Seagate почала використовувати штучний інтелект для виявлення бракованих дисків

Компанії NVIDIA, Hewlett Packard Enterprise і Seagate розповіли про платформу Edge RX, яка за допомогою штучного інтелекту швидко виявляє несправності в сходять з конвеєра жорстких дисках. Завдяки новій технології виробник хоче прискорити випуск продуктів, підвищити їх якість і збільшити дохід.

Технологія Seagate Edge RX була розроблена спільно з компаніями NVIDIA і Hewlett Packard Enterprise. Найчастіше при виготовленні жорстких дисків проблеми виникають з магнітними головками, для виробництва кожної з яких потрібно виконати 1400 кроків. Щоб швидко виявляти шлюб, виробнику була потрібна технологія, щодня аналізує 17 мільйонів зображень магнітних головок. Такої технології на ринку не було, тому її довелося створювати спільними зусиллями.

Оскільки несправностей головок жорстких дисків сила-силенна, звичайний штучний інтелект, який працює за строго визначеними правилами, використовуватися просто не міг. Виробникові була потрібна технологія глибокого машинного навчання, яка могла б швидко адаптуватися до абсолютно новим дефектів, щоб вчасно повідомляти про їх виникнення на зображеннях.

Для збору даних була задіяна платформа Edgeline від Hewlett Packard Enterprise, заснована на графічних процесорах NVIDIA T4. Для глибокого навчання штучного інтелекту була обрана платформа Apollo з графічними процесорами NVIDIA V100 Tensor Core. В кінцевому підсумку, на створення технології захоплення і аналізу зображень головок дисків пішов рік.

Представники Seagate вважають, що завдяки платформі Edge RX їм вдасться збільшити швидкість виробництва жорстких дисків на цілих 10%. А за рахунок підвищення якості продукції рентабельність виробництва може зрости до трьох разів. За словами старшого директора по глобальному маркетингу Seagate Рагхаван Срінівасан (Raghavan Srinivasan), помилки обходилися їм занадто дорого. Про наявність шлюбу вони могли дізнатися тільки після завершення виробничих процесів. На даний момент Seagate хоче розгорнути технологію на всіх своїх виробничих майданчиках. Також вона хоче з’ясувати, як Seagate Edge RX відбивається на інших виробничих процесах. Попутно компанія поділилася своїм досвідом з іншими виробниками, щоб у них теж була можливість розробити подібну технологію.
Comments

    No results found.