За завчасний вихід із карантину черкаському виконкому “світить” кримінал

Поліція відкрила кримінальне провадження через послаблення виконавчим комітетом карантинних обмежень у Черкасах, що суперечить постанові Кабміну.

Про це повідомляє пресслужба ГУНП України в Черкаській області.

Як писав 18000, вчора виконавчий комітет прийняв рішення про послаблення карантину в Черкасах. Це  дозволяє роботу громадського транспорту задля перевезення працюючого населення, відкриття низки магазинів, перукарень, майстерень, літніх майданчиків та відвідування парків.

Водночас таке рішення виконкому суперечить  постанові Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

У зв’язку з цим учора обласна комісія з надзвичайних ситуацій просила виконавчий комітет скасувати рішення, адже кількість захворілих на Черкащині не зменшується, а загальнодержавний карантин триває до 11 травня. Тож дії міської влади наражають на небезпеку містян і жителів області. Однак скасовувати своє рішення виконком відмовився.

Сьогодні Черкаський відділ поліції відкрив за фактом прийняття виконкомом відповідного рішення кримінальне провадження за статтею 325 Кримінального кодексу України (Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання  епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим  неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними).

Такі дії влади можуть караютися штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом терміном до шести місяців, або обмеженням  волі терміном до трьох років.

Якщо ж рішення про послаблення карантину призведе до загибелі людей, владцям загрожує позбавленням волі терміном від п’яти до восьми  років.
Comments

    No results found.