Білкова їжа з електрики та повітря — розробка вчених з Фінляндії

Отримувати їжу з електрики — хіба це можливо? Але саме це робить команда вчених з Фінляндії, яка знайшла рішення двох всесвітніх проблем — брак їжі в бідних країнах і викидів парникових газів через тваринництво.

#img_center_nostream#

Дослідники з VTT Technical Research Centre знайшли спосіб, як отримувати одноклітинний білок з двох складових — діоксиду вуглецю (СО2), якого більш ніж достатньо в повітрі, і електрики. Такий білок можна додатково виробляти для використання в якості їжі або корму для тварин.

Для цього способу отримання білка можна використовувати «зелені» джерела енергії: наприклад, енергію сонця, вітру. У цьому випадку кінцевий продукт вийде ще й екологічно чистим.

Отриманий таким способом продукт являє собою поживну суміш, що складається мінімум наполовину з білка, на 1/4 — з вуглеводів та ще на 1/4 — з нуклеїнових кислот і жирів.

#img_center_nostream#

Таким чином, поживну їжу можна отримати прямо з повітря. Як кажуть розробники, в майбутньому їхню технологію можна буде використовувати в районах нашої планети, де існує проблема отримання їжі. Наприклад, в пустелях.

У пристрої по типу домашнього реактора — тип побутового приладу — будь-яка людина зможе виробляти необхідну кількість білка.

На наступному етапі дослідники займуться експериментальним виробництвом, мета якого — підвищити ефективність і перевірити масштабність для комерційного використання.

Зараз для виробництва 1 г білка потрібно близько 14 днів. Лабораторне обладнання, в якому відбувається цей процес, за розміром не більше ніж кавова чашка. Але щоб продукт став повністю комерціалізованим, потрібно ще 10 років.

#img_center_nostream#

Тому зараз вчені займуться розробкою і вдосконаленням технології: ідеєю, технологією реактора, підвищенням ефективності та контролю процесу. Останній фактор включає в себе коригування та моделювання відновлюваної енергії з тим, щоб мікроорганізми могли зростати настільки, наскільки це можливо.

Загальна ідея — розвинути концепцію до масового продукту з вартістю, яка буде падати в міру того, як технологія стане більш поширеною.

Чим цінна ця розробка? За десятиліття вона зможе не тільки зробити доступною для людей по всьому світу достатню кількість дешевої і поживної їжі, але і знизити глобальні викиди парникових газів, без яких неможливе промислове тваринництво. Ще один вагомий плюс — виробники кормів для тварин зможуть звільнити свою землю для інших цілей, наприклад, для лісового господарства.
Comments

    No results found.