В Ужгороді до Дня Героїв Небесної Сотні біля прокуратури відбувся "пікет гідності" (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні в Ужгороді на вулиці Коцюбинського, перед будівлею Закарпатської обласної прокуратури відбувся анонсований захід до Дня Героїв Небесної Сотні. Акція проводилася в пам'ять про тих, хто ціною власного життя на Майдані боровся за свободу, справедливість та гідність.

З врахуванням "червоної" карантинної зони, в якій перебуває Закарпаття, захід проводився у формі одиночного пікету.

Цьогоріч захід до Дня Героїв Небесної Сотні безпосередні учасники тих подій 8-річної давнини провели нестандартно. На сходах до адмінбудівлі облпрокуратури були запалені свічки та покладено плакат з фотографією пораненого майданівця із надписом "Прокуратура Закарпаття топче гідність, яку здобуто кров'ю на Майдані".

Як повідомив редакції Закарпаття онлайн Віталій Грегор, мета заходу - вшанувати пам'ять тих, які полягли в боротьбі за свободу, свободу, справедливість під час Революції Гідності. А також нагадати всім, що як тоді, так і тепер, терпіння народу не вічне, всьому є межі, і якщо свавілля правоохоронних органів не припиниться, то правовий порядок прийдеться відновлювати народу знову.

Як зазначив В. Грегор, більш відомий громадськості як правозахисник в справах по захисту довкілля, боротьбі з корупцією та зловживаннями чиновників, даний захід вирішили провести в такий спосіб, щоб нагадати всім, що ніхто та ніщо не забуте. Про ціну жертовності та любові до України, які, на жаль, не всі зрозуміли досі, особливо ті, які обійняли свої посади зокрема завдяки Майдану.

Як приклад одного із здобуткіа Революції Гідності він зазначив про належну поведінку поліції, яка кардинально відрізняється від тодішньої міліції з її каральними методами. Якщо 8 років тому міліціянти перешкоджали мирним заходам, то теперішні поліцейські виконували лише свої прямі обов'язки - забезпечували громадський порядок.

Ужгородець Віталій Грегор був активним учасником протестних акцій Революції Гідності безпосередньо в Києві з 1 грудня 2013 року і до демонтажу наметового містечка влітку 2014. Він очолював закарпатський підрозділ 7 Сотні Самооборони Майдану та керував штабним наметом, який стояв біля Головпоштамту на Хрещатику, тому очільник "Сотні Лева" Євген Дейдей призначив його десятником.

Але, по факту, для декількох сотень закарпатців, яких координував, Грегор став сотником, оскільки окремої "позапартійної" сотні офіційно не було, тому і псевдо отримав "Сотник".

Серед учасників заходу був також важко поранений учасник Революції Гідності Вануш Гаспарян, 1953 р.н., за національністю вірменин, який понад 40 років проживає в Ужгороді. Під час масових протестів в Києві 18 лютого 2014 року він отримав від "беркутівців" та "тітушок" важкі травми - 18 швів на голові, 15 вибитих з корінням зубів, переломи ребер та забої ніг.

Довідка

Вісім років тому (2014 р.) в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності У період 18-20 лютого 2014 року в центрі столиці загинули більше ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні - були заарештовані та піддані тортурам. Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву "Мирний наступ". Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з "тітушками", грубо порушуючи чинне законодавство застосовували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.




Comments

    No results found.