Нардепи хочуть якомога скоріше повернутися до звичного режиму роботи

Депутати критикують уряд за погану організацію карантинного режиму: вони не задоволені планом виходу з нього. Верховна Рада сьогодні зібралася на позачергове засідання. Більшість нардепів вважає, що уже час переходити в звичайний пленарний режим роботи. Заради чого збиралися сьогодні та що з цього вийшло, в сюжеті ТСН 19:30.

Нардепи ходять у масках та вітаються, як вчили лікарі, без рукостискань - ліктями. Проте, дехто вже і в залі знімає остогидлу маску. Щоправда, порушники карантинної дисципліни відразу отримують суворе зауваження від віцеспікерки.

"Майте повагу один до одного. Це просто ганебно, якщо чесно, на вас дивляться всі глядачі. Вдягніть, будь ласка, маски. Ті, хто їх не має, можуть іти погуляти", — говорить з трибуни віцеспікерка Олена Кондратюк.

Ще до початку позачергового засідання в коаліції запропонували зустрічатись у залі під куполом частіше та знову ввімкнути турборежим, щоб надолужити втрачений час.

Вже сьогодні у Раді ввімкнули турборежим, але лише для одного закону. Законопроєкт про банки, який унеможливлює повернення банків колишнім власникам через суд, вирішили розглядати за новою, спрощеною процедурою. Для цього напередодні у Раді ухвалили так званий "антиспам-закон". Це зміни до регламенту, які дозволяють у залі розглядати лише по п'ять поправок від фракцій. Після того, як фракції визначаться, які із загалом 16 тисяч поправок до закону про банки є для них дійсно принциповими, Рада зможе швидко завершити його розгляд. Це може відбутись 8 травня. У коаліції впевнені: голосів вистачить.

Та частина депутатів готується оскаржити зміни до регламенту у Конституційному Суді. На їхню думку, поправки — це не спам, а закріплене в основному законі право законотворця. Крім того, спікер Дмитро Разумков обіцяв, що антиспам-процедура діятиме тимчасово, лише під час карантину, але тепер про це вже не згадує.

Закон про банки, визнають в коаліції, активно просуває Офіс президента. Бо таку умову висунув МВФ в обмін на фінансову допомогу для України.

Без підтримки кредиторів Україні буде дуже складно вийти з кризи. А уряд не досі не визначився з планом виходу з "коронакризи". У Раді вирішили напрацювати власні пропозиції для відновлення економіки та допомоги тим бізнесам та галузям, які зазнали найбільших втрат. Цим займається профільний комітет, свої пропозиції готують і фракції.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва
Comments

    No results found.