Українські партії застерегли "Слугу народу" від змін законодавства щодо виборів

Ряд українських партій застерігає президентську політсилу "Слуга народу" від змін законодавства щодо місцевих виборів, які відбудуться у жовтні 2020 року. Про це йдеться у спільній заяві партій.

"Страх програшу на місцевих виборах підштовхує партію влади вигадувати нові правила до Виборчого кодексу. Створюються додаткові перепони для демократичних партій", - йдеться у заяві.

Там наголосили, що оскільки Верховна Рада підняла у 40 разів виборчу заставу на місцевих виборах, участь у них - дорожча за заставу глави держави Володимира Зеленського на виборах президента.

"Сьогодні провладна партія виношує новий план: внести зміни до Виборчого кодексу, та зобов’язати ВСІ партії, які хочуть балотуватися у Вашому селі чи місті, балотуватися одночасно по всій території України - на 2/3 виборчих округів. Тобто, усі учасники виборів будуть входити до ОДНІЄЇ величезної партії, яка покриє всю Україну", - додають партії.

Водночас, додають у заяві, партія повинна буде набрати мінімум 5% по всій території України. Якщо цього не станеться, то вона не зможе виграти на виборах.

"У разі прийняття таких змін, які суперечать Конституції України та Європейській хартії місцевого самоврядування, де-факто зупиниться реформа децентралізації", - йдеться у заяві.

Підписанти закликають парламентарів "відмовитись від дискримінаційних правок до виборчого законодавства".

Раніше у  Центральній виборчій комісії назвали головні проблеми, що виникають у підготовці до проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. 
Comments

    No results found.