Прем'єр Австралії не сумнівається, що COVID-19 з'явився в Китаї, необхідне незалежне розслідування обставин цього

Коронавірус COVID-19, без сумніву, з'явився на території КНР, і незалежне розслідування має прояснити обставини його походження, заявив у п'ятницю прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон.

"Я не думаю, що хто-небудь перебуває у країні фантазій, звідки це (коронавірус - ІФ) почалося. Це почалося в Китаї, і світ має знати - цю позицію багато хто підтримує, - як він почався і які уроки можна з цього отримати", - цитує прем'єра агентство Associated Press (AP).

"Це (розслідування - ІФ) має проводитися незалежно, і знаєте, чому? Тому що це (пандемія - ІФ) може статися знову", - пояснив він.

Однак, нагадує AP, раніше посол КНР в Австралії Чен Цзінь попередив Канберру, що її спроби домагатися такого розслідування можуть призвести до бойкоту Китаєм австралійської продукції та до відмови китайських туристів і студентів їздити до цієї країни.

Згодом держсекретар США Майк Помпео звинуватив Пекін у "примусі" щодо Австралії; у свою чергу влада КНР ці звинувачення відкинула.

Тим часом, зазначає AP, деякі лідери австралійської бізнес-спільноти вже висловлювали уряду побоювання, що тиск на Пекін може завдати шкоди Австралії. Вони порадили відкласти розслідування до завершення президентських виборів у США в листопаді 2020 року, щоб уникнути підозр у перекладанні провини за труднощі, що виникли через пандемію.

"Якщо ми маємо намір узяти на себе найбільший за все наше життя борговий тягар (для пожвавлення економіки Австралії після пандемії - ІФ) і водночас тицяти кулаком в око найбільшого джерела наших прибутків, то це не найрозумніша річ, яку ви можете зробити", - заявив австралійський медіа-магнат Керрі Строукс зі сторінок його видання The West Australian.

Однак, зазначає агентство, відносини між Австралією і КНР погіршувалися ще до пандемії: так, Канберра вживала заходів проти таємного втручання в політичне та громадське життя країни, а також із міркувань безпеки закрила доступ для китайської компанії Huawei до своєї особливо важливої інфраструктури.

Минулого тижня прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив, що Австралія закликатиме до міжнародного розслідування ситуації з коронавірусом на зустрічі Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, яка відбудеться в середині травня.

Напередодні президент США Дональд Трамп не виключив, що КНР навмисно не перешкоджала поширенню коронавірусу COVID-19 у світі.

"Або не змогли зробити цього, або ж просто вирішили не робити цього", - сказав він на брифінгу в Білому домі.

"Дивно, що китайці тоді припинили рейси до Китаю, проте дозволяли рейси з КНР", - додав Трамп.
Comments

    No results found.