Румунська Церква засудила плакати, де лікарі зображені святими

Румунська Православна Церква засудила плакати, на яких лікарі зображуються як святі борці з коронавірусом, оскільки вважає це богохульством і образою християнської іконографії. Влада столиці вже готова їх зняти.

Про це повідомляє theБабель з посиланням на Reuters.

Плакати авторства румунської дизайнерки Ванди Хутіра є частиною ширшої загальноєвропейської кампанії, що зображує лікарів у змішаному коміксовому та іконографічному стилі. Спочатку роботи, розвішані у місті, сприйняли тепло, але згодом у соцмережах з'явилися негативні коментарі.

Церква назвала плакати "просуванням антиутопічного бачення ситуації" і звинуватила їхню авторку в "неправильному поводженні" з іконографією.

"Це не просто богохульний вчинок, але й образа дуже почесної професії лікарів, які, як і всі ми, не вважають себе святими чи рятівниками і не вимагають публічного культу", — заявив речник Румунської Православної Церкви Василе Банеску.

Міська влада Бухаресту, зі свого боку, пообіцяла звернутися до рекламників з проханням замінити плакати на такі, що шанують лікарів і водночас не ображають релігійні почуття перехожих. При цьому зображення постерів не потребують затвердження з боку влади.
Comments

    No results found.