Температура Землі знову може стрімко підвищитися

На думку європейських і американських учених, нинішній рік знову стане рекордним за величиною глобальної температури – середньої за рік температури на планеті, повідомляє The Times. Минулий рік став найспекотнішим в історії метеоспостережень. Швидше за все, 2020 рік поб'є цей рекорд.

За даними NOAA, перші три місяці 2020 року зайняли 2-е місце після рекордних температур перших трьох місяців 2016 року. За розрахунками фахівців, вірогідність того, що 2020 рік стане найспекотнішим в історії спостережень становить 75%, а ймовірність того, що він увійде в п'ятірку найбільш спекотних років на планеті становить 99,9%.

Особливо активно підвищується температура в Європі — середня температура тут підвищилася на 2 °C з XIX століття проти 1,1°C у світі в цілому. Як зазначають у службі відстеження кліматичних змін Copernicus, 11 з 12 найбільш спекотних років в історії спостережень в Європі припадають на останні 20 років.

За словами британських вчених з Національного центру наук про атмосферу при Редінгському університеті, це пов'язано з двома основними чинниками: по-перше, суша в цілому нагрівається швидше, ніж океан, а по-друге, більш активному нагріванню сприяє зниження забруднення повітря в Європі, з-за чого поверхня землі нагрівається швидше.

Натхнення: earth-chronicles.ru
Comments

    No results found.