Вчені назвали продукти, які знижують розумові здібності

Люди, які віддають перевагу харчуванню продуктами з високим вмістом жирів, не тільки набирають зайву вагу, але, до того ж, їх мозок починає "гальмувати".

Американські вчені з Університету Південного Іллінойсу в Едвардсвіллі після проведеного дослідження з'ясували, що продукти з великим вмістом жирів за їх регулярного споживання викликають тимчасове зниження когнітивних здібностей. До того ж, людині, яка сидить на такій дієті, загрожує ожиріння і метаболічні розлади.

За словами фахівців, високожирове харчування викликає перебої в постачанні мозку основного елемента живлення - глюкози. Тому організм змушений харчуватися кетоновими тілами, які отримуються з жирів. А це дуже повільне джерело енергії, і мозок за такої дієти починає "гальмувати".

Досліди на щурах показали, що ті тварини, яких посадили на високожирову дієту, по-перше, набрали зайву вагу, а по-друге, в забігу по лабіринту показали найгірший результат, ніж їх побратими, яких годували звичайною для гризунів їжею.

"Потрібно відмовитися від дієти з високим вмістом жирів, яка не тільки призводить до ожиріння, але також негативно впливає на когнітивні здібності", - підсумували автори дослідження.

До високожирної їжі відносяться: бургери, піца, картопля фрі, чіпси, бутерброди з ковбасою, сиром і вершковим маслом, смажена картопля, плов, свинячий шашлик, сосиски, сардельки, салати з майонезною заправкою, торти і тістечка на основі масляного крему і т. п.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

.net
Comments

    No results found.