Німеччина заявила, що COVID-19 не має загальмувати мирні процеси на Донбасі

Глава МЗС Німеччини Гайко Маас закликав Україну та РФ виконати досягнуті домовленості попри пандемію коронавірусної хвороби. Він наголосив, що спалах COVID-19 не повиненстати «фіговим листком», який дозволить зупинити уже погоджені процеси на Донбасі.

Таку заяву міністр закордонних справ ФРН висловив за підсумками відео конференції глав МЗС країн «нормандської» четвірки,  передає DW.

Маас закликав РФ та Україну не зволікати з виконанням Мінських угод. За його словами, домовленності, яких досягли у Мінську та під час грудневого нормандського саміту  у Парижині «не повинні бути зруйновані». Найголовнішим аспектом має стати постійне та всестороннє припинення вогню.

Німецький дипломат додав, що закриття КПВВ на Донбасі через коронавірус спричинило погіршення гуманітарної ситуації на сході. Окрім того, слід домогтись прогресу у розмінуванні територій.

Нагадаємо, 30 квітня відбулась відеоконференція глав Міністерств закордонних справ країн нормандської четвірки – України, РФ, Франції та Німеччини. На переговорах сторони торкнулись питань безпеки на Донбасі, обміну полоненими, а Росія підняла тему Консультативної ради з ОРДЛО.

Останній саміт нормандської четвірки відбувся 9 грудня у Парижі.  За підсумками нормандської зустрічі президент України Володимир Зеленський виступив із заявою.
Comments

    No results found.