині. «Як є бульба і капуста, то у хаті не пусто».Їли її з капустою, огірками, кислим молоком, мастили олією чи смаженим салом. Багато страв готували з вареної картоплі: смажили на олії картопляники, пиріжки з грибами, капустою. З тертої картоплі – робили деруни, коржики, галушки.

Ну і звісно особлива місцева страва – булани. Українські булани дуже схожі на білоруські кльоцки (піджарка із шкварків та грибів в середині кльоцок).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 тисяч і працевлаштування за рецепт: у Чернігові стартував гастроконкурс для молоді (Відео)

Складові страви:

– картопля;

– 2 яйця;

– крохмаль;

– цибуля;

– сало;

– сіль.

Колись страви готувались без дотримання рецептури, продукти та приправи брались довільно, до смаку.

Приготування страви:

В підсоленій воді відварити картоплю. Приготувати пюре. Чекати поки все охолоне до кімнатної температури. Перемішати пюре додавши до нього 2 яйця, крохмаль. Сформувати невеликі кульки діаметром близько 3 см. Запанірувати їх в крохмалі. Сформовані кульки скласти в макітру перекладаючи шарами раніше приготованою піджаркою зі шкварок та цибулі, щоб було багато жиру.

Готувалась страва переважно в печі, що надавало страві ще більш пікантного смаку (30-40 хвилин).

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Гастроспадщина України

Шквальний вітер залишив без електрики мешканців 7 населених пунктів області

  • 2022-02-20 12:33:38
  • перегляди: 0

Через сильний вітер, на Чернігівщині, в ніч з 19 на 20 лютого сталося пошкодження повітряних ліній електропостачання, відключено частково 4 ЛЕП 10 кВ.

За інформацією Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА, без електропостачання залишились мешканці 7 населених пунктів (Городнянський район – 5, Ріпкінський район – 2).

Аварійно-відновлювальні роботи проводяться силами АТ «Чернігівобленерго».

На Чернігівщині автівка злетіла у кювет, водій загинув

  • 2022-02-20 12:00:38
  • перегляди: 0

18 лютого на автодорозі М-02 «Кіпті-Глухів-Бачівськ» між с. Городище та м. Бахмач водій автомобіля «ВАЗ 21093» не впорався з керуванням, в результаті чого злетів у кювет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині не розминулися дві автівки: є постраждалий

Про це повідомляє Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи.

Внаслідок ДТП водій від отриманих тілесних ушкоджень помер на місці аварії.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Герої не вмирають: у Чернігівських тролейбусах з’явилися тематичні квитки (Фотофакт)

  • 2022-02-20 11:07:12
  • перегляди: 0

До Дня Героїв Небесної Сотні у чернігівських тролейбусах з’явилися тематичні квитки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подвиг Героїв Дебальцевого закарбований в пам’яті навічно: у Чернігові вшанували пам’ять полеглих (Фото)

Фото виклав Микита Вікторов на своїй сторінці у Фейсбуці.

На квитках надпис «Герої не вмирають!».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Зарплати голів ОДА: скільки губернатори заробляють офіційно

  • 2022-02-20 10:24:35
  • перегляди: 0

Із початку року в Україні вже змінився один голова обласної адміністрації: Київську область замість Василя Володіна натепер очолює Олексій Кулеба. Стало відомо, скільки голови облдержадміністрацій заробили за січень. Про це пише Слово і діло

Однакова зарплата – 73 тис. 454 грн – минулого місяця була у:

  • керівниці Івано-Франківської обладміністрації Світлани Онищук,
  • голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма,
  • голови Хмельницької ОДА Сергія Гамалія,
  • голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка,
  • голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука,
  • голови Тернопільської ОДА Володимира Труша,
  • керівника Одеської ОДА Сергія Гриневецького,
  • голови Кіровоградської ОДА Марії Чорної,
  • голови Чернігівської ОДА В’ячеслава Чауса
Найменше у січні нарахували Павлу Кириленку, який очолює Донецьку обладміністрацію – 23 тис. 703 грн.

При цьому заступники Кириленка заробили у рази більше. Наприклад, Денису Клюшникову нарахували 268 тис. 952 грн – з урахуванням премії, матеріальної допомоги на оздоровлення та відпускних за січень-лютий. Перший заступник голови Донецької ОДА Ігор Мороз заробив 110 тис. 719 грн – це з надбавками та премією. Вадиму Філашкіну нарахували 100 тис. 327 грн.

«Майдан як відображення середньовічної війни». Спогади фотографа з Ніжина про бої у центрі Києва

  • 2022-02-20 10:15:38
  • перегляди: 0

Ніжинський фотограф Ігор Волосянкін показав Суспільному архівні фото, які зняв 18 лютого 2014 року у центрі Києва в розпал боїв протестувальників та беркутівців. Каже, дотепер їх не публікував. Розповів також історію, про яку не любить згадувати. До восьмої річниці Революції Гідності – спогади очевидця тих подій.

Розповідь від імені Ігоря Волосянкіна.

Я не хизуюсь, що я не боявся. Як і будь-яка людина, я маю право на страх. Але, коли у мене в руках фотокамера, то страх відходить, тому що, чим більше я боюсь, тим менше я зроблю фотографій. А я не для того прийшов туди, щоб боятись.Я знав, що цього дня будуть якийсь «двіж», ми вже до цього готувалися. Все говорило про це. З самого ранку я пішов до Верховної Ради, що розумів, що там все буде. Там було кілька барикад на вулиці Шовковичній і Садовій. КАМАЗами були забарикадовані підходи до ВР. Звісно, тем, де барикади, там і скупчення з обох боків: з однієї сторони КАМАЗів був «Беркут», по іншу – повстанці.

Це – напевне, перше фото, яке я зробив на барикадах. Це – люди, які позалазили на автомобілі, і в одного з повстанців був прапор Чернігова.

Я-то не з Чернігова, я з Чернігівської області, але Чернігів для мене – також рідне місто. І мені особисто було дуже приємно побачити такий кадр, відразу зрозумів: о, наші! Значить, все буде нормально.

Протистояння почалося приблизно в той час, коли Ігор Волосянкін зробив фото з прапором. І поступово наростало.

Спочатку люди намагалися йти в рукопашну, якось битися з беркутівцями.

Ось тут на фото видно, як чоловік (напевне, вже за 60 йому було) зі шматком піддона в руках кидається на беркутівців. Ненависть і відчай був тоді у людей, відчувалися такі емоції.

Потім почали закидати «Беркут» «коктейлями Молотова», камінням, бруківкою.

На фото видно, як, начебто, кілька «коктейлів» потрапив у стрій беркутівців і там загорівся. Напевне, і їм там було непереливки…

Уздовж вулиці Шовковичної бачив, як беркутівці стали в «черепашку».

І один з них стріляє з помпової гвинтівки. На наступному фото краще видно.

До речі, стріляли не тільки гумовими, а і металевими кулями. Це ми самі бачили. А гумовими стріляли людям просто в очі. І багато з активістів Майдану були з вибитими очима.

А на цьому фото видно, як запускають світлошумову гранату. Я навіть на фото її відблиск впіймав. А на асфальті валяються шматки бруківки, які протестанти жбурляли в Беркут.

Це – фотографи. Ми усі разом залізли в кузов КАМАЗу і фотографували звідти. Й небезпека була в тому, що ми були, виходить, посередині – між протестувальниками та беркутівцями. Під перехресним вогнем – нам прилітало і від одних, і від інших. А я спустився вниз, щоб зробити кадр.

Ми отак і сиділи, притиснувшись одне до одного і спинами до стіни.

Далі пішли фото протестантів, які закидували камінням беркутівців.

Я з іще одним фотографом сховалися за одним укриттям, і, виходить, ми ближче до «Беркуту» стояли для того, щоб знімати протестувальників не зі спин, а в обличчя. А ті, видно, подумали на нас, що ми якісь снайпери беркутовські. І почали нас закидувати «коктейлями» і камінням – прямо в нас почали цілитися. Кричати було марно – там такий шум стояв, нас би не почули.

А я стояв трохи на відстані. Навколо вода стояла – сніг, напевне, розтанув. І багнюка утворилася. І, бачу, летить «коктейль Молотова» прямо в нас.

Падає на землю, розбивається прямо в нас під ногами, в сантиметрах сорока від мене. І – гасне! Бо впав у багнюку.

Чорні клуби диму на наступних фото – то вже запалили шини.

Це – чернігівська фотографка Мар'яна Харді. Ігор Волосянкін розповідає, що беркутівці з неї тоді здерли каску й побили. Каже, так беркутівці робили зі всіма, коло могли піймати – здирали каску й били по голові.

Історію, про яку піде мова далі, Ігор Волосянкін мало кому розповідав.

Ми побігли у двори, сховалися у під’їзді. Багато протестувальників ховалися так, і беркутівці про це знали. І робили зачистки – ходили по під’їздах, добивали тих, хто там ховався. І ми розуміли, що нас прийдуть також добивати.

Закрилися у під’їзді. Чули крики із сусіднього під’їзду, там якраз зачищали. Поранених підняли на верхні поверхи. А я думаю, чого я буду ховатись? Сів на східцях перед входом, все одно ж помирати, думаю. То помру як людина. Як чоловік!

Сенсу битися не було – у мене була одна рука зламана, на іншій – порвані в’язи. Це сталося, коли з мене намагалися зірвати каску, я виставив руки вперед, і отримав по руках.

Одна рука тоді вже розпухла, аж рукавиця репалась. Ну, все одно, думаю, ховатись не буду.

Зателефонував своєму другові – чернігівському журналістові Олегу Головатенку. Попрощався із ним і надиктував йому інформацію, яку знав – про останні події. Так і сказав – начитую останній свій текст, опублікуєш. І все, кажу, бувай.

І тут одна дівчина, яка була з нами, додзвонилась до своїх колег зі швидкої (вона там працювала). До цього не могла довго додзвонитись. Розповіла про ситуацію, каже «тут торба».

Чую, відкриваються двері. Думав відразу – «Беркут», але заходять лікарі. Але зразу за ними – «Беркут». Медики забігають швидко, і тільки встигають прошепотіти «Ви всі – мертві!» Ми зрозуміли це і всі впали «замертво».

І коли увірвався «Беркут», лікарі стали кричати на них: «Повбивали людей! Ідіть звідси!» І вантажать нас на ноші. А беркутівці хочуть перевірити, чи дійсно мертві ми, чи ні. А лікарі не дають і несуть нас до машини «швидкої». Просто облаяли їх і завантажили нас до машини. І повезли.

І так ми лишилися живими.

Я відмовився їхати до лікарні, вирішив знімати далі. Дорогою вийшов, Мар’яна зі мною. Я кажу їй: «Ніяких страждальних гримас. Вони добивають тих, хто слабші. А сильних не чіпають. Тому корчимо з себе щасливих».

І от ми йдемо, усмішки – на все обличчя, всі в крові. Ми вийшли через територію, підконтрольну «Беркуту», тому пройшли спокійно.

Далі було багато історій, але їх розказувати дуже довго…

Для мене Майдан – це відображення сучасної середньовічної війни: зі щитами, з мечами… Не мечі, а палки були. Ворог, якого ти можеш пошкодити на відстані витягнутої руки. Читайте також: В ійськовий оглядач про можливий наступ Росії на Україну

У Чернігові пройшов творчий вечір молодих авторів

  • 2022-02-20 09:48:30
  • перегляди: 0

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов творчий вечір молодих чернігівських авторів «За дві години до весни». Яке воно кохання: романтичне, пристрасне, загадкове, щасливе й трагічне. У кожного – своя історія кохання. Цими пронизливими історіями автори поділилися в цей вечір зі слухачами, віддаючи часточки своєї душі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові відома художниця провела урок малювання для «першачків» (Відео)

Свої вірші представили чернігівські поети Олександр Білогура, Анастасія Богорад, Ірина Морська, Олена Терещенко, ІринаКулаковська, Дмитро Безкровний та ін. Музичним дарунком стали пісні від чернігівського співака та автора-виконався Романа Москаленка.

Незважаючи на дощовий вечір, лірична поезія в авторському виконанні та звуки гітари створили надзвичайно затишну атмосферу свята та нагадали: весна зовсім скоро. До неї лишилося якихось дві години…

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Олена Терещенко, Чернігівська міська ЦБС, фото – Олена Куннова