Психолог підказала українцям, як поступово виходити з коронавірусного карантину

Затяжний карантин та небезпека заразитися коронавірусною інфекцією вплинули на емоційний стан багатьох українців. В ситуації невизначеності варто дотримуватись певних правил, аби зберегти власне відчуття рівноваги.

Психологиня проєкту "Психея", травматерапевтка Тетяна Сіренко розповіла про базові моменти, які допоможуть підготуватися до виходу з ізоляції. Адже під час пандемії дуже важливо вміти адаптуватися до нових обставин.

Карантин показав – величезна кількість речей знаходиться поза межами нашого контролю. Тому для того, щоб відновити психологічний комфорт, варто зрозуміти, на що ви все ж можете впливати в даній ситуації. Приміром, аби вберегти себе від зараження, варто дотримуватись визначених мір безпеки. Аби провести день продуктивно, можна скласти список справ і так далі.

Психологиня зазначила – важливою умовою виходу із карантину має бути поступовість. Після зняття обмежень фокус відповідальності зміститься із зовнішнього на внутрішній. Тобто тепер заборони діятимуть не на рівні законодавства, а кожен сам нестиме відповідальність за свою поведінку та її можливі наслідки. Дуже важливо зберігати критичне мислення та перебувати у режимі "відповідального дорослого".

На думку фахівчині, після виходу із карантину люди поділяться на три групи: перші намагатимуться уникати будь-яких контактів, другі – діятимуть по ситуації, третя група людей буде спілкуватися з усіма без винятку. Безперечно, представники першої та третьої груп вдаватимуться до крайнощів. Найбільш розумним буде підхід другої групи.

Важливо також навчитися дотримуватися інформаційної гігієни, адже після карантину наше оточення може стати джерелом розповсюдження неперевіреної інформації. Намагайтеся перевіряти чутки, спростовувати міфи та опиратися на перевірені інформаційні джерела.

ASPI news писало, що карантин може вплинути на кількість небажаних вагітностей. Також Міністерство охорони здоров'я оприлюднило нові дані щодо хворих на COVID-19 в Україні.
Comments

    No results found.